in ,

Tenet: Christopher Nolan’ın Geri Dönüş Filminden İlk Fragman!

Christopher Nolan imzalı Tenet filminden ilk resmi fragman nihayet yayınlandı. Yapım 2020 yılının en merak edilen işleri arasında gösteriliyor.

Tenet Christopher Nolan
- Reklam -
- Reklam -

2020’nin en çok merak edilen filmlerinden birisi olan Christopher Nolan imzalı Tenet filminden sonunda bir fragman görebildik. Yapım, aylar önce sızdırılan ve sonra yayından kaldırılan bir tanıtım videosu ve geçen günlerde gelen kısa tadımlık bir videodan başka, bizlere neredeyse hiç içerik sunmuyordu.

John David Washington ve Robert Pattinson’ı başrollerinde göreceğimiz Tenet filminden ilk fragman bu akşam yayınlandı.

Memento, The Prestige, The Dark Knight ve Inception gibi sinema tarihine iz bırakan filmlerin altında imzası bulunan Christopher Nolan, uzun zamandır merakla beklenen yeni filmiyle geri dönüyor.

- Reklam -

Christopher Nolan İmzalı Tenet Filminden İlk Fragman

YouTube video

Tenet filmi, Nolan için birçok açıdan yenilikçi bir yapım olacak. Örneğin, Nolan filmlerinin karakteristik özelliklerinden birisi olan Hans Zimmer ve müziği bu filmde karşımıza çıkmayacak. Zimmer, Denis Villeneuve’nün Dune filmi için bu yapımda yer alamadı.

Tenet’in müzikleri Creed, Creed 2 ve Black Panther gibi yapımların müziğini besteleyen Ludwig Göransson tarafından gerçekleştirilecek.

Tenet

Ayrıca Nolan’ı 14 yıl sonra ilk defa farklı bir kurgucu ile çalışırken göreceğiz. Nolan’ın uzun yıllar birlikte çalıştığı Lee Smith yerine Tenet’in kurgusu Frances Ha, Manchester by the Sea ve Hereditary gibi yapımları kurgulayan Jennifer Lame’e emanet edilecek.

- Reklam -

Çekimleri Estonya’da gerçekleştirilen yapım epik bir aksiyon filmi olacak. Filmin konusu ise yayınlanan fragmana rağmen gizemini koruyor.
“Anlamaya çalışma. Hisset.”
Tenet’in 70mm ve IMAX kameralar aracılığıyla çekildiğini de hatırlatmakta fayda var.

Tenet Ne Zaman Vizyona Girecek?

Filmin oyuncu kadrosunda Hobbs & Shaw filmindeki performansıyla karşımıza çıkan John David Washington, Batman rolünden önce son ciddi sınavını verecek olan Robert Pattinson başrolleri paylaşıyor. Bu ikiliyle birlikte ayrıca Kenneth Branagh, Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Debicki, Himesh Patel ve Christopher Nolan’ın vazgeçilmez oyuncuları arasında yer alan Michael Caine bulunuyor.

Tenet

Tenet filminin 17 Temmuz 2020 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Nolan’ı en son 2017 yılında 3 Oscar kazandıran filmi Dunkirk ile izlemiştik.

Peki siz yayınlanan fragmanı nasıl buldunuz? Filme dair beklentileriniz yüksek mi? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


* Christopher Nolan’ın Sinemaya Bakışını Değiştiren 30 Film

* Christopher Nolan Sinemasına Dair

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for frht45 frht45 dedi ki:

    Ben her zaman ki gibi fragmanı izlemeden temmuzu bekleyeceğim. Her şey sürpriz olsun :grin:

  2. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Zaman, ajanlar vb. var galiba. Ne çıkacak merak etmiyorum / ediyor da olabilirim. :slight_smile:

  3. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Fragmanı izledim çok iyiydi, İnception tarzı bir film gibi geldi bana.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Rosewater İstila: Wormwood Üçlemesi Başlasın!

Rosewater İstila: Wormwood Üçlemesi Başlasın

Avengers: Endgame vs Avatar

James Cameron: “Avatar 2 Gişede Avengers: Endgame Filmini Kesinlikle Geçecek”