in

The Batman Filminin Çekimleri Tamamlandı: Matt Reeves Duyurdu

The Batman filmi çekimleri nihayet tamamladı. Koronavirüs nedeniyle uzayan çekimlerin sonlandığını yönetmen Matt Reeves duyurdu.

the batman colin farrell the penguin dizi

The Batman filmi çekimleri tamamlandı. Yönetmen Matt Reeves, sosyal medya hesabı üzerinden son çekim gününün bir fotoğrafını paylaşarak yapımın çekimlerinin bittiğini duyurdu.

Son bir yıldır sinema sektörünün yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi de çekimlerin sürekli ertelenmesi ve iptal edilmesi. Geçen yılın şubat ve mart ayında tüm dünyaya yayılan Koronavirüs pandemisi nedeniyle birçok büyük stüdyo çekimleri ertelemişti. Çekimlerinin dörtte birini tamamlayan The Batman de bu yapımların başında geliyordu.

Başrolünde Robert Pattinson’ın rol aldığı ve hayranların heyecanla beklediği yapım, çekimlerin ertelenmesinden kısa bir süre sonra vizyon tarihi değişikliği haberiyle geldi. Normalde 25 Haziran 2021’de yayınlanacak yeni Kara Şövalye filmi önce 1 Ekim 2021’e ardından 4 Mart 2022’ye çekildi.

Bu sırada çekimler tekrar başladı ancak kısa süre sonra yıldız oyuncu Pattinson’ın Covid-19 virüsüne yakalandığı ve bir kez daha çekimlerin durduğu duyuruldu. Neyse ki bu süreçte çabucak atlatıldı.

The Batman - Robert Pattinson - Covid-19

The Batman’in çekimlerinin dörtte biri tamamlansa da geçen yılın ağustos ayı sonunda yapılan DC FanDome etkinliği için bir fragman da yayınladı. Aylar sonra önemli bir eşik nihayet aşılmış oldu.

Set görselleri ile büyüleyen The Batman çekimleri nihayet tamamlandı. Yönetmen Matt Reeves, Twitter üzerinden yaptığı yeni bir paylaşımla merakla beklenen DC filminin çekimlerinin son günü olduğunu paylaştı.

The Batman Filmi Mart 2022’de Vizyonda Olacak

Yönetmenin paylaştığı gönderide kamera arkasından bir fotoğraf da bulunuyor. Fotoğrafta bir klaket ve bir kart yer alıyor. Aslında bu duyuru dünden itibaren beklenen bir şeydi. Film ekibinde yer alan bazı çalışanlar sosyal medya hesapları üzerinden kendilerine hediye edilen paketi paylaşmışlardı.

Çekimlerin tamamlanmasıyla birlikte geriye özel efektlerin tamamlanması ve kurgulanması kalıyor. Post prodüksiyon aşamasına geçişmesiyle hayranlar yakın zamanda filmden yeni ve ilkine göre daha ayrıntılı bir fragmana kavuşabilir gibi duruyor. Her ne kadar çekimler tamamlanmış olsa da bir süre daha yeni görüntüler için bekleyeceğiz gibi gözüküyor.

Matt Reeves’ın yönetmenliğini yaptığı filmde Pattinson’ın Batman’inin yanı sıra, Komiser Gordon rolünde Jeffrey Wright, Catwoman rolünde Zoë Kravitz, Riddler rolünde Paul Dano, The Penguin rolünde Colin Farrell ve Alfred Pennyworth rolünde Andy Serkis bulunuyor.

Yapım 4 Mart 2022 tarihinde beyaz perdedeki yerini alacak.

The Batman filminden sizler neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Comicbook Movie

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Tamarix Tamarix dedi ki:

    Batman, Matrix 4, Dune, Gucci filmi…Hepsi dört gözle beklediğim filmler. Umarım hepsini sinemada izleme şansımız olur.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Avatar En Çok Gişe Hasılatı Elde Eden Film Avengers Endgame

Avatar Zirveye Geri Döndü: Tekrar Vizyona Giren Film Gişede Endgame’i Geçti

Grinin Elli Tonu Serisi Yeni Kitap Freed

Grinin Elli Tonu Serisi Yeni Kitabı “Freed” ile Sona Eriyor