in

The Meg 2 Geliyor: Yönetmen Ben Wheatley Olacak

The Meg 2 geliyor. Gişede ses getiren yapımın devamı için çalışmalar başladı. Filmin yönetmeni Rebecca’nın yeniden çevrimini de yöneten Ben Wheatley.

The Meg 2 Film
- Reklam -
- Reklam -

The Meg 2 filmi yolda. İlk filmin beklenmedik başarısı üstüne devam projesi için kollar sıvandı.

Steve Alten’ın 1997’de yayımlanan Meg: A Novel of Deep Terror adlı romanından esinlenerek çekilen 2018 yapımı The Meg (Meg: Derinlerdeki Dehşet) yaz döneminde şaşırtıcı bir başarı elde etmiş ve yapımcıların da yüzünü güldürmüştü. Jon Turteltaub tarafından yönetilen ilk filmin devam bölümünü ise bu defa Ben Wheatley çekecek.

Jason Statham’ın rol aldığı film bir grup bilim insanının denizin derinliklerinde soyunun tükendiklerini düşündükleri tarih öncesi bir köpek balığıyla karşılaşmasını konu alıyor. Li Bingbing, Rainn Wilson ve Ruby Rose gibi isimlerin de yer aldığı film ilk haftasında 100 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmiş, vizyon boyunca bu miktar 530,3 milyon dolara kadar ulaşmıştı. Aldığı yorumlar harika sayılabilecek nitelikte olmasa da film, korku hayranları arasında sevilen bir yapım haline gelmiş ve kısa süre sonra devam filmi duyurulmuştu.

- Reklam -

The Meg 2 Filmi ve Sonrası İçin Roman Serisinin Tüm Hakları Satın Alındı

2018’de yapımcı  Catherine Xujun Ying, devam filminin geleceğini duyurduğunda roman serisinin tümünün haklarını aldıklarını da belirtmişti. İkinci filmin senaryosunun henüz tamamlanmadığını ve hikâyenin üzerinde sıkı bir şekilde uğraşıldığını da belirtelim. Senaryo üzerinde ilk filmi Dean Georgaris’le birlikte yazmış olan Jon ve Erich Hoeber da çalışıyor.

The Meg 2 Film

Devam filminin yönetmeni olacağı açıklanan Ben Wheatley’yi son olarak Netflix’in Rebecca adlı yeniden çevriminde görmüştük. Ayrıca devam filminde Jason Statham’la birlikte diğer bazı oyuncuların da dönmesi bekleniyor.

The Meg 2 filminin yapımcılığını ise Lorenzo di Bonaventura ve Belle Avery üstlenecek. Catherine Ying, Li Ruigang, Bennett Walsh, Gerald Molen ve Randy Greenberg ekibini de uygulayıcı yapımcı olarak göreceğiz.

- Reklam -

Yönetmen Ben Wheatley’nin korku türüne uzak olmamasının bazı hayranların içini rahatlattığını söyleyebiliriz. Netflix için yeniden yapımını çektiği Rebecca, 1940’ta Alfred Hitchcock tarafından yazılmış bir gotik romantizm hikâyesini konu alıyor. Ayrıca yönetmen, 2015’te çektiği distopya türündeki High Rise filmiyle de tanınıyor.

The Meg 2 Film

İkinci film de ilk film gibi bir başarı elde ederse üçüncü filmin çekilmesi olası gibi görünüyor. Ekip halihazırda tüm kitapların haklarını aldıklarını da açıklamıştı.

Peki siz The Meg 2 filminden umutlu musunuz? Yeni filmden beklentileriniz neler? Serinin kitaplarını okuma fırsatı bulmuş muydunuz? Tüm düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* Tüm Zamanların En İyi 10 Canavar Filmi

Kaynak: Screen Rant

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Mert_UYSAL Mert_UYSAL dedi ki:

    Gelirse sevinirim ilk filmi beni çok etkiledi;beklentilerim yeni deniz canavarları gelirse sevinirim mesela Kraken gibi yani ilk filmde az bir yerde bir ahtapot görmüştük bu sefer daha fazla canavar görmek isterim ama tabii ki film yapımcıları bilir.Bir de bu seferki film bence New York’ta çekilmeli.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir Yorum

Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Battlestar Galactica Filmi

Yeni Battlestar Galactica Filmi Senaristini Buldu

Supernatural 15. Sezon Finali Jared Padalecki Favori Bölüm

Supernatural 15. Sezon Finali, Jared Padalecki’nin Favori Bölümü Olmuş