in

The Others Yeniden Çevriliyor: Nicole Kidman’lı Korku Filmi Tekrar Geliyor

The Others yeniden çevrim kervanına katılıyor. Nicole Kidman’lı meşhur korku filmi bir kez daha sinemaya gelmeye hazırlanıyor.

The Others - Nicole Kidman Yeni Film

The Others filminin 2001’de bir yaz günü sinemalara gelip hiç beklenmeyen bir başarı yakalayışının üzerinden 20 yıla yakın süre geçti. Hollywood yapımcıları eski filmleri yeniden perdeye taşımaktaki kararlılıklarını bir başka yeniden çevrimle sürdürüyor.

Nicole Kidman’ın çocuklarıyla birlikte yaşadığı evin perili olduğunu düşünmesiyle başlayan film korku türünde o zamana kadar rastlanmamış hikâyesiyle sinemaseverleri büyülemişti. En çok Abre Los Ojos (Aç Gözünü) filmiyle tanınan yazar ve yönetmen Alejandro Amenabar’ın ilk İngilizce filmi olan The Others 200 milyon dolarlık gişesiyle büyük bir sürprize imza atmıştı.

Deadline’ın özel haberine göre filmin uyarlama haklarına sahip olan Sentient Entertainment, Universal Pictures’la anlaştı. Film Sentient’in kontrolünde üretilecek ve dağıtımcılığını Universal üstlenecek. Uyarlamanın yapımında söz sahibi olacak bir diğer şirket de FilmSharks. FilmSharks’ın CEO’su Gudio Rud filmde bizzat uygulayıcı yapımcılık görevi üstlenecek. Sentient’ten Renee Tab, Christopher Tuffin ve Lucas Akoskin de yapımcı olarak filme katkı verecek. Sara Scott da Universal adına filmde yapımcılık rolü alacak. Yapımcılar filmin senaryosu için farklı yazarlarla görüşme hâlinde.

The Others - Nicole Kidman Yeni Film

Filmin yapımcılarıyla ve şirketlerle ilgili bir paragraf yazdım çünkü orijinal film bu yapıdan çok uzak. Orijinal film neredeyse bağımsızdı. Amenabar’ın yazıp yönettiği The Others 17 milyon dolar gibi cüzi bir miktara çekilmişti. Şimdi üç büyük şirketten isimlerin karışacağı, senaristi ve yönetmeninin ısmarlama bulunacağı bir yeniden çevirimin aynı başarıyı yakalayıp yakalayamayacağı büyük bir soru işareti.

Yeni The Others Filminde Nicole Kidman’ın Rolünü Tekrarlaması Zor

Tabii ki henüz kesin konuşmak için çok erken. Daha bir senaryo taslağı bile bulunmadığı için filmin nasıl çıkacağı konusunda yorumlarda bulunamıyoruz. Yapımın orijinal filme sıkı sıkıya bağlı bir yeniden çevirim mi olacağı yoksa aynı evrende yeni bir sayfa mı açılacağını ilerleyen aylarda hep birlikte öğreneceğiz.

The Others - Nicole Kidman Yeni Film

Nicole Kidman’ın rolünü tekrar etme olasılığı ise bir hayli düşük. Ünlü aktris aralıkta yayılanacak Netflix müzikali The Prom’da Meryl Steep ve James Corden’la başrolü paylaşacak. Ayraca yeni HBO Max dizisi The Undoing’te Hugh Grant’la birlikte rol alıyor. Bu sıkışık takvimde yeniden The Others’a zaman ayırabilir mi bilemiyoruz.

The Others filminin yeniden çevirimi sizi heyecanlandırıyor mu? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı bekliyoruz.


* Tüm Zamanların En İyi 10 Canavar Filmi

Kaynak: Deadline

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Lütfen sakin ol ve elindeki eski filmleri yavaşça yere bırak. :slight_smile:

  2. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

    Akıllarda tek soru, “Neden? Ne gereği vardı?”

  3. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

    Sanırım asla orijinal filmdeki havayı, tadı veremez.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Boys 2. Sezon İncelemesi

The Boys 2. Sezon İncelemesi: Karakter Odaklı Süper Kahraman Hikâyesi

Dexter 9. Sezon Showtime

Dexter 9. Sezon ile Ekranlara Geri Dönüyor