in ,

Toy Story 4 Yönetmeni, Malamander Kitabını Sinemaya Uyarlayacak

Toy Story 4 yönetmeni Josh Cooley, Thomas Taylor’ın çok satan çocuk kitabı Malamander’ı sinemaya uyarlamaya hazırlanıyor.

Malamander josh cooley

Oscar ödüllü Toy Story 4 filminin yönetmeni Josh Cooley, yeni bir uyarlama için Sony Pictures ile anlaştı. Cooley, Thomas Taylor’ın çok satan çocuk kitabı Malamander’ı yazmaya ve yönetmeye hazırlanıyor.

Çocuklara yönelik fantastik bir macerayı konu alan Malamander, tuhaf karakterler ve gizemlerle dolu bir sahil kasabası olan Eerie-on-Sea’de geçiyor. Kitap, bir kayıp eşya bürosunun müdürü olarak görev yapan Herbert Lemon adında genç bir çocuk ile daha çok küçükken kaybettiği ebeveynleri arayan genç bir kız olan Violet Parma’nın maceralarını konu alıyor. Herbie ve Violet, konunun peşine düştüğünde ise yolun sonu deniz canavarı Malamander’a çıkıyor.

Kitap bugüne dek 20’den fazla dile çevrildive Carnegie Madalyası’na aday gösterildi. Kitabın devamı niteliğinde olan Gargantis de kısa bir süre önce zamanda İngiltere’de satışa çıktı.

Kendisini Toy Stroy 4 ile tanısak da aslında Cooley, Pixar stüdyolarında 17 yıllık bir geçmişe sahip. Kendisi The Incredibles ve Cars gibi filmlerde stroyboard’ları hazırladı. En iyi orijinal senaryo dalında Akademi Ödülü adaylığı elde eden ve 2015 yılında vizyona giren Inside Out’ta senaris olarak görev yaptı. Haliyle yıllar sonra gelen devam yapımı için Toy Stroy’nin başına geçtiğinde aslında geçmişinde önemli işler başarmış biriydi. Nihayetinde film dünya çapınca 1 milyar doları aşan bir gişe başarısı elde etti ve bu yılki Oscar Ödülleri’nde de En İyi Animasyon Filmi ödülünü kucakladı.

Josh Cooley toy story 4
Josh Cooley

Josh Cooley: “Anlatmak İstediğim Çok Fazla Hikâye Var”

Cooley The Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada şunları söylemişti:
Pixar’da 17 yıldır film yapmak ve hikâyeler anlatmak adeta bir rüya gibiydi. Hikâye anlatımımızın kalitesi aslında Pixar’da bu işi birlikte şekillendiren insanların kalitesi ile doğrudan ilgiliydi. Onlar her zaman ailem olacaklar. Ayrılmak zor bir karar olsa da, yeni işbirlikçiler ve ortaklarla yeni dünyalar yaratmak ve bunları paylaşabilmek için çok heyecanlıyım. Anlatmak istediğim çok fazla hikâye var ve umarım bunu yaparken Pixar sihrinin bir kısmını nereye gidersem gideyim yanımda götürebilirim.
Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını başlamadan hemen önce Pixar’dan ayrılan yönetmen, daha sonra yeni bir Transformers animasyon filmi yapmak için Paramount ve Hasbro ile anlaşmıştı.

Toy Story 4 filmini sizler nasıl bulmuştunuz? Sizce yönetmen Malamander uyarlamasında da iyi bir iş başarabilir mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* Toy Story 4 İncelemesi

Kaynak: The Hollywood Reporter

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Jules Verne - Chancellor

Jules Verne, “Chancellor” ile Gizemli Denizleri Aşmayı Sürdürüyor

Netflix

Netflix, Türkiye’deki Sinema ve Dizi Çalışanlarına 4 Milyon TL Dağıtacak