in

Matrix 4’te Genç Neo da Olacak

Warner Bros, The Matrix 4 filmi için Neo’nun genç halini canlandıracak bir aktör arıyor.

The Matrix Neo

Variety muhabiri Justin Kroll’un bir podcastte (My Mom’s Basement) söylediklerine göre Warner Bros, The Matrix 4 filmi için Neo’nun genç halini canlandıracak bir aktör arayışında.

Yeni Matrix filminin haberini ilk veren kişi olan Kroll’a göre, Neo (Keanu Reeves) ve Trinity’ye (Carrie-Anne Moss) katılacak olan genç Neo,  o kaşığın gerçekte nasıl var olmadığı üzerinde duracak. Rol için seçilecek aktörün, Keanu Reeves’ten sonra genç Neo’yu canlandırmakta zorluk yaşayacağını söylesek yanlış olmaz.

İlk filmde Matrix dünyasının şekillenmesini sağlamış olan görsel/grafik sanatçıları yeni filmde de yer alacak. Matrix üçlemesindeki atmosferi ve görüntüyü yeni filmde de korumaya çalışacaklarını söyleyebiliriz bu yüzden.

The Matrix 4 Gittikçe Şekilleniyor

The Matrix 4 filminin yönetmenliğini Lana Wachowski yaparken, hikâyeyi Aleksandar Hemon, David Mitchell ve Lana Wachowski beraber yazacak.  Wachowski kardeşlerden sadece Lana’nın filmde yer almasının kesin bir sebebi olmasa da hatırlarsanız Lilly Wachowski konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuş, bilim kurgu yapımlarından biraz uzak kalmak istediğini belirtmişti.

2017 yılında Warner Bros’un Matrix evreni filmine sıcak baktığını söylediğinden beri yeni film ile ilgili Michael B. Jordan ile yeniden çekim yapılması gibi birçok söylenti ortaya çıkmıştı. Ancak Lana Wachowski projeye dâhil olunca eski kadroda karar kılındı.

Warner Bros Başkanı Toby Emmerich de Lana Wachowski ile Matrix’e yeniden başlayacakları için mutlu olduklarını söylerken, Lana’nın ileri görüşlü olduğunu ve Matrix’in bu yeni bölümünün yönetmenliğini ve yazarlığını yapacağı için heyecanlı olduklarını belirtti.Lana Wachowski ise Lilly ve kendisinin 20 yıl önce yapmış oldukları bu gerçekliğin şimdi daha da anlaşılır hale geldiğini, bu karakterlerin hayatında yine yer alacağı ve dostlarıyla yeniden çalışma fırsatı bulduğu için çok mutlu olduğu söyledi.

* * *

* James Gunn, Çizgi Roman Hayranlarına Seslendi

Melin Arda

1990 doğumluyum ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Mitoloji başta olmak üzere edebiyat, müzik ve yabancı diller ile ilgileniyorum. Çeviri yapmak ve dizi/film seyretmek bu alanları bir araya getirdiği için oldukça keyifli geliyor. Bunları yaparak ve seyahat ederek farklı hayatları ve bakış açılarını görmeyi seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Zaman yolculuğu mu işlenecek acaba ? Ya da paralel evrenler ??

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Nietzsche

Nietzsche’nin Meşhur Sözü, Bilimsel Olarak Kanıtlandı

Eddie Murphy Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop’un Devamı Geliyor