in ,

Train to Busan Devam Filmi Peninsula Fragmanı Yayında

Train to Busan Presents: Peninsula için heyecan verici yeni bir fragman yayınlandı. Zombi filmi hayranlarının uzun süredir beklediği yapım yakında geliyor.

Train to Busan Presents: Peninsula - Fragman

Train to Busan 2 olarak da anılan zombi filminin devamı Peninsula için yeni bir fragman yayınlandı.

Yeon Sang-Ho’nun yönetmenliğinde 2016 yılında vizyona giren Train to Busan (Zombi Ekspresi), zombi temalı filmlerin konusunu farklı bir seviyeye taşıyarak dünya çapında 98 milyon dolarlık bir gişe başarısı elde etti. Uluslararası çapta adını duyuran yapım ucu açık bittiği için hayranlar heyecanla devamının geleceği günü beklemeye başladılar.

Çoğu sahnesi trende geçen Zombi Ekspresi, muadillerine göre enerjisi hiç bitmeyen ve merak unsurunu her sahneyle koruyan bir yapım olmasıyla ön plana çıktı. Devam filmi hevesle beklenen yapım için gelen ilk görüntülerde, virüsün artık dünyanın tamamına yayıldığı ve kıyamet sonrası bir senaryonun hakim olduğu anlaşıldı.

Train to Busan Presents: Peninsula - Fragman

Peninsula (Yarımada) için yayınlanan ilk fragman, zombiler ortaya çıktığından beri işlerin şaşırtıcı derecede kötüye seyrettiğini gösteriyor. Ancak elbette benzer birçok filmde olduğu gibi, salgından kendini kurtarmayı başarmış cesur birkaç ismin kurduğu yeni dünya düzenini de görmemizi sağlıyor.

Train to Busan Presents: Peninsula – Resmi Fragman

Train to Busan’dan dört yıl sonrasını konu alan Peninsula için yayınlanan tanıtım metni de şu şekilde:
“Güney Kore’nin dünya çapında izleyicileri büyüleyen zombi gerilim filmi olan TRAIN TO BUSAN’daki katliamdan tam dört yıl sonra, yönetmen Yeon Sang-ho bize kıyamet sonrası yeni dünyanın bir sonraki tırnak yedirici bölümü olan PENINSULA ile tanıştırıyor.

Daha önce hastalıklı çorak araziden kaçan bir asker olan Jung-seok, iki basit hedefle gizli bir operasyona atandığında dehşeti yeniden yaşar: Kurtar ve hayatta kal. Ekibi beklenmedik bir şekilde hayatta kalanlara rastladığında, hayatları iyi -ya da kötü- insan doğasının en olumsuz koşullarda bile hüküm sürüp sürmediğine bağlı olacaktır.”
Train to Busan Presents: Peninsula - Fragman

Tanıtımda da belirtildiği üzere Peninsula, geçmişte birçok zombi temalı filmin yaptığı gibi medeniyeti yeniden inşa eden bir süreci konu ediniyor. Ancak söz konusu filmle ilgili daha ilk tanıtımlar dönmeye başladığı günden bu yana birçok hayran eski tadı vermeyeceğine ve tamamen maddi odaklı bir yapım izleyeceklerini düşünüyor.

Şimdilik Türkiye vizyon tarihi belli olmayan yapım önümüzdeki ay Güney Kore’de, sonbaharda da 2020 Cannes Festivali’nde gösterilecek.

Filme ait yayınlanan son fragmanı sizler nasıl buldunuz? Sizce ilk film tadında bir başarı yakalayabilme ihtimali nedir? Kayıp Rıhtım Forum üzerinden yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* The Walking Dead 10. Sezon Finali Beklentilerini Yükselten Açıklama

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for fortknoxt fortknoxt dedi ki:

    Çok bilgisayar efekti girmiş. Bariz sırıtıyor. İlk film çok iyiydi.

  2. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Buradan bakınca aksiyonu bol gibi duruyor ama yine de bir zombi filmi. Spin atarak zombilere arabayla vurmaktan başka farklı ne veriyor onu bilmek lazım. Ve bir de görsel efektler sırıtıyor. :slight_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Dilenciler ve Kibirliler - Albert Cossery

Dilenciler ve Kibirliler: Albert Cossery’nin Otoriteye Meydan Okuyan Eseri Türkçede

Yeni James Bond Filmi no time to die

James Bond Serisi Bond’un Kızı Mathilde ile Bir Spin-off’a Kavuşabilir