in

Vin Diesel, The Last Witch Hunter 2 Filmini Duyurdu

Hızlı ve Öfkeli’nin yıldız oyuncusu Vin Diesel, 2015 yapımı The Last Witch Hunter filminin devam edeceğini söyledi.

The Last Witch Hunter - Vin Diesel

The Last Witch Hunter 90 milyonluk bütçesine rağmen Amerika’da sadece 27 milyon dolar gişe yapmış, dünya çapındaysa ancak 147 milyon dolar elde edebilmişti. Sinema dünyasında başarısız sayılacak bu rakamlara rağmen, geçen beş yılın ardından Vin Diesel’in bir devam filmi için geri dönmeye hazır olduğu ortaya çıktı.

Diesel, Son Cadı Avcısı filminde 800 yıl önce Cadı Kraliçe’yi öldüren bir savaşçı olan Kaulder’ı canlandırmıştı. Kraliçe ölmeden önce Kaulder’ı ölümsüzlükle lanetlemiş, savaşçı da o günden beri “The Axe and Cross” adında, kendilerini cadıları öldürmeye adamış bir grupla çalışmıştı. Michael Caine’in canlandırdığı 36. Dolan karakteri saldırıp Kaulder’ın gözünü Cadı Kraliçe’ye karşı açınca olaylar gelişmeye başlamıştı.

13 Mart’ta yayınlanacak Bloodshot için Collider’a konuşan Diesel, tutkuyla yapılmış bir işin başarısızlığının üstesinden nasıl geldiğiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Oyuncu ayrıca çevrimiçi platformlar sayesinde artık bir işin insanlara ulaşma yollarının genişlediğini, gişe başarısının eskisi kadar büyük bir anlam taşımadığını da dile getirdi.

The Last Witch Hunter 2

The Last Witch Hunter 2 Senaryosu Şu Anda Yazım Aşamasında

Açıklamasından önemli kısımlar ise şöyle:

“The Last Witch Hunter gibi bir yapım seyirciyle buluşup gişede yerle bir olunca, ‘Belki de başka şeylere odaklanmalıyım’ diyorsun. Fakat bugünlerde asıl büyüleyici olan, bu filmlerin seni bir şekilde gelip bulması.

(…) Bir oyuncu olarak, ne kadar çok tecrübe edinirsem şu gerçeği o kadar çok takdir ediyorum: bir şekilde işlerim size ulaşıyor ve onu kendi vaktinizde kendi temponuzla tecrübe etme imkânı buluyorsunuz. Bu da anlaşılmakla ilgili şüphelerimi azaltıyor, belki de bunun sebebi övgülerinizdir. Belki de Avengers’in, Disney’in, Guardians’ın bir parçası olmamla ya da Fast’in (Fast & Furios) bir parçası olmamla alakalıdır.

Bu zamana kadar hem ekran önünde hem de arkada harika tecrübeler yaşadım. İnsanlar bana gelip Klauder’ı sevdiklerini ve Michael Caine ile beraber yeni bir film çekmemiz gerektiğini söylediklerinde ‘Vay be!’ oluyorum.”

vin diesek bloodshot

Bu yorumu üzerine devam filmiyle ilgili soru sorulduğunda ise şöyle diyor:

“Lionsgate bana, ‘Bir sonraki film için bir yazarı görevlendirdik,’ dedi. Bu çok iyi! Bu arada, bu çok kısa bir süre önce yaşandı. Bunu sorman gerçekten tuhaf çünkü Lionsgate’le görüşmelerimiz devam ediyor ve onlar The Last Witch Hunter devam filmi için yoğun bir şekilde hazırlanıyorlar.”

Vin Diesel’in açıklamalarından da anladığımız üzere, önümüzdeki yıllarda The Last Witch Hunter 2’yu izleme fırsatı bulacağız. Ancak şu an için yeni Son Cadı Avcısı filmi için bir vizyon tarihi belirlenmiş değil.

Aiz ilk filmi beğenmiş miydiniz? Devam filmini merak ediyor musunuz? Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşın!

* * *

* J.J. Abrams, Vahşi Batı Filmi The Pinkerton ile Geliyor

Oğuzhan Koç

1998’in sonbaharında, İstanbul’da dünyaya gözlerini açan yazar hala doğduğu semtte yaşamakta. Küçük dünyaların büyük hayalcisi olması nedeniyle zaman zaman kabına sığamıyor. Eskinin öğretmen lisesi şimdininse Çapa Fen Lisesi’nde okurken lise fanzinine yazdığı şiirlerle ilk eserlerini okuyucuya sunmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Matematik Mühendisliği okurken aynı zamanda da edebiyat ve sinemayla ilgileniyor. Gezmeyi, izlemeyi ve yazmayı bir bütün haline getirdiği eserler verme hayali içerisinde yaşarken şimdilik sadece sitelere birkaç haber yazmakla yetiniyor.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

    İlk film, müthiş olmasa da seyri keyifliydi. Cadılık kavramına hem klasik hem de modern açıdan yorum getirmeye çabalamıştı. Hafif komplo, bilinen dünyanın gölgesindeki gizli dünya, ayrımcılık, vs. derken, beş üzerinden üç yıldızlık bir iş gibi gelmişti.

    Eh, filmin sonunda da devam filmlerine kapı aralanmıştı zaten. Güzel haber.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

25. İzmir Kitap Fuarı Corona Virüsü Yüzünden Ertelendi

25. İzmir Kitap Fuarı Corona Virüsü Yüzünden Ertelendi

Spider-Man 3 Çekim tarihi

Spider-Man 3 Filminin Çekim Tarihi Açıklandı