in

The Black Cauldron Yeniden Sinemaya Uyarlanıyor

The Black Cauldron, gerçek oyuncularla sinemaya gelmeye hazırlanıyor. Disney, live-action film projelerinde hız kesmiyor.

The Black Cauldron disney yeniden uyarlanıyor

Disney’in 1985 yapımı çizgi filmi The Black Cauldron, gerçek oyuncularla sinemaya uyarlanmaya hazırlanıyor.

Son birkaç yıl içinde Disney’in klasik yapımlarına gerçek oyunculu filmler çekme hamlesiyle karşılaşıyoruz. Bu projelerin en başarıları arasında Aladdin, Beauty and the Beast (Güzel ve Çirkin) ve The Lion King (Aslan Kral) gibi kült yapımlar var. Disney de bu başarıyı devam etmek istemiş olacak ki Aladdin ve daha henüz vizyona bile girmemiş olan Mulan için devam filmleri düşünüyor. Bu projelerin yanı sıra bir gerçek oyunculu film adımı daha geldi.

Ülkemizde Kara Kazan olarak bilinen 1985 yapımı The Black Cauldron’ın gerçek oyunculu filmi çekilecek. Proje kapsamında atılan ilk adım, Lloyd Alexander tarafından yazılmış The Chronicles of Prydain serisinin haklarının yeniden satın alınması oldu. The Chronicles of Prydain beş kitaplık fantastik bir seri. The Book of Three, The Black Cauldron, The Castle of Llyr, Taran Wanderer ve The High King kitaplarından oluşan seri, Disney tarafından ikinci kitabın adıyla çizgi filme uyarlanmıştı.

Disney uyarlamasının özelliklerinden biriyse, yapımın ilk iki kitaptan esinlenmiş olmasına rağmen Alexander’ın yazdıklarıyla çok az benzer nokta barındırmasıydı.

The Black Cauldron yeniden uyarlanacak

The Black Cauldron Konusu Ne Olacak?

The Black Cauldron, domuz bekçisi Taran ve dostları Llyr Prensesi Eilonwy, ozan Fflewddur, ağaç yaratık Gurgi ve geleceği görebilen domuz Hen Wen’le birlikte çıktığı büyülü bir yolculuğu anlatıyor. Hikâyede kahramanlarımızı, Kara Kazan’ı ele geçirip ölülerden bir ordu oluşturarak dünyayı ele geçirmeye çalışan Boynuzlu Kral’a karşı savaşırken görüyoruz.

The Black Cauldron, çizgi filme uyarlanıp seyirciyle buluştuğu dönemde Disney’in “büyük ticari başarısızlıklarından biri” olarak görülmüştü. Bunun sebebiyse filmin mizah, duygu ve fantazya gibi unsurlardan yoksun olmasıydı. Ayrıca daha sonra, yapımın Disney tarafından “ziyan edilmiş” olduğu da kabul edilmişti.

The Black Cauldron disney

Disney’in geleceği açıklanan diğer gerçek oyunculu filmleri arasındaysa Peter Pan & Wendy, Emma Stone’un oynayacağı Cruella ve Hercules de var.

Seyircilerin bu sefer gerçek oyuncularla göreceği yeni The Black Cauldron projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Disney, yıllar önceki başarısızlığını unutturup seyircilere kendisini affettirecek bir iş çıkaracak mıdır? Yeni filmde kitaplara sadık kalınmasını mı bekliyorsunuz yoksa Disney’in aynı yolu izleyeceğini düşünenlerden misiniz? Düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Yüzüklerin Efendisi Filmi Neredeyse The Beatles Grubuyla Çekilecekmiş

Kaynak: Comicbook

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Arthur & Merlin Knights of Camelot

Arthur & Merlin: Knights of Camelot Fragmanı: Meşhur Efsane Yeniden Film Oluyor

Fantastik Dörtlü Siyah Görunmez Kadın

Fantastik Dörtlü Yönetmeninden Siyah Görünmez Kadın İtirafı