in ,

Tenet Fragmanı Yayında: Christopher Nolan Sinema Salonlarını Kurtarmaya Geliyor

Tenet yeni fragmanı yayınlandı! Christopher Nolan’ın Kuantum Soğuk Savaşı temalı dev yapımı için vizyon tarihi hâlâ erteleme almış değil!

Tenet Fragman

Christopher Nolan’ın son filmi Tenet için yeni ve uzun bir fragman yayınlandı. Başrollerinde Robert Pattinson ve John David Washington’ın yer aldığı yapımın yeni tanıtımı, filmin vizyon tarihine dair bir değişiklik ibaresi taşımıyor.

Henüz vizyona girmeden, 2020 yılının sinema olaylarından birisi olarak kabul edilmeye başlanan Tenet için meraklı bekleyiş sürüyor. Geçmişinde Memento, Batman Begins, The Prestige, The Dark Knight, Inception ve Interstellar gibi çok konuşulan yapımlar barındıran Nolan; yeni yapımıyla şimdiden heyecanla bekleniyor.

Tüm dünyayı saran Koronavirüs pandemisi nedeniyle kapatılan sinema salonları, yeni normalleşme sürecinde önümüzdeki haftalarda yavaş yavaş açılmaya başlayacak. Bu durumda Tenet gibi dev bütçeli ve çok izleneceği öngörülen filmlerin önemi de oldukça büyük. Yapımcılar ve salon zincirleri bu filmleri adeta “seyircinin sinema salonları ile barışabileceği” kozlar olarak görüyor. Christopher Nolan cephesi de film için düşündükleri vizyon tarihini ertelememekte direterek bu fikri güçlendiriyor.

Tenet Fragman

Bugün yayınlanan yeni Tenet fragmanı ile, görünüşe göre ekip de tanıtım faaliyetlerine hız kazandırmaya karar vermiş. Warner Bros. başrollerinde John David Washington (BlacKkKlansman, The Book of Eli, Ballers) ve Robert Pattinson (The Lighthouse, The King, Hif Life, Harry Potter, Twilight) isimlerinin yer aldığı Tenet’tan uzun bir fragman paylaştı.

Tenet Yeni Fragmanı Filme Dair Yeni İpuçları Veriyor

Filmin konusunun, yapımın kendi oyuncuları için bile kimi zaman tam manasıyla anlaşılamadığını duyduğumuz Tenet; ortaya ilk çıktığında uluslararası bir casusluk hikâyesi olarak betimlenmişti. Sonrasında zamanda kırılmalar ile işlerin iyice çığırından çıkacağının ipuçları verilmişti. Gelen son iki açıklama ise Tenet’ın bir “kuantum soğuk savaşı filmi” olduğunu ve herhangi bir zaman yolcusunu içermediğini işaret etmişti.

Christopher Nolan’ın yeni filminin oyuncu kadrosunda Pattinson ve Washington dışında yer alan bazı isimler şu şekilde: Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh, Michael Caine Clémence Poésy ve Dimple Kapadia.

Tenet filminde dikkat çeken bir diğer nokta da Christopher Nolan ve müzisyen Hans Zimmer’ın bu filmde çalışmayacak olması. Zimmer, prodüksiyonu yakın zamana denk gelen Dune filmini tercih edince Tenet’ın müzikleri de Black Panther filmiyle En İyi Film Müziği Oscar’ını kucaklayan Ludwig Göransson’a emanet edildi.

Tenet 2020 Christopher Nolan

“Tenet filmi ne zaman vizyona girecek?” sorusunun cevabı ise hâlâ değişmedi. Eğer Covid-19 salgını kontrol dışına çıkmazsa Warner Bros. filmi -önlemler eşliğinde- 17 Temmuz 2020 tarihinde ABD’de beyaz perdeye taşıyacak.

Türkiye’de de sinema salonlarının 1 Temmuz 2020 itibarıyla açılacağını hatırlatalım.

Tenet Yeni Fragmanı | TÜRKÇE ALTYAZILI İZLE

Yeni fragmanı siz nasıl buldunuz? Tenet filmine dair yorum ve teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Robert Pattinson, The Batman Benzeri Büyük Yapımları Neden Tercih Ettiğini Açıkladı

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Aslında ilginç bir filme benziyor ama ‘‘sinemada izlenmeli’’ türünden mi emin değilim.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

the boys 2. sezon amazon

The Boys 2. Sezon Çalışmaları Tamamlandı

Orhan Pamuk Masumiyet Müzesi Amazon Prime Dizi

Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi Amazon Prime Dizisi Oluyor