in

Stephen King’in “The Boogeyman” Uyarlaması Test İzlemelerinde Çığlıklarla Karşılanınca Yeniden Kurgulandı

The Boogeyman filmi test izlemelerinde verilen reaksiyonların ardından yeniden kurgulandı. Stephen King uyarlamasına ‘çığlık dozu’ düzenlemesi geldi.

The Boogeyman Filmi Kurgu
- Reklam -
- Reklam -

The Boogeyman filmi test izlemeleri, kimileri için beklenenden daha korkutucu oldu. Stephen King’in korku öyküsündenperdeye uyarlanan yapım final kurgusuna izleyici reaksiyonlarından sonra kavuştu.

Hulu ve 20th Century Studios birlikteliğinde geliştirilen The Boogeyman filminin yönetmenliğini  Host ve Strings ile tanınan Rob Savage üstleniyor.

Stephen King uyarlamalarına bir yenisi daha ekleniyor. İlk defa 1973 senesinde Cavalier dergisinde yayımlanan, ardından King’in Night Shift (Hayaletin Garip Huyları) kitabında okurlarla buluşan The Boogeyman (Umacı) izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

- Reklam -

Öykü daha önce yazarın Dollar Baby projesi kapsamında kısa film formatında ve tiyatro oyunu olarak uyarlanmıştı.

The Boogeyman Filmi Kurgusu Korku

Geçen ocak ayında ilk fragmanı yayınlanan yapımın test izlemeleri de gerçekleştirildi. Test gösterimi sırasında seyircilerin çığlıklarının, sonraki sahneyi kaçırmalarına neden olacak şekilde gelişmesiyle The Boogeyman’in final kurgusu yeniden biçimlendirildi.

The Boogeyman Filmine Korku Ayarı

Film, korkunç bir varlığın peşinde olduğu yaslı lise öğrencisi Sadie Harper (Sophie Thatcher) ve kız kardeşi Sawyer’ın (Vivien Lyra Blair) hikâyesini konu alıyor.

Empire’a konuşan filmin yönetmeni Savage, test gösteirmleri sırasında canavarın yer aldığı bir sekansın izleyicilerin yoğun tepkisinden sonra yeniden kurgulandığını açıkladı.

Savage konuya dair şöyle konuştu:

“Yaratık ilk görüldüğünde seyirciler o kadar yüksek sesle çığlık attılar ve hemen ardından yanlarındakilerle konuşmaya ve gevezelik etmeye başladılar ki bir sonraki replikleri tamamen kaçırdılar. Bu yüzden, hiçbir hayati bilginin kaçırmaması için kurguyu yeniden tasarlamak ve 45 saniyelik bir dolgu oluşturmak zorunda kaldık.”

- Reklam -

The Boogeyman Fragmanı - Stephen King Uyarlama

Bununla birlikte yapımın yazarı Stephen King’den olumlu tepki aldığı da belirtildi. Savage, filmin test gösterimini Maine’de gerçekleştirdiklerini belirterek yazarın tepkisini şu sözlerle aktardı:

“Ertesi sabah Stephen King’den bir e-posta aldım. Robert, dün sabahki filmi hâlâ düşünüyorum,” diyordu.”

Filmin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler arasında Chris Messina, Marin Ireland, Madison Hu, LisaGay Hamilton ve David Dastmalchian yer alıyor.

The Boogeyman filmi 2 Haziran 2023’te beyaz perdedeki yerini alacak.

Sizin The Boogeyman filmi için beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: NME

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Superman: Legacy Senaryosu Tamamlandı

DC’nin Yeni Çelik Adam’ı İçin Çalışmalar Başladı: “Superman: Legacy” Prodüksiyon Aşamasında

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Dava

Amazon’un “Yüzüklerin Efendisi” Dizisine ‘Fikir Hırsızlığı’ İddiasıyla 250 Milyon Dolarlık Dava Açıldı