in ,

Tilda Swinton’dan Çift Kişilik Korku Performansı: A24 Yapımı “The Eternal Daughter” Filminden İlk Fragman

The Eternal Daughter fragmanı görücüye çıktı. A24’un Martin Scorsese yapımcılığında geliştirdiği yeni korku filmi, Tilda Swinton’ın çift kişilik performansına ev sahipliği yapıyor.

The Eternal Daughter fragmanı
- Reklam -

The Eternal Daughter fragmanı yayınlandı. Yapımcıları arasında ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin de yer aldığı A24 yapımı korku filmi izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Yapımda Tilda Swinton, hem anneyi hem de kızını bir arada canlandırıyor.

Midsommar, The Lighthouse, Hereditary ve The Witch gibi bağımsız yapımlarla korku sinemasında önemli bir yer edinen A24; oyuncu performansını zirveye çıkartabilecek bir başka yapımla daha geliyor.

Tilda Swinton’ın hem anneyi hem de orta yaşlı kızını canlandırdığı yapımda, yönetmen koltuğu The Souvenir filmleriyle tanınan Joanna Hogg’a emanet. Hogg, aynı zamanda filmin senaryosunu da kaleme alıyor.

- Reklam -

Hayalet temalı The Eternal Daughter, orta yaşlı bir sanatçı olan Julie ve onun yaşlı annesi Rosalind’in hikâyesini konu alıyor.

The Eternal Daughter Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

Artık bir otele dönüştürülmüş olan aile evinde geçen film, bir araya gelen anne kızın kendilerini eski sırlar içinde bulmasına odaklanıyor.

Michael Clayton ile Oscar’a layık görülen We Need to Talk About Kevin ile Suspiria gibi yapımlarla tanınan Tilda Swinton’ın performansı, festival gösterimlerinin ardından övgü toplamayı başardı. Indie Wire’dan eleştirmen David Ehrlich, kaleme aldığı yazısında “izleyicinin karakterlerin aynı kişi tarafından canlandırıldığını kolaylıkla unutacağını” öne sürdü.

The Eternal Daughter fragmanı a24 tilda swinton korku

Joanna Hogg’ın yarı otobiyografik filminin yapımcıları arasında, Martin Scorsese ve Rose Garnett ile birlikte yer alıyor.

- Reklam -

Filmin oyuncu kadrosunda Tilda Swinton’a Carly-Sophia Davies, Zinnia Davies-Cooke, August Joshi, Joseph Mydell ve Alfie Sankey-Green eşlik ediyor.

Film için “ebeveyn ilişkilerinin ve geride bırakılan şeylerin parlak ve büyüleyici keşfi” tanımlaması yapılıyor.

The Eternal Daughter filmi dünya galasını 6 Eylül 2022’de Venedik Film Festivali’nde yaptı. Yapım ardından Toronto, Zürih, Londra, Newk York gibi festivallerde boy gösterdi. Yapımın ABD’de vizyona gireceği tarih ise 2 Aralık 2022 olarak açıklandı. Filmin Türkiye’de izleyici ile buluşup buluşmayacağı ise henüz bilinmiyor.

The Eternal Daughter fragmanı a24

The Eternal Daughter filmi hakkında yorumlarınız neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: AV Club

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

fate The Winx Saga 3 sezon iptal

Netflix Uyarlaması “Fate: The Winx Saga” Dizisi 2. Sezonun Ardından İptal Edildi

Penguin Random House Simon and Schuster birleşme

Amerikan Yayın Devleri Penguin Random House ve Simon & Schuster’ın Birleşmesine Yargıdan İzin Çıkmadı