in ,

Kral Arthur Efsanesinde Yer Alan The Green Knight’a Odaklanan Filmden Yeni Fragman

The Green Knight filmi için yeni fragman yayınlandı. Kral Arthur efsanesinin önemli bir parçası olan Sir Gawain ve Yeşil Şövalye’nin hikâyesi A24 imzası ile perdeye taşınıyor.

The Graan Knight Fragman Yeşil Şövalye a24 izle

Kral Arthur külliyatı yeni bir filme kavuşuyor. Yönetmenliğini David Lowery’nin gerçekleştirdiği The Green Knight filmi için yeni fragman paylaşıldı. A24 yapımı Yeşil Şövalye, yuvarlak masa şövalyelerinden Sir Gawain ile düşmanı Green Knight’ın mücadelesini konu alıyor.

Kelt mitolojisinin ikonik karakterlerinden Kral Arthur hakkında çokça kitap yazıldı, film ve dizi hazırlandı. Yuvarlak masa şövalyeleri arasında yer alan Sir Gawain’in ve kadim düşmanı Green Knight’ın hikâyesi ise şimdi yeni bir adaptasyonu bekliyor. Tam adı Sir Gawain and the Green Knight olan hikâye, dikkat çekici bir yönetmen ve yapım şirketinin imzası ile beyaz perdeye geliyor.

Özellikle son yılların çokça konuşulan filmlerinden olan The Lighthouse, Midsommar, Moonlight, A Ghost Story gibi yapımları izleyiciyle buluşturan A24, yine iddialı bir işle karşımıza çıkıyor.

Yapımın başında ise Ain’t Them Bodies Saints ve A Ghost Story filmlerinin de yönetmeni olan David Lowery bulunuyor.

The Graan Knight Fragman Yeşil Şövalye a24 izle

Koronavirüs pandemisi nedeniyle erteleme alan filmler arasında bulunan Yeşil Şövalye için geçen yıl ilk fragmanı görme fırsatı bulmuştuk. Şimdiyse yeni video ile Yeşil Şövalye için tanıtım kampanyaları başlamış durumda.

The Green Knight Fragmanı: A24 Yapımı Film Bu Yaz Sinemalara Geliyor | İZLE

Önümüzdeki yaz izleyicinin karşısına çıkması beklenen filmden yayınlanan yeni fragman hem süresi hem de içeriğiyle yapıma doygun bir bakış atmamızı sağlıyor.

Fragmanı aşağıdan izlemeniz mümkün:

Daha önce Stephen Weeks imzası ile 1973 ve 1994 senelerinde beyaz perdeye taşınan Sir Gawain and the Green Knight hikâyesi, şimdi çağdaş bir uyarlamaya kavuşuyor.

Efsaneye göre Sir Gawain’in sadakatini göstermek için Yeşil Şövalye’ye meydan okuyup onu mağlup etmeyi başarıyor. Green Knight ise intikamını almak üzere harekete geçiyor, işler giderek daha fantastik bir hal alıyor.

Sir Gawain rolünde Dev Patel’ın bulunduğu yapımda, Yeşil Şövalye olarak karşımıza Ralph Ineson çıkıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Alicia Vikander, Joel Edgerton, Barry Keoghan, Sean Harris ve Kate Dickie bulunuyor.

The Green Knight filmi ABD’de 30 Temmuz 2021 tarihinde vizyona girecek. Türkiye’de de herhangi bir ertelenme yaşanmazsa aynı tarihte beyaz perdeye gelmesi bekleniyor.

Sizin bu yapımdan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

    Yanlış oyuncu yanlış film yanlış konu.Her şey yanlış.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Kızılderili Kaptan Amerika

Kızılderili Kaptan Amerika Hazırlıkları Başladı: Marvel Yeni Yıldızını Tanıttı

Netflix Animasyon Serisi

18+ Animasyon Dizisi Love, Death & Robots 2. Sezonundan Yeni Fragman Yayınlandı