in

The Halloween Tree: Ray Bradbury’nin Meşhur Romanı Film Oluyor

The Halloween Tree yeniden beyaz perdeye geliyor. Ray Bradbury’nin Cadılar Bayramı Ağacı romanı film olmaya hazırlanıyor.

The Halloween Tree - Ray Bradbury Film
- Reklam -
- Reklam -

Ray Bradbury imzalı The Halloween Tree romanı Will Dunn tarafından sinemaya uyarlanıyor. Fahrenheit 451, Mars Yıllıkları, Sonbahar Ülkesi ve Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana gibi eserlerin altında imzası bulunan Bradbury anlatıları şimdi Cadılar Bayramı Ağacı ile beyaz perdede olacak.

Türkçeye İthaki Yayınları tarafından Cadılar Bayramı Ağacı olarak kazandırılan The Halloween Tree, daha önce 1993 yılında Mario Piluso tarafından animasyon formatında sinemaya uyarlanmıştı. Piluso’nun uyarlaması Daytime Emmy Ödülleri’nde bir senaryo ödülü almış ayrıca bir de adaylığa layık görülmüştü.

Will Dunn, 20th Century Fox’un özel yazar programında yer alan isimlerden birisi. Kendisi daha önce Disney, Sony, eOne ve Warner Bros gibi şirketlerle de çalışmıştı.

- Reklam -

The Halloween Tree Yeniden Beyaz Perdeye Geliyor

Cadılar Bayramı ve onun tarihi üzerine yazılmış korku ile fantazi türlerini bir araya getiren eser, Cadılar Bayramı gecesinde kaybolan arkadaşlarını aramak için maceraya atılan çocukları konu alıyor.

The Halloween Tree - Ray Bradbury Film

İthaki Yayınları’nın Karanlık Kitaplık bünyesinde yayımladığı eserin baskısı hâlâ bulunmakta. Neil Gaiman’ın, “Bradbury kendi çağını yarattı ve gelecek yıllara da izini bıraktı,” cümlesiyle tanıttığı eser, Tom ve okul arkadaşlarının kasabalarındaki garip olayları araştırmasıyla başlıyor. Ölüler Ülkesi, gizemli figürler, şeytanlar derken çoğunlukla bilimkurgu romanları ile tanıdığımız Ray Bradbury bu defa karşımıza bir korku klasiği ile çıkıyor.

Yeni film uyarlamasının prodüksiyonu ise Londra ve Los Angelas merkezli 42 adlı şirket olacak. Projenin yürütücüsü olarak Charlie Morrison ismini görüyoruz. 42 adlı yapım şirketi The Courier, Military Wives, Watership Down ve Wild Bill gibi film ve dizilerin yapımcılığını da üstlenmişti.

- Reklam -

ray bradbury nasa

Yeni Cadılar Bayramı Ağacı filminin oyuncu kadrosu, çekim ve vizyon tarihi gibi detaylar henüz ortaya çıkmış değil. Koronavirüs pandemisinin etkisini azaltmasıyla birlikte bu gibi konuların da netleşmesi bekleniyor.

Peki siz Ray Bradbury’nin bu korku klasiği eserini okumuş muydunuz? Cadılar Bayramı Ağacı hakkındaki yorumlarınız neler? İlk filme kıyasla nasıl bir uyarlama bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Ray Bradbury Hakkında Dikkat Çeken 10 Gerçek

Kaynak: Deadline

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yazma Sanatı - Stephen King - Yeni Çeviri Baskı

Yazma Sanatı: Stephen King’in Kılavuz Niteliğindeki Eseri Yeni Çevirisi ile Çıktı

Ian Holm Yüzüklerin Efendisi

Bilbo Baggins Olarak Tanıdığımız Ian Holm Hayatını Kaybetti