in

Şimdiye Kadarki En “Duygusal” Batman Filmi Geliyor

The Batman yönetmeni Matt Reeves, heyecanla beklenen maceranın şimdiye kadar yapılmış en duygusal Kara Şövalye filmi olabileceğini söyledi.

the batman duygusal olacak matt reeves
- Reklam -
- Reklam -

Matt Reeves, yönetmenliğini üstlendiği The Batman filmi hakkında konuştu. Film yapımcısına göre kendi hazırladığı macera, şimdiye kadar çekilmiş en duygusal Kara Şövalye filmi olacak.

Başlangıçta Ben Affleck’in hem yönetmenlik koltuğunda oturacağı hem de solo olarak tasarlanan The Batman filmi, sonunda 2019’da vizyona giren Joker gibi, DC Sinematik Evreni’nden bağımsız bir maceraya dönüştü. Pelerini giymesi için özellikle Twilight serisiyle tanınsa da, daha sonradan aldığı birçok sanat filmiyle oyunculuğunu pekiştiren aynı zamanda Tenet ve The Devil All the Time filmlerinin yıldızı olan Robert Pattinson seçildi. Earth-2’de geçeceği daha önceden açıklanmış olan ve gelecek yıl gösterime girecek.

Filmde Bruce Wayne olarak Pattinson’ın yanı sıra, uşağı Alfred Pennyworth (Andy Serkis) ve Komiser Gordon (Jeffrey Wright) dahil olmak üzere tüm tanıdık isimleri içeriyor. Ayrıca Selina Kyle/Catwoman (Zoë Kravitz) karakteri de, başta Paul Dano’nun Riddler’ı olmak üzere birçok ikonik DC kötü adama karşı mücadelesinde yardımcı olacak.

- Reklam -

Filme ait ilk fragman, geçen yıl yapılan DC FanDome etkinliğinde gelmişti. Şimdi de kısa süre önce gerçekleştirilen CinemaCon etkinliğinde yayınlanan görüntüler, Reeves’in yaklaşmakta olan projesinde neler olacağını daha net şekilde anlatıyor.

Matt Reeves: “The Batman filmi daha önce yapılmamış bir şeyi yapacak.”

The Batman Duygusal Olacak

Yayınlanan yeni görüntülerde (henüz dışarı yansımadı) Andy Serkis’in canlandırdığı Alfred karakteri görünüyordu ve oyuncu kadrosu ile yapılan bir takım röportajlar yer alıyordu. Görüntülerde yeni Batman uyarlamasını diğerlerinden ayıran özelliklerden bahseden yönetmen Reeves’in yorumları da yer aldı. Matt Reeves, hazırladığı yapımın “şimdiye kadar yapılmış en duygusal Batman filmi olabileceğini” söyledi.

- Reklam -

“Karakterle ilgili şimdiye dek birçok başlangıç ​​hikâyesi gördük. Görünüşe göre işler daha da fantaziye dönüşüyor. Düşündüm ki, daha önce yapmadığımız bir şeyin, onu Batman’i Year One’da yaptığı gibi temellendirmek. Bir başlangıç ​​hikâyesi değil, kökenlerine atıfta bulunarak ve onu özünden sarsarak yeni bir temele oturtmak. Çok pratik olabilir ama aynı zamanda şimdiye kadar yapılmış en duygusal Batman filmi olabileceğini düşündüm.”

Hayranlarca heyecanla beklenen The Batman filmi, 4 Mart 2022 tarihinde beyaz perdedeki yerini alacak.

Sizler Reeves’in sözlerine katılıyor musunuz? Robert Pattinson’lu Bruce Wayne’nin gençlik yıllarına odaklanacak The Batman filmi gerçekten de karakteri beyaz perdede yansıtan en duygusal yapım olmayı başarabilir mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Ne diyelim? Bir kere de bu şekilde izleyelim. Pardon izlesinler. :no_mouth: :roll_eyes: :sob:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

zamir hakan günday yeni kitap

Hakan Günday 8 Yıllık Aranın Ardından Yeni Romanı “Zamir” ile Geliyor

Jacob Anderson Vampirle Görüşme Dizisi

Game of Thrones’un Gri Solucan’ı, Vampirle Görüşme Dizisinde Louis’yi Canlandıracak