in

The Elephant Man Yeniden Sinemaya Uyarlanıyor

The Elephant Man (Fil Adam) lakabıyla tanınan Joseph Merrick’in hayatı Oscar ödüllü yönetmen Mundruczó’nun elleriyle yeniden beyaz perdeye taşınmaya hazırlanıyor.

the elephant man 1980
- Reklam -
- Reklam -

Macar yönetmen Kornél Mundruczó, The Elephant Man (Fil Adam) olarak da bilinen Joseph Merrick’in hayatını konu alan yeni bir film yapacak. Yapım şirketlerinden Straight Up Films ve Phoenix Pictures, projenin yapımını üstleniyor ve çekimlerin 2020 yılının haziran ayında başlaması planlanıyor.

Filmde, Joseph ve ona bakmakla görevli genç bir kadın arasında yaşanan sıra dışı bir aşk hikâyesi anlatılacak.

The Elephant Man, 1977’de Bernard Pomerance tarafından yazılan bir tiyatro oyununa da uyarlanmıştı. Oyun 1970’lerde oldukça popüler olup pek çok kez sahnelendi.

- Reklam -

the elephant man 1980 lynch

1980 yılında David Lynch Joseph Merrick’in hayatını aynı isimle filme uyarladı. John Hurt ve Anthony Hopkins’in yer aldığı filmin pek çok Oscar adaylığı da bulunuyor. Ayrıca 2014 yılında yeniden sahnelenen ve 12 hafta gösterimde kalan oyunun başrolünde Bradley Cooper yer almış ve bu rolüyle de Tony Ödülleri’nde aday gösterilmişti.

- Reklam -

The Elephant Man Sıra Dışı Bir Hikâye

Straight Up Films’in kurucuları Kate Cohen ve Marisa Polvino, Shutter Island ve Black Swan yapımcısı Phonenix Pictures’tan Mike Medavoy ve David Dobkin ile birlikte filmi yapacak. Film ile ilgili konuşan Cohen ve Polvino şunları söyledi:
“Kornel’in bu sıra dışı hikâyeyi çok iyi anlatacağını düşünüyoruz. Filmlerine kattığı şiirsellik, tutku ve insanlık tam da bu aşk hikâyesinin ihtiyacı olan şey.”
The Elephant Man

2014 yılında White God filmi ile Cannes Film Festivali Ödülü alan Kornél Mundruczó ise film ile ilgili şöyle konuştu:
“Joseph Merrick karakteri uzun zamandır dikkatimi çekiyordu. Filmimiz, kısa süren hayatı zorluklarla ve mücadeleler ile geçmiş bu harika adamı saygı ile anacak. İzleyicinin de filmde kendinden bir şeyler bulacağını düşünüyoruz. Doğada tüm canlılar büyüyor ve gelişiyor, bu çevrede ise Fil Adam sonunda Joseph Merrick’e yani kendi özüne dönüyor.”
Yeni The Elephant Man filmi için şimdilik herhangi bir oyuncu bilgisi ya da vizyon tarihi açıklanmış değil.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın.


* Kanye West’ten Evsizlere Star Wars Temalı Konut Projesi

Kaynak: Deadline

Melin Arda

1990 doğumluyum ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Mitoloji başta olmak üzere edebiyat, müzik ve yabancı diller ile ilgileniyorum. Çeviri yapmak ve dizi/film seyretmek bu alanları bir araya getirdiği için oldukça keyifli geliyor. Bunları yaparak ve seyahat ederek farklı hayatları ve bakış açılarını görmeyi seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Lucifer

Lucifer 5. Sezon Bölüm İsimleri Açıklanmaya Devam Ediyor

Fatma Nur Kaptanoğlu

Fatma Nur Kaptanoğlu’nun Homologlar Evi’ne Konuk Olduk