in ,

The French Dispatch: Wes Anderson’ın Yeni Filminden İlk Fragman

The French Dispatch filminden ilk fragman geldi. Wes Anderson’ın 18+ yaş sınırıyla vizyona girecek yeni yapımı, oyuncu kadrosuyla insanı büyülüyor.

the french dispatch wes anderson yeni fotograf kapak

Wes Anderson’ın artık bir klasik haline getirdiği “yıldızlar geçidi” kadrosuyla heyecanlandıran The French Dispatch filminden ilk fragman sinemaseverlerle paylaşıldı.

Adrien Brody, Tilda Swinton, Bill Murray ve Timothée Chalamet gibi isimleri buluşturan, gerek afişleri gerek konusuyla her zamanki Anderson tarzını bizlere koklatan filmden ilk tanıtım nihayet geldi.

2020’nin merakla beklenen filmleri arasında yer alan yapım, 20. yüzyılın Fransa’sında, hayali bir şehirde geçiyor. Filmle aynı adı taşıyan bir dergide yaşananları konu alan yapım; zaman aralığını 1925-1975 seneleri arasında tutuyor.

The French Dispatch Filmi 18+ Yaş Sınırı ile Vizyona Girecek

İlk uzun metraj filmi Bottle Rocket’ı 1996’da çeken Wes Anderson, o tarihten beri yaptığı filmlerle adından oldukça söz ettiren bir yönetmen olmayı başarmıştı. Rushmore (1998), The Royal Tenenbaums (2001), The Life Aquatic with Steve Zissou (2004), The Darjeeling Limited (2007), Fantastic Mr. Fox (2009), Moonrise Kingdom (2012) The Grand Budapest Hotel (2014) ve Isle of Dogs (2018) filmlerinin altında imzası bulunan Anderson; bunlarla birlikte çeşitli reklam filmleri ve kısa filmler de çekti.

The French Dispatch - Wes Anderson

İlk defa 18+ yaş sınırıyla karşımıza çıkacak olan Anderson, bizleri önceki işlerine göre farklı bir yapımla selamlayacağını da gösteriyor gibi.

Kimi siyah beyaz sahneler ve animasyonlarla desteklenen film, kadrosunda Anderson sinematografisine hakim olan izleyicilerin yakından tanıyacağı, Owen Wilson ve Bill Murray gibi pek çok ismi de barındırıyor.

The French Dispatch filminin kadrosunda yer alan isimler şu şekilde: Benicio Del Toro, Tilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand, Saoirse Ronan, Léa Seydoux, Timothée Chalamet, Adrien Brody, Owen Wilson, Willem Dafoe, Mathieu Amalric, Jeffrey Wright, Christoph Waltz, Elisabeth Moss, Jason Schwartzman, Henry Winkler, Lois Smith ve Cécile de France.

The French Dispatch filminin Türkiye için vizyon tarihi ise henüz açıklanmış değil. Ancak film Amerika Birleşik Devletleri’nde 24 Temmuz 2020 tarihinde vizyona girecek. Beklentiler, yapımın ülkemizde de yaz ayları içinde beyaz perde görmesi yönünde.

The French Dispatch İlk Fragman

Filmden ilk fragmanı nasıl buldunuz? The French Dispatch’e dair beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Wes Anderson’ın “The Grand Budapest Hotel”ına Kubrick’in “The Shining”i Konuk Olursa

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Çevirmenin Çemberi: Sür Pulluğunu Ölülerin Kemikleri Üzerinde

Çevirmenin Çemberi: Sür Pulluğunu Ölülerin Kemikleri Üzerinde

Türk Canavarları Sözlüğü

Türk Canavarları Sözlüğü: Yerli Mitolojinin Kötücül Yaratıkları Bir Arada!