in

Disney’in Kült Müzikali “The Aristocats” Live-Action Film Oluyor

The Aristocats film uyarlaması yolda. Disney, 1970 tarihli kült animasyonu live-action formatında perdeye taşımaya hazırlanıyor.

The Aristocats film uyarlaması disney

The Aristocats film uyarlaması için hazırlıklar başladı. Disney, 1970 yılında vizyona giren animasyonu live-action olarak yeniden çekmeye hazırlanıyor.

Disney Plus, The Aristocats (Aristokediler) için live-action bir adaptasyon hazırlayacak. Ön prodüksiyon aşamasında olduğu bildirilen yapımın senaryosu Will Gluck ve Keith Bunin tarafından yazılacak.

Disney klasik animasyon yapımlarını yeniden ekrana taşıma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yayın platformu Disney+ animasyon ve filmleri, yeniden ekranlara getirmeyi başarıyor. Geçen günlerde Real Steel filminden uyarlanacak dizi için çalışmaların başladığı açıklanmıştı. Animasyon tarafında ise Gal Gadot’un kötü kalpli cadıyı oynayacağı Snow White filmi duyurulmuştu. Şimdi ise The Aristocats de live-action filme uyarlananlar kervanına katılıyor.

Yapımın erken hazırlık aşamasında olmasından dolayı henüz ayrıntıları belli değil. Live-action uyarlamada kimlerin rol alacağı ya da izleyiciler ile ne zaman buluşacağı netleşmedi. Projenin yazarlığını Peter Rabbit: Kaçak Tavşan animasyonu ile kendisini gösteren Will Gluck ve Onward animasyonunun senaryosunu yazan Keith Bunin yapacak. Adaptasyonun 2019 yılında yayınlanan Lady and the Tramp tarzını yakalayacağı söyleniyor.

Disney Plus İmzalı The Aristocats Uyarlaması Hakkında Detaylar Belli Değil

Filmin 1970 yılında izleyiciyle buluşan animasyon ile aynı konuyu anlatacağı düşünülüyor. Yapım Paris’te zengin bir ailenin evinde yaşayan Duchess isimli dişi kedi ve üç yavrusunun maceralarını konu alıyor. Evin kahyası mirastan pay alamadığını öğrendiğinde Duchess’in yavrularını kaçırır ancak plan beklediği gibi ilerlemez. Taşranın orta yerinde kalan kedileri sokak kedisi O’Malley bulur. Müzik ve animasyonun oldukça başarılı bir şekilde işlendiği Aristokediler Disney’in eski başarısını kanıtlayan yapımlarından biri.

The Aristocats film uyarlaması disney live action

The Aristocats için henüz belirlenmiş bir yayın tarihi yok. Bununla birlikte uyarlamanın sinemalara gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Ancak filmin The Lady and the Tramp gibi sadece Disney Plus üzerinden izleyiciler ile buluşabileceği söylentiler arasında.

Bununla birlikte Disney Plus’ın Türkiye’ye gelecek olması da büyük heyecan uyandırıyor. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun gerçekleştirdiği toplantı sonucunda Disney Plus’ın Türkiye’de 10 yıl boyunca yayın yapabilmesine imkân sağlayan yayın lisansını verme kararı çıktı. İdari ve mali şartları yerine getiren şirket için internet üzerinden isteğe bağlı yayıncılık lisansı böylece onaylanmış oldu. Böylece RTÜK’ten yayın lisansını alan platform 2022 yılının yaz aylarında ülkemizden de kullanıma sunulacak.

Siz Aristokediler uyarlaması için en düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Kaynak: IGN, Deadline

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Godzilla dizi

Godzilla Dizi Oluyor: Canavarlar Kralı Apple TV+ ile Geliyor

Uyurgezerler - Hermann Broch

Modernist Edebiyatın Öncülerinden Hermann Broch’un “Uyurgezerler”i İlk Defa Türkçede