in ,

Narnia Günlükleri’nin Yazarı C.S. Lewis’in Hayatını Konu Alan “The Most Reluctant Convert”ten Fragman

C.S. Lewis biyografi filmi The Most Reluctant Convert geliyor. Tolkien’e de yer veren yapımdan fragman yayınlandı.

The Most Reluctant Convert fragmanı c.s. lewis hayatı

Narnia Günlükleri ve Kozmik Üçleme gibi serilerle tanınan yazar C.S. Lewis hakkında bir biyografi filmi geliyor. The Most Reluctant Convert adını taşıyan yapımdan fragman yayınlandı.

Tam adı Clive Staples Lewis olan İrlandalı yazar 1898 – 1963 yılları arasında yaşamıştı. Oxford’da Orta Çağ ve Rönesans İngilizcesi Profesörü olarak görev alan Lewis, J.R.R. Tolkien ve Charles Williams’ın da dahil olduğu Inklings’in topluluğunun önemli üyeleri arasında yer alıyor.

C.S. Lewis, dünya çapında yedi kitaplık The Chronicles of Narnia serisi ve onların film uyarlamaları ile tanınıyor olsa da edebiyat dünyası yalnızca bu fantazi dizisi ile sınırlı değil. Fantazyanın yanında bilimkurgu türünde de eserler veren yazar, düzyazı ve şiir türünde de önemli çalışmalara imza atmıştı.

C.S. Lewis Biyografi Filmi “The Most Reluctant Convert” Yakında İzleyici ile Buluşuyor

C.S. Lewis’in yaşam öyküsüne odaklanan film 3 Kasım 2021 tarihinde ABD’nin New York, Los Angeles, Boston, Phoenix, Dallas, Atlanta, Chicago, Seattle, Miami Beach ve San Francisco gibi bölgelerinde izleyicinin karşısına çıkacak. Sonrasında yaygın bir gösterime girip girmeyeceği ise şu an için belli değil.

Yönetmenliğini Norman Stone’un üstlendiği yapımda yetişkin Lewis, genç Lewis ve çocuk Lewis rolleri sırasıyla Max McLean, Nicholas Ralph ve Eddie Ray Martin tarafından hayat bulacak.

The Most Reluctant Convert

Yapımda Lewis’in yakın dostu J.R.R. Tolkien, Tom Glenister tarafından, Hugo Dyson rolü David Shields tarafından ve Owen Barfiel rolü Hubert Barton tarafından canlandırılıyor.

Film, ünlü yazarın kendi kendisiyle olan mücadelesini ve sonunda inancını bulmasını takip ediyor. Eserlerinde Hıristiyanlığın önemli bir yer tuttuğu bilinen Lewis, gençlik yıllarını bir ateist olarak geçiriyor. Dine ve yaşama bakış açısı değişen yazarın bu içsel yolculuğu da uyarlamada önemli bir rol oynuyor.

Yapımın sırtını dayadığı kaynak ise Lewis’in Surprised by Joy adlı anı kitabından Max McLean imzasıyla tiyatroya uyarlanan Lewis on Stage: The Most Reluctant Convert oyunu. Max McLean’in yapımda başrol olarak da görev aldığını hatırlatalım.

The Most Reluctant Convert Fragmanı – İZLE

Ünlü yazarın yakın arkadaşı J.R.R. Tolkien’in hayatı da 2019 yılında bir biyografi filmine konu olmuştu.

Yapım hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

    Adamlar ne güzel sahip çıkıyorlar yazarlarına. :pensive:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Bright: Samurai Soul fragmanı

Simu Liu’lu Bright: Samurai Soul Filminden İlk Fragman

Anı Hırsızları - Darren Simpson

Anı Hırsızları: Çöpçüler’in Yazarı Darren Simpson’dan Yeni Bir Macera