in ,

Turning Red Fragmanı: Yeni Disney ve Pixar Filmi Yolda

Turning Red fragmanı yayınlandı. Yeni Disney ve Pixar animasyon filmi, kırmızı bir pandaya dönüşen 13 yaşındaki kıza odaklanıyor.

Turning Red Fragmanı pixar disney

Turning Red fragmanı paylaşıldı. Disney ve Pixar tarafından hazırlanan yeni animasyon filmi, kırmızı bir pandaya dönüşebilen 13 yaşındaki bir kızın maceralarını konu alacak.

İlk olarak Mayıs 2018’de duyurulan ve ardından iki yıl sonra Disney’in Yatırımcı Günü etkinliğinde adı açıklanan film sonunda resmi bir fragmana sahip. Yeni görüntüler 13 yaşındaki Mei Lee’yi tanıtarak başlıyor. Annesinin sorumluluk sahibi kızı olarak kalmak ile ergenliğin karmaşası arasında kalan ve kendine güvenen bu sıradan karakter, gördüğü bir kabustan sonra uyandığında kendisini dev bir kırmızı pandaya dönüşürken bulur.

Mei Lee, bu durumun atalarının hayvanlarla olan mistik bağlantısının bir sonucu olduğunu öğrenir. Daha sonra hem insan hem de kırmızı panda bedeninde yaşamayı öğrenmesi gerekir.

Türkçeye Kırmızı adıyla çevrilen filmin yayınlanan resmi fragmanına Türkçe dublajlı olarak hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Turning Red Fragmanı Türkçe Dublaj | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden İngilizce olarak izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

“Disney ve Pixar’ın “Kırmızı” filmi, annesinin sorumluluk sahibi kızı olarak kalmak ile ergenliğin karmaşası arasında kalan, kendine güvenen, 13 yaşındaki şapşal Mei Lee’yi beyaz perdeye taşıyor. Mei Lee’nin baskıcı sayılabilecek kadar koruyucu annesi Ming, kızından asla uzaklaşmaz – ki bu bir ergen için talihsiz bir durum. Ve sanki ilgi alanlarındaki, ilişkilerindeki ve vücudundaki değişiklikler yetmezmiş gibi, ne zaman çok heyecanlansa (ki bu neredeyse HER ZAMAN olur), “puf” diye dev bir kırmızı pandaya dönüşür!”

Domee Shi tarafından yönetilen maceranın seslendirme kadrosunda Mei Lee rolünde Rosalie Chiang ve annesi Ming rolünde Sandra Oh yer alıyor. Onlara Orion Lee, Wai ching Ho, Ava Morse, Maitreyi Ramakrishnan, Hyein Park, Tristan Allerick Check, Addie Chandler, Jordan Fisher, Grayson Villanueva, Josh Levi, Topher Ngo, Finneas O’Connell, James Hong, Lori Tan Chinn, Lillian Lim, Mia Tagano, Sherry Cola, Sasha Roiz ve Lily Sanfelippo gibi isimler eşlik ediyor. Filmin müzikleri ise Billie Eilish ve Finneas O’Connell’a emanet edildi.

Turning Red, 11 Mart 2022’de beyaz perdede olacak. Koronavirüs salgını sonrası filmin sinemalarla aynı anda Disney+’a da gelip gelmeyeceği konusunda bir tartışma yaşanmış olsa da, Pixar Haziran 2021’de yaptığı duyuruda Turning Red’in Soul ve Luca’nın aksine öncelikle sinemalara geleceğini doğruladı.

Disney ve Pixar’ın yeni animasyon filmini sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Harry Potter Reunion Oyuncular 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter Oyuncuları Özel Bir Bölüm için Yıllar Sonra Bir Araya Geliyor

Anılar ve Yanılsamalar - Jim Carrey

Jim Carrey’den Yarı Otobiyografik Bir Roman: Anılar ve Yanılsamalar