in

The Thing Yeniden Sinemaya Uyarlanıyor: Kült Korku Filmi Geri Dönüyor

The Thing yeniden sinemaya uyarlanıyor. John Carpenter’ın kült korku filmi, daha detaylı bir kaynakla yıllar sonra tekrar geliyor.

Yeni The Thing Filmi
- Reklam -

John Carpenter’ın 1982 tarihli kült korku ve bilimkurgu filmi The Thing yeniden sinemaya getirilmeye hazırlanıyor. Orijinal filmin yönetmeni Carpenter’ın da projede yer alma ihtimali bulunuyor.

Prince of Darkness, They Live, Memoirs of an Invisible Man ve In the Mouth of Madness gibi filmlerin yönetmeni John Carpenter; katıldığı bir Master Class programında sinemaseverleri heyecanlandıracak açıklamalarda bulundu.

Universal ve Blumhouse ortaklığında geliştirilecek yeni bir The Thing filmi ufukta olabilir. Pek çok korku filmi listesinde ilk sıralara yazılan, artık bir kült haline gelmiş The Thing yapımı John W. Campbell Jr.’ın 1938 tarihinde Astounding Science Fiction dergisinde yayımlanan Who Goes There? adlı öyküsünden uyarlanmıştı.

- Reklam -

Yeni The Thing Filmi

Öykü 1951 yılında The Thing from Another World filmine de ilham kaynağı oldu. Amerikalı bilimkurgu ve fantazi yazarı ve yayıncı John Gregory Betancourt, geçen sene Who Goes There? hikâyesinin aslında Frozen Hell isimli ana öykünün daha uzun bir hali olan bir romanı da olduğunu ortaya çıkardı. Frozen Hell, The Thing’de karşımıza çıkan maceranın daha detaylı bir hali. Ayrıca bu eserde, The Thing’de yaşananların öncesi de yer alıyor.

Yeni The Thing Uyarlaması Daha Kapsamlı Olacak

İşte bu yeni versiyon, Universal ve Blumhouse tarafından yeni bir The Thing filmi olarak beyaz perdeye getirilmeye hazırlanıyor. Eserdeki eksik kısımlar da bu yeni uyarlamada izleyici ile buluşacak.

Yeni The Thing Filmi

- Reklam -

Yönettiği korku filmleri ile hafızalara kazınan John Carpenter ise bu projeye dahil olabileceğini belirten bir açıklamada bulundu. 2020 Fantasia Film Festivali’nde konuşan yönetmen, bu projeye bir ihtimal gelecekte dahil olabileceğini belirtti.

Carpenter’ın yeni filmin başına mı geçeceği yoksa danışmanlarından birisi mi olacağı ise şimdilik belli değil. Uyarlamaya dair Universal, Blumhouse ve Frozen Hell dışında başka detaylar henüz açıklanmadı.

Bununla birlikte John Carpenter’ın katıldığı Master Class programının kaydını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

Peki siz daha detaylı ve yeni bir film uyarlaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi ve beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Beetlejuice Belgeseli Yolda: Tim Burton’ın Kült Filminin Perde Arkası

Kaynak: Bloody Disgusting

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for yazarcerenoktay yazarcerenoktay dedi ki:

    Hadi bakalım. Merakla bekliyorum.

  2. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    İkinci yeniden çevrimi güzeldi. Yeniden izlemek güzel olabilir. :slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

the suicide squad

The Suicide Squad Kamera Arkası: Posterler ve Karakterlere İlk Bakış!

The Haunting of Bly Manor Netflix Dizi

The Haunting of Bly Manor Geliyor: The Haunting of Hill House 2. Sezon İlk Bakış