in

The Old Guard Yıldızı Charlize Theron’dan Baklava Açıklaması

Charlize Theron, The Old Guard filmindeki baklava sahnesiyle çok konuşulmuştu. Yıldız oyuncu Türkiye ve baklavayla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

The Old Guard Yıldızı Charlize Theron
- Reklam -

Charlize Theron, The Old Guard isimli son filminde yer alan baklava sahnesiyle ülkemizde gündem olmuştu. Yıldız oyuncu, hem baklavayı çok sevdiğinden hem de Türkiye’de yaptığı tatilden bahseden yeni açıklamalarda bulundu.

Birkaç gün önce Netflix platformundaki yerini alan The Old Guard, ülkemiz izleyicileri tarafından konusundan ziyade filmde yer alan bir sahnesiyle konuşuldu. Filmin en başlarında, ölümsüz ekibin lideri Andy karakterini canlandıran Charlize Theron, kendisine uzatılan baklavayı yedikten sonra bir gurme edasıyla nereye ait olduğunu bilmiş ve Türkiye’yenin doğusundan olduğunu söylemişti. Elbette böyle bir sahnenin varlığı, senaryoya bağlandı. Ancak konunun o kadar basit olmadığı ve Theron’un gerçek bir baklava tutkunu olduğu ortaya çıktı.

* The Old Guard Film İncelemesi için Tıkla!

Filmde yer alan sahneden sonra da baklavaya övgüler düzen Charlize Theron’un tercihinin cevizli baklavadan olduğu ortaya çıktı.

- Reklam -

Charlize Theron baklava the old guard

The Old Guard Yıldızı Charlize Theron: “Baklava, lokum hepsini çok seviyorum…”

Hollywood yıldızı ülkemizde de çokça tartışılan fıstıklı mı yoksa cevizli baklava mı konusu hakkında şunları söyledi:
“Daha önce baklava yedim tabii ki. Hatta Türkiye’de çok vakit geçirdim. 20’lerimin sonu, 30’larımın başıydı. Sırtımda çantam uzunca bir tatil yaptım Türkiye’de. Sanırım 5 hafta sürmüştü. Kapadokya’yı küçük köyleri dolaştım. Baklava, lokum hepsini çok seviyorum… Türkiye’deki tartışmaları biliyorum ama benim tercihim cevizli baklava. İkinci sınıf vatandaş gibiyim biliyorum ama çok fıstık seven biri değilim…”
Netflix’te 10 Temmuz 2020 tarihinde yayına giren The Old Guard, sebebi bilinmeyen bir şekilde ölümsüz olan ve birbirlerini bulup paralı askerlere dönüşen bir grubun hikâyesini konu alıyor. Filmde, ölümsüzlükleri ifşa olan bazı üyelerinin bir şirket tarafından yakalanıp incelenmesi ve ekibin geri kalan üyelerinin onları kurtarma mücadelesi anlatılıyor.

the old guard netflix filmi

Yönetmenliğini Gina Prince-Bythewood’un üstlendiği The Old Guard’da; Theron ile birlikte oyuncu kadrosunda KiKi Layne, Matthias Schoenaerts, Marwan Kenzari, Luca Marinelli ve Chiwetel Ejiofor gibi isimler yer alıyor.

- Reklam -

En İyi Kadın Oyuncu dalında 2003 yılında Monster filmi ile Oscar’a layık görülen 44 yaşındaki Charlize Theron, The Italian Job, Sleepwalking, The Road, Prometheus ve Mad Max: Fury Road gibi filmlerle de tanınıyor. Theron ayrıca yapımcı olarak da başarılı kariyerini sürdürüyor.

Peki ya sizler filmi izlediniz mi? Baklava konusundan bağımsız olarak The Old Guard’ı nasıl buldunuz? Yakında dizi ya da film olarak devamı da gelecek olan yapım hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.


* If It Bleeds: Stephen King’in Yeni Novella Kitabından 3 Uyarlama Geliyor

Kaynak: Habertürk

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

4 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Tnuviel37 Tnuviel37 dedi ki:

    Ben de cevizli baklavayı severim ama dışarıda iyi yapan birine rastlamak zor. Annem yaptıysa başka tabi. :yum: Yine de fıstıklının da ayrı bir lezzeti yok değil.

  2. Avatar for dieter dieter dedi ki:

    Andy gibi havalı kadınlar cevizli baklava sever. :smiley: Çok aksiyon sevmeme rağmen Charlize Theron coolluğuyla bir oturuşta izletti. Hem kafam da dağıldı. Çok yormayan bir senaryosu vardı zaten ölümsüzlük konusu ilgimi çeken konulardandır.

  3. Avatar for azizhayri azizhayri dedi ki:

    Sırtımda çantam köyleri dolaştım diyor. Çok iyi, hakikatten çok iyi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Extraction 2

En Çok İzlenen 10 Netflix Filmi Belli Oldu

solar orbiter güneş nasa esa

Güneş’in En Yakın Fotoğrafları Paylaşıldı