in

The Tomorrow War Yönetmeni Devam Filmi Hakkında Konuştu

The Tomorrow War 2 filminin konusu belli oldu. Yönetmen Adam McKay, Whitespikes adlı uzaylı istilacıların dünyalarına odaklanan bir devam filmi üzerinde çalışıyor.

The Tomorrow War 2 konusu

The Tomorrow War 2 filmi konusu büyük oranda belli oldu. İlk filmin de yönetmeni olan Adam McKay, Whitespikes adlı uzaylı istilacıların kökenlerine değinen ve söz konusu yaratıkların dünyalarına odaklanan bir devam filmi üzerinde çalışmaya başladı.

Christ Prattin başrolünde oynadığı The Tomorrow War (Yarının Savaşı), Koronavirüs pandemisi sırasında uzun bir süre boyunca ertelenmiş, sonunda Amazon tarafından Paramount’tan satın alınarak Amazon Prime Video ile doğrudan dijitalde gösterime girmişti. Bilimkurgu aksiyon filmi, uzaylı istilacılar Whitespikes’a karşı olan bir savaşta, geçmişten insanları askere alan bir macerayı ve maceranın başrolünde yer alan sonra Dan Forester’ın yaşadıklarını anlatıyor.

2 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla Amazon Prime’daki yerini alan film, karışık incelemeler aldı. İlk gelen incelemeler, filmin kurgulanış tarzındaki hatalara değiniyordu. Adam McKay’in yetenekli bir yönetmen olmasına ve Zach Dean’in senaryosunun güçlü bir temele sahip olmasını kabul eden eleştirmenler, filmdeki olay örgüsü boşlukları, tutarsızlıklar, anlamsız çekimler ve CGI aksiyonu nedeniyle asıl hikâyedeki derin temalarının gölgede kaldığı belirtiliyordu. Yine de bazı eleştiriler olumluydu ve The Tomorrow War’ın aile merkezli hikâyesini övüyordu. Oyunculukların da iyi olduğunu söyleyen yapım, sadece 48 saatte kırdığı Amazon Prime izlenme rekoru devam filmini de -resmen olmasa da- garantilemiş oldu.

The Tomorrow War 2 Çıkış Tarihi Belli mi?

The Tomorrow War 2 Whitespike

Görünen o ki filmin yönetmeni Adam McKay de şimdiden çalışmalara başlamış durumda. ComicBook’un haberine göre yönetmen, Whitespikes adlı uzaylı yaratıkların geçmişini ve kökenini irdeleyen bir devam filmi üzerinde çalışmaya başladı. Kamera arkası ekibi, devam filminin Whitespikes’ın yaşayışlarını ve geleneklerini daha fazla incelemek için bir fırsat sağlayabileceğini düşünüyor.

McKay konuyla ilgili olarak şunları söyledi.

“Çok eğlenceli bir tasarım süreci geçirdik. Bu canlıların dünyasını, nereden geldiklerini, nasıl yaratıldıklarını veya yetiştirildiklerini ve belki de nasıl kullanıldıklarını konuştuk. Özellikle bir tür yapımlarda zaman yolculuğu potansiyeline sahipseniz, dünyayı kurgulama deneylerini severim. Devam filminin birçok eğlenceli alana ve Whitespikes’ın dünyalarındaki etnografik çalışmasına ve nereden geldiklerine, amaçlarının ne olduğuna ve buna benzer şeylere gidebileceğini düşünüyorum. Yani evet, bence bu çok eğlenceli olabilir. Ve bu oyuncu kadrosuyla da daha yeni başlıyoruz.”

Peki ya sizler The Tomorrow War filmini izlediniz mi? Filmi nasıl buldunuz? Sizce devam filmi gelmeli mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Dracula: Hayatı ve Efsaneleri - Heiko Haumann

Vampirizm Fenomeni “Dracula: Hayatı ve Efsaneleri” Kitabı ile Aydınlanıyor

Rebel Moon: Yeni Zack Snyder Filmi

Zack Snyder’ın Yeni Filmi Bir Uzay Operası Olacak: Netflix İmzalı Rebel Moon Geliyor