in

The Scorpion King Yeniden Çekiliyor: Dwayne Johnson Yapımcı Koltuğunda

The Scorpion King yeniden çevrilecek. 2002 yapımı Akrep Kral, çağdaş bir uyarlamayla geliyor. Dwayne Johnson ise yapımcı koltuğunda.

The Scorpion King Dwayne Johnson Akrep Kral

The Scorpion King yeniden çekiliyor. Dwayne Johnson’ın çıkış filmi olarak gösterilen Akrep Kral bir kez daha beyaz perdeye gelecek. The Rock ise bu defa yapımcı koltuğunda oturacak.

İlk olarak 2002 yılında gösterime giren The Scorpion King filminin başrollerinde Dwayne Johnson, Kelly Hu, Grant Heslov ve Michael Clarke Duncan yer almıştı. Bu isimler arasından Johnson, daha sonra bu yapımla birlikte Hollywood’da hızlı bir şekilde yükselmeye başlamıştı.

Universal Pictures, Dwayne Johnson ve Dany Garcia’nın Seven Bucks Productions’ı ile yeni bir Akrep Kral filmi yapmak için kolları sıvadı. Senarist koltuğunda ise Straight Outta Compton (2015) filminin yazarı Jonathan Herman yer alıyor.

Filmin yapımcı koltuğunda Seven Bucks’tan The Rock ve Garcia yer alacak. Gelen ilk bilgiler filmin 2022 yılı için tarihlendiği. Başrol için ise yeni bir aktör arandığı. Dahası, Dwayne Johnson’ın muhtemelen yapımda gözükmeyeceği de konuşuluyor. Ancak The Rock’ın kısa bir rolle de olsa filmde yer alması her zaman olasılıklar dahilinde.

The Scorpion King Dwayne Johnson Akrep Kral

Orijinal Akrep Kral filmi, 2001 yılında vizyona giren The Mummy Returns (Mumya’nın Dönüşü) filminde de karşımıza çıkan Mathayus’un antik Mısır’daki yükseliş hikâyesini konu alıyor.

Dwayne Johnson, Yeni The Scorpion King Filmi İçin Heyecanlı

Dwayne Johnson filme dair şu cümleleri kurdu:
“Akrep Kral, benim beyaz perdedeki ilk rolümdü. Bu harika mitolojiyi tekrar tasarlayıp yeni bir nesle sunmaktan dolayı onur ve heyecan duyuyorum. The Scorpion King olmasaydı, bu şanslı kariyere sahip olamazdım. Aynı zamanda, Seven Bucks Prodictions’ta bugün diğer oyuncular için aynı fırsatları yaratmaya yardımcı olabileceğimiz için de çok heyecanlıyım. Jonathan Herman’ın tüm dünyadaki izleyiciler için harika bir senaryo hazırlamak için çok çalışacağına güvenim tam.”
Akrep Kral filmleri 2008’de Rise of a Warrior, 2012’de Battle For Redemption ve 2015’te Quest for Power ile devam etmişti. Yeni filmler, farklı oyuncular ve yönetmen/yazar kadroları ile gelmiş ve ilki kadar ses getirememişti.

The Scorpion King 2

Şimdi ise The Scorpion King için her şeye yeniden başlama zamanı. Yeni film için oyuncu ve yönetmen tercihi gibi bilgiler henüz açıklanmadı.

Peki siz Akrep Kral’ın dönüşü hakkında ne düşünüyorsunuz? Beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Deadline

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Sahaf - Roald Dahl

Sahaf: Roald Dahl’ın Playboy Dergisi’nde Yayımlanan Öyküsü Türkçede İlk Defa Raflarda

Kül: Onat Kutlar

Kül: Onat Kutlar’ın Günlükleri Bir Araya Geldi