in

The Godfather 4 Filmi, Coppola’sız da Olsa Gelebilir

The Godfather 4 filmi yolda olabilir. Olası bir yeni Baba yapımında ise yönetmen koltuğunda Francis Ford Coppola’nın oturması bir hayli zor.

The Godfather 4 Filmi
- Reklam -
- Reklam -

The Godfather Part 3’ün, Mario Puzo’s The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone adıyla yayınlanacak yeni versiyonunun çıkmasına saatler kala, serinin dördüncü filmiyle ilgili yeni fikirler de gelmeye başladı. The Godfather 4 filmi gerçekten de yolda olabilir!

The New York Times’a verdiği röportajda, üçlemenin yönetmeni Francis Ford Coppola, “Tabii ki de Godfather 4, 5 ve 6 olabilir. The Godfather’ın sahibi ben değilim,” demişti. Serinin haklarına sahip olan Paramount’tan gelen açıklamalarsa şöyle:

Godfather serisine yeni bir film eklemek için hazır bir planımız yok fakat bıraktığı mirası düşünürsek doğru hikâye önümüze geldiği takdirde her şey olasılıklar dâhilinde.”

- Reklam -

Tamamlanmış seriye gelen yeni devam filmleri son yıllarda sıradanlaştı. Kimi hayranların heyecan, kimilerinin şüpheyle baktığı devam filmleri Blade Runner 2049 gibi modern klasik hâline gelenlerden, Star Wars’lar gibi utanarak hatırlanacaklara kadar değişen bir kalitede karşımıza çıkıyor. Corleone Ailesi’nin anlatacak yeni hikâyeleri olup olmadığı konusundaysa farklı görüşler var.

the godfather 4 Francis Ford Coppola

En net konuşan isim ise üçlemenin yönetmeni Francis Ford Coppola:
“Yeni filmleri ben çekmem. Yaşlandım artık. Ayrıca hayatta tecrübelerden ders çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. İlk filmi çektikten sonra bir tamamlanmışlık hissetmiştim. İlk film kitaptaki bütün hikâyeyi anlatıyordu.”

The Godfather 4 Filmine Serinin Oyuncuları da Olumlu Yaklaşıyor

Coppola’nın seriyle ilgili şüpheleri belli ki, ikinci filme kadar uzanıyor. Bu hissi takip etse The Godfather Part 2’ya da sahip olmayacakmışız. Serinin yıldızlarıysa yeni filmler için bu kadar net konuşmuyor. Corleone Ailesi’nin gönülsüz üyesi olarak tanıdığımız ve her şeyi kaybetmiş bir baba olarak veda ettiğimiz Michael Corleone’yi canlandıran Al Pacino, yeni bir filmde rol almaya o kadar da soğuk bakmıyor:

“Michael’i bir kez daha görebiliriz gibi duruyor, değil mi? Belki birileri gelip kendisinden tavsiye ister?”

Coppola’nın üçüncü filme hazırladığı yeni versiyonun adının “Michael Corleone’nin Ölümü” olması sizi şaşırtmasın. Yönetmen yeni versiyonu duyurduğu röportajında bu ismi niye seçtiğini açıklamıştı. Michael’i gelecekteki filmlerde görme olasılığımız büyük.

- Reklam -

Part 3’de Michael’ın gayrimeşru yeğeni Vincent Corleone’yi oynayan Andy Garcia da yeni film için olumlu bakanlardan. Tabii ki yeni neslin hikâyesi anlatılacaksa Vincent ve Mary akla gelen ilk isimler. Mary Corleone’yi oynayan Sofia Coppola ise bir yorumda bulunmadı.

the godfather 4

The Death of Michael Corleone, ABD’de 5 Aralık 2020 itibarıyla sinemalarda gösterimde. Sinemaların kapalı olduğu ülkemizde vizyona girip girmeyeceği henüz belli değil. Yeni versiyon 8 Aralık’ta dijital ortamda da yayınlanacak.

Amerikalı romancı ve senarist Mario Puzo’nun kitaplarından uyarlanan Baba serisinin sinemada yeni bir maceraya atılıp atılmayacağını hep birlikte göreceğiz.

The Godfather efsanesi yeni bir filme ihtiyaç duyuyor mu? The Godfather 4 filmini sizce hangi yönetmen çekmeli? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Games Radar

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

    Gelsin gelsin başrolde Robert Pattinson ya da Tom Holland olacak derlerse şaşırmam.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Oscar Isaac Metal Gear Solid filmi

Oscar Isaac, Metal Gear Solid Filminde Solid Snake’i Canlandıracak

Star Wars: The High Republic animasyon dizisi

Star Wars: The High Republic Animasyon Dizisi Geliyor