in

Thor: Love & Thunder’dan İlk Tepkiler Gelmeye Başladı (Serinin En İyi Filmi mi?)

Thor: Love & Thunder filminden ilk yorumlar geldi. Başrolünde Chris Hemsworth’ün yer aldığı yeni Marvel Sinematik Evreni filmi, mizahi yanıyla ön plana çıkıyor.

Thor: Love and Thunder Yorumları - Serinin En İyi Filmi

Thor: Love and Thunder yorumları gelmeye başladı. Kısa süre önce galası gerçekleşen filmle ilgili ilk eleştiriler genel anlamda olumu gözüküyor.

Chris Hemsworth, Thor: Ragnarok sonrası Oscar ödüllü yönetmen Taika Waititi ile birlikte dördüncü solo filmi için gök gürültüsü tanrısı olarak geri dönüyor. Thor: Love and Thunder’ın 2019’daki duyurusu, Natalie Portman’ın Jane Foster olarak geri döneceğine ve Mighty Thor olacağına dair heyecan verici bir onayla geldi. Filmin kadrosunda Valkyrie (Tessa Thompson), tüm Guardians of the Galaxy ekibi, ve Zeus (Russell Crowe) gibi yıldız oyuncular bulunuyor. Ayrıca Oscar ödüllü bir diğer oyuncu Christian Bale de Gorr the God Butcher rolüyle filmin kötü adamı olarak yer alıyor.

Ragnarok’tan sonra eklenen yıldız oyuncu gücü sayesinde yeni Thor filmi için hayranlar arasında heyecan inanılmaz derecede yükseldi. Film, ilk olarak Kasım 2021’de vizyona girecekti, ancak Koronavirüs pandemisi nedeniyle birden fazla ertelemeye maruz kaldı. İlk Thor: Love and Thunder fragmanı yayınlandığından beri izleyiciler, filmin çılgın görsellerini, eğlenceli tonunu, büyük aksiyonunu ve aşk hikâyesini vurgulayan bir dizi görüntüyle iç içe kaldı. Tüm bunlar hayranlar için Love and Thunder’ın 2022’nin en çok beklenen filmlerinden biri olmasını sağladı.

Thor: Love and Thunder Yorumları gala

8 Temmuz 2022’de vizyona girecek olan Thor 4 için yapılan gala sayesinde ilk yorumlar gelmeye başladı. Filmin Hollywood kırmızı halı lansmanı 23 Haziran 2022 gecesi gerçekleştiği için sosyal medya ambargosu kaldırıldı. Genel kanı, özellikle filmin mizahi dozunun ne kadar iyi olduğunu ve Christian Bale’in oyunculuğunu övüyor.

Thor: Love and Thunder Yorumları – İşte İlk Tepkiler

Erik Davis: “Başka bir klasik Thor macerası! Love and Thunder olmasını istediğim her şey. Devasa, renkli ve ateşli. Christian Bale ve Russell Crowe özellikle harika. Ve Korg!”

Eric Italiano: “Aşk ve Gök Gürültüsü, MCU’nun en komik filmi. Şakalar, onları bize ulaştıran oyuncu kadrosu kadar mükemmel. Christian Bale Gorr olarak kesinlikle ürkütücü. AMA senaryo çok düz hissettirdi. Bunun bir Thor sorunu mu yoksa tam olarak bir kötü karakteri olmayan bir MCU sorunu mu olduğundan emin değilim.”

Matt Neglia: “LOVE AND THUNDER, heyecan verici aksiyon, bol kahkaha (çığlık atan keçiler!), kayıp tanrılar ve aşk arzumuz üzerine derin bir hikâye ile harika bir zaman geçirmemizi sağlıyor. Natalie Portman muhteşem bir dönüş yapıyor ve Christian Bale korkunç Gorr rolüyle öldürücü gözüküyor. Şimdiye kadarki en iyi Thor filmi!”

Richard Nebens – The Direct: “Thor’un yeni macerası tahmin edilebileceği gibi komik ama beklenmedik şekilde kişisel ve içten. Waititi duygusal bir hikâye sunarken Christian Bale ve Natalie Portman performanslarıyla gerçekten parlıyor. Sanırım bu en sevdiğim Thor filmi olabilir.”

Andrew J. Salazar: “Thor: Love and Thunder, Ragnarok’un büyüsünü umutsuzca ele geçirmeye çalışmasa daha iyi olurdu. Mizahın çoğu ilk seferki kadar iyi değil, ancak Chris Hemsworth, Natalie Portman ve Christian Bale elinden gelenin en iyisini yapıyor. Bu arada hayal kırıklığına uğramadım çünkü burada gördüğünüz film, fragmanlarda gördüğünüz filmle aynı. Taika’nın Portman ve Bale’e daha fazla yer açmak için mizahın çoğunu kesebileceğini düşünmeden edemiyorum. Ayrıca, filmin ikinci yarısı ilkinden marjinal olarak daha iyi görünüyor.”

Thor: Love and Thunder eleştiri

Kaitlyn Booth: “Eh, yeni Thor filmiyle ilgili birçoğu spoiler içeren ve bazıları hakkında mutlu hissetmediğim duygu ve düşüncelerim var. Ragnarok’u bu kadar temiz bir nefes haline getiren şey, diğer filmlerden farklı olduğu yönleriydi. Ancak aynı yerde iki kez temiz hava soluyamazsınız, bu yüzden karakterlerle ve olay örgüsüyle duygusal bağınızı güçlendirmeniz gerekir. Guardians filmlerine bakın. #ThorLoveAndThunder bunu denemiş ama tam olarak başaramamış. Haliyle garip bir şekilde kısıtlanmış bir yapım olarak karşımıza çıkıyor, bu çok yazık.

Yine de bu kötü bir film olduğunu anlamına gelmiyor. Jane Foster’ı yeniden görmek güzel, Valkyrie’a aşık olmamak elde değil ve yeterince Gorr göremiyoruz. Marvel evrenine kötü bir giriş değil, ama harika bir giriş de değil.”

Lyra Hale: “#ThorLoveAndThunder, Marvel’ın şimdiye kadar yaptığı EN BÜYÜK film! Şaka yapmıyorum. Ragnarok’tan beri bu kadar gülmemiştim ve Marvel’a Endgame’den beri olmadığı kadar yatırım yaptığımı hissediyorum. Ayrıca peçete getirin. Yolculuk baştan sona *şeflerin öpücüğü*!”

Yorumlar genel anlamda olumlu gözükse de, özellikle olumsuz eleştirilerin birçoğu filmin Ragnarok’la aynı paralellikte ve üzerine bir şey katmadan devam ettiği yönünde. Elbette hayranlar tüm cevapları film vizyona girdiğinde alacaklar.

Thor’un dördüncü macerasından sizler neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

John Williams Emekli Olmayı Düşünüyor

Ünlü Besteci John Williams Emekli Olmayı Düşünüyor: Indiana Jones 5 Sanatçının Son Projesi Olabilir

Cate Blanchett The School for Good and Evil Kadrosunda

Cate Blanchett, Netflix Filmi The School for Good and Evil’ın Kadrosuna Katıldı