in

The Godfather Belgeseli Geliyor: Oscar Isaac ve Jake Gyllenhaal Başrolde!

The Godfather belgeseli yolda. Francis and the Godfather adlı yapım, kült film serisinin nasıl ortaya çıktığına odaklanacak.

The Godfather Belgeseli

The Godfather filminin ortaya çıkış süreci belgesel oluyor. Barry Levinson’ın yönetmenliğini yapacağı Francis and the Godfather yapımında Oscar Isaac ve Jake Gyllenhaal gibi önemli isimler yer bulacak.

Mario Puzo’nun kitabından uyarlanan Francis Ford Coppola’nın kült filmi The Godfather (Baba) gelmiş geçmiş en büyük Amerikan yapımlarından biri olarak hafızalara kazındı. 70’li yılların Auteur döneminin bir sembolü olarak kabul edilse de böyle bir hedefe ulaşmak hiç de kolay değildi. İşte şimdi Barry Levinson’ın yönetmeni olduğu The Godfather belgeselinde yönetmen Francis Ford Capollo’yu Oscar Isaac, yapımcı Robert Evans’ı da Jake Gyllenhaal canlandıracak.

Yönetmen Francis Ford Copolla, filmin çekildiği dönem 31 yaşındaydı. Robert Evans ve stüdyosunu New York’ta film çekmesi için ikna etmeye kararlıydı. Yıllardır popüler bir filmde yer almayan Marlon Brando’ya mafya ailesinin reisi Don Corleone rolüyle zamanın en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandırdı. Aynı zamanda ünlü aktör Al Pacino da Micheal Corleone rolüyle aile arası işlerinden uzaklaşma arzusuyla birlikte babasının suikast girişiminden sonra işi devralmaya doğru giden bir karaktere hayat verdi.

the godfather 3

Yapımcı Robert Evans, kariyerinin ardından en iyi işini aldı. İlerleyen zamanlarda stüdyonun kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için kendi başına baskıları vardı.

Barry Levinson filmin yapım süreciyle alakalı, “Prodüksiyon çılgınlığına ve her şeye rağmen klasik bir film gerçekleşti,” cümlesini kullandı.

The Godfather Belgeseli Çekimlerinin Ne Zaman Başlayacağı Henüz Bilinmiyor

Gazeteci Peter Bart, Robert Evans’ın iki numaralı yaratıcı yöneticisi olmak için The New York Times’tan ayrıldı. Bununla birlikte tüm bu görkemli tartışmaların merkezinde yer aldı. Ayrıca Berry Levinson’ın Evans’ı oynaması için kimi adadığını görmek oldukça heyecan verici olacak.

The Godfather Solozzo Baba

Coppola, Mario Puzo’nun The Godfather Coda: The Death of Micheal Corleone adını verdiği son filmin yeni bir kopyasını yapan yapıma onay verdi. Aynı zamanda Coppola şunları da söyledi:
Barry Levinson’ın herhangi bir konuda yaptığı her film ilginç ve değerli olacaktır.”
Yönetmen Barry Levinson’ın herhangi bir yapımını merakla beklediğini dile getirdi.

Peki siz belgesel hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* The Godfather Hakkında 15 Çarpıcı Bilgi

Kaynak: Deadline

Oyla!

Ayça Aracıçam

2001 doğumlu, Gazetecilik bölümü ögrencisiyim. Çocukluk yıllarından beri tam bir film aşığıyım. Sinema türünde yazıp çizmeye bayılırım.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Cinsellik

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Cinsellik İçeren Sahneler ile Öne Çıkabilir

Çocuk Viking İskeleti Dublin

Çocuk Viking İskeleti Dublin Kazılarında Bulundu