in , ,

The Shining Filminin Devamı Niteliğindeki Doctor Sleep’ten Son Fragman

Stephen King’in meşhur korku romanı The Shining’in sonrasında gelişen olayları anlatan Doctor Sleep’in sinema uyarlamasından yeni fragman geldi.

doctor sleep redrum

Stephen King’in meşhur korku romanı Medyum (The Shining) Stanley Kubrick’in ellerinde sinemaya uyarlanmış ve yıllar sonra anılacak bir film olarak tarihe geçmişti. King 2013 yılında o meşhur esere bir devam hikâyesi yazdı. Elbette Doctor Sleep de beyaz perdedeki yerini alacaktı.

Ve öyle de oldu. 2016’da Doctor Sleep’in sinemaya uyarlanacağı haberini aldık. İlk kitabın baş kahramanlarından Danny Torrence’ın hayatını konu alan filmde, Danny’yi travmalarını hâlâ atlatamamış bir yetişkin olarak göreceğiz.

Shirley Jackson’ın Tepedeki Ev romanından uyarlanan Netflix dizisi The Haunting of Hill House ile tanıdığımız Mike Flanagan’ın yazıp yönettiği filmin başrolünde Ewan McGregor var.

Doctor Sleep Final Fragmanı

Ewan McGregor ile birlikte filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimler şöyle: Rebecca FergusonKyliegh Curran, Bruce Greenwood, Zahn McClarnon, Jacob Tremblay ve Emily Alyn Lind.

Doctor Sleep Ne Zaman Vizyona Girecek?

Mike Flanagan’ın korku gerilime dayalı geçmişi gayet sağlam. Kendisini Oculus, Hush ve yine bir Stephen King uyarlaması olan Gerald’s Game’de görmüştük. Flanagan bu yapımı kariyerinin en önemli işlerinden birisi olarak görüyor. Bu açıdan içimizi rahatlatmayı başarıyor. Ayrıca Stanley Kubrick’li ilk filme gereken saygıyı gösteriyor ve The Shining’in gölgesinde kalacağını da bildiğini belirtiyor.

Doctor Sleep ülkemizde 22 Kasım 2019 tarihinde vizyona girecek.

The Shining

Doctor Sleep ülkemizde Doktor Uyku adıyla Altın Kitaplar tarafından yayımlandı.

Doktor Uyku’nun Arka Kapağı Şöyle:

doktor uyku stephen king
King’in, tüm zamanların en çok beğenilen eseri Medyum’un (The Shining) unutulmaz karakterlerinden Danny (Dan) Torrance, “Doktor Uyku” olarak karşınızda.

Çocukluğunda bir kışını geçirdiği Overlook Oteli’nin “sakinlerinden” bir türlü kurtulamayan Dan, yıllarca bir şehirden diğerine sürüklenirken, sonunda ufak bir New Hampshire kasabasına yerleşir, bir bakımevinde işe girip, kalan “ışıltısını” ölmekte olan insanları rahat ettirmekte kullanır. Orada Dan’e “Doktor Uyku” adını verirler.

Dan, o güne dek görmediği kadar parlak bir ışıltıya sahip olan küçük bir kızla, Abra Stone’la tanıştığında geçmişiyle barışır ve Abra’nın hayatta kalabilmesi için iblislerle zorlu bir mücadeleye girişir.

İyi ile kötü arasındaki epik savaşın hikâyesi olan Doktor Uyku, Medyum’un sadık milyonlarca okuyucusunu tatmin edecek ve King külliyatının başyapıtını bilmeyenleri de hayal kırıklığına uğratmayacak yeni ve ihtişamlı bir King destanı…
Yayınlanan son fragmanı nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Wes Anderson’ın “The Grand Budapest Hotel”ına Kubrick’in “The Shining”i Konuk Olursa

* Stephen King ve Onun En Sevdiği 10 Roman

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Avengers

Avengers: Infinity War’da Thanos’un Parmak Şıklatması Neden Tüm Canlıları Etkilemedi?

Modern

Türkiye’nin En ‘Modern’ Sanat Müzesi Eskişehir’de Açıldı