in

Voltron’ın Live Action Filmi Geliyor: Red Notice’in Başındaki İsim Yönetmen Koltuğunda

Voltron live-aciton filmi geliyor. 80’lerin ünlü çizgi dizisinin yeni uyarlaması Red Notice yönetmeni Rawson Marshall Thurber’a emanet edildi.

Voltron Filmi Geliyor Voltran Red Notice

Voltron filmi geliyor. Aslen bir Japon animesinden uyarlanan ve Türkçeye Voltran olarak çevrilen 1980’lerin ünlü çizgi dizisi, Red Notice yönetmeni Rawson Marshall Thurber’ın önderliğinde live-aciton film oluyor.

1980’lerde yaratılan Voltron serisi, animeleri, çizgi filmleri, çizgi romanları ve video oyunları ile tüm dünyada oldukça iyi bir hayran kitlesi elde etmeye başardı. Yapım her ne kadar Amerika merkezli olsa da, aslında Saburo Yatsyde’nin Beast King GoLion adlı Japon animesinden uyarlandı. Şimdiye kadar beş Voltron dizisi yapıldı. Son olarak 2016’da başlayan ve Netflix’te yayınlanan Voltron: Legendary Defender çıktı.

Macera, dev bir Süper Robot olan Voltron’a pilotluk yapan beş uzay kaşifinden oluşan bir grubu anlatıyor. Keith Akira Kogane, Voltron Gücü’nün lideri ve baş karakteri olarak biliniyor. Markanın yıllar boyunca devam eden popülerliği sayesinde Hollywood uzun süredir diziyi canlı aksiyona uyarlamayı düşünüyordu. Ancak bu hiçbir zaman gerçekleşemedi. Paramount ve Michael Bay Transformers serisinde büyük başarı elde ettikten ve Lionsgate bir Power Rangers canlı aksiyon yeniden başlatma girişiminde bulunduktan sonra bile bir türlü Voltron’a gereken önem verilemedi. Bu durum 2016’da duyurulan bir animasyonlu Voltron filmi planlarına kadar gitti. Ancak bu plan da gerçekleşmedi. Fakat bu sefer, uzun süredir ertelenen film planları gerçekleşecek gibi gözüküyor.

Yeni Voltron Filmi için Stüdyo Arayışı Sürüyor

Yeni Voltron Filmi

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Red Notice yönetmeni Rawson Marshall Thurber, bir Voltron filmi için kolları sıvamış durumda. Thurber, yeni filmin yönetecek ve yanı sıra Ellen Shanman ile birlikte senaryoyu da kaleme alacak. İkili yeni live-action film fikrini birkaç hafta önce çeşitli stüdyolara sunmaya başladı. Todd Lieberman, David Hoberman ve World Events Productions’dan Bob Koplar ise filmin yapımcılığını üstlenecek.

Şu an için Amazon, Universal ve Warner Bros. gibi büyük stüdyoların rekabet eden altı veya yedi stüdyo/akış hizmeti arasında olduğu belirtildi. Ancak sürpriz bir şekilde Voltron: Legendary Defender’ı da yayınlayan ve Red Notice 2 ve 3 için Rawson Marshall Thurber ile çalışan Netflix’in söz konusu firmalar arasında yer almadığı bildirildi. Anlaşmanın büyük bir stüdyo ile kısa sürede sağlanacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Voltron çizgi dizileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni uyarlamaya dair yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: The Hollywood Reporter

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Bir Voltron filmi istesem de Voltron’ dan bir sinema filmi çıkar mı bilmiyorum. Nasıl bir hikaye anlatacaklar merak ediyorum. Pasific RIM tarzı bir şey olursa belki(Pasific RIM güzeldi diye söylemiyorum). :slight_smile: Güzel bir anime filmi daha mı iyi olurdu acaba?

  2. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

    Mecha turune hayranligim inanilmaz boyutta olsa da Voltron’u yayinlandigi donem bile pek sevmezdim. Heyecanim sifir diyebilirim. Neye heyecanlanabilirim ki? Zaten 80’lerin snowflake’leri urkmesin diye kirpa kirpa kusa cevirilmis, icerdigi yegane dramatik plot twist retcon’lanmis, cogu savasin Voltron birlestikten en fazla 20 saniye surdugu, birak karakter gelisimini, son savasi bile olmayan seriye mi? “Gundam Avengers ise Voltron Maskeli Beşler’dir” der ve giderim.

  3. Avatar for Ronin47 Ronin47 dedi ki:

    Amerikalılar tarafından evlat edinilen mecha serilerinden favorim Saber Rider and the Star Sheriffs olmasına ve hikayesini çocukken bile çok sevememiş olmama rağmen iyi bi haber olabilir. Belkim bi Votoms, Gundam ya da Macross dizisi/filmi gelir arkasından. Gerçi kesin Netflix vb. yapar. Karakterlerin "diversity"e kurban gideceğini düşününce vazgeçtim. Böyle düşününce içime bi kurt düştü bak. Bi tane yapsınlar da bi görelim bari.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Gölge Kral - Maaza Mengiste

Maaza Mengiste’nin 2020 Booker Finalisti Olan “Gölge Kral”ı Türkçede

Yakamoz S-245 Dizisi Netflix Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ’lu Into the Night Spin-Off’u “Yakamoz S-245” Dizisinden İlk Bakış Görselleri