Themyscira Adasında Geçen Bir Amazon Filmi Geliyor

Warner Bros, Wonder Woman'ın ana vatanı Themyscira adası ve Amazon kadınlarına odaklanan bir film üzerinde çalışıyor.

Görünüşe göre Warner Bros, DC Evreni için yeni planlar yapmaya devam ediyor. 2019 yılının başlarında şirketin Aquaman evreninde geçen The Trench için bir film yapma projesi olduğu bilgisini almıştık. Wonder Woman filmiyle de yüzü gülen yapım şirketi şimdi aynı evrende geçen, Themyscira adasına ve Amazon kadınlarına odaklanacak bir film üzerinde çalışıyor.

CCXP19 etkinliğinden @mpmorales adlı Twitter kullanıcısının bildirdiğine göre Themyscira’da geçen bir Amazon filmi Warner Bros’un planları arasında duruyor. Konuyla ilgili henüz herhangi bir önemli detay yok. Fakat bilinen tek ayrıntı Wonder Woman filmlerinin yönetmeni olan Patty Jenkins’in projede üst düzey bir yapımcı olarak görev yapacağı yönünde.

Themyscira temalı Amazon filminin senaryosu çok sayıda farklı yöne doğru gidebilir. Ancak stüdyonun kabul etmesi halinde Donna Troy (Wonder Girl) karakterini sinema dünyasına tanıtmanın iyi bir yolu olabilir gibi görünüyor. Planlanan proje, farklı hikâyeleri ele almak için oldukça geniş bir tuval sunuyor.

Film projesinin DC Sinematik Evreni’nden bağımsız olup olmayacağına dair de şimdilik herhangi bir tahminde bulunmak zor. Geçtiğimiz aylarda vizyona giren, sinematik evrenden bağımsız ve 18 yaş sınırı olmasına rağmen 1 milyar dolar sınırını aşarak gişede çok iyi bir başarı elde eden Joker’i düşünürsek şirketin daha cesur adımlar atması olası görünüyor.

Film Projesiyle İlgili Detaylar Bilinmiyor

amazon themyscira

Planlanan filmin ne zaman prodüksiyona gireceğine dair bir gösterge yok. Hatta yazım aşamasının başlayıp başlamadığı bile belli değil. Wonder Woman 1984 (diğer adıyla WW84) filminin çıkışı sonrası alacağı gişe başarısı da projenin hızlanmasına veya ertelenmesine yol açabilir.

Wonder Woman’ın geçtiğimiz hafta yine CCXP19 etkinliği kapsamında ilk fragmanı yayınlanmıştı. Film, 4 Haziran 2020 tarihinde beyaz perdedeki yerini alacak. Ve muhtemelen önümüzdeki aylarda daha çok bu filmle ilgili haberler almaya devam edeceğiz. Warner Bros şirketi yine geçtiğimiz günlerde farklı birçok yapımının vizyon tarihlerini de açıklamıştı. Bunlar arasında Matrix 4, Shazam 2, değişen tarihiyle Mortal Kombat ve arapsaçına dönen The Flash gibi yüksek bütçeli yapımlar bulunuyor.

GÖZ ATIN  ALF Televizyonlara Geri Dönüyor

Themyscira adasında geçen Amazon kadınlarını odak alan bir filme siz ne dersiniz? Sizce bu tarz yan hikâyelerin anlatıldığı evrenden bağımsız filmlerin gelmesi iyi olabilir mi? Yine teori olarak sunulan Wonder Girl karakterinin tanıtılması için iyi bir yol olabilir mi?

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Joker Evreninde Geçecek 2 Farklı Film Projesi Ortaya Çıktı

Kaynak: Batman News
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Themyscira Adasında Geçen Bir Amazon Filmi Geliyor

Warner Bros, Wonder Woman’ın ana vatanı Themyscira adası ve Amazon kadınlarına odaklanan bir film üzerinde çalışıyor.

Başa dönün