in

Willem Dafoe, Robert Eggers’ın Vampir Filmi “Nosferatu”ya Katıldı

Willem Dafoe, “Nosferatu” filminin kadrosuna dahil oldu. Kült vampir filminin yeniden çevrimi, aktörün Robert Eggers ile üçüncü çalışması olacak.

Willem Dafoe Nosferatu Filmi Kadrosu
- Reklam -
- Reklam -

Willem Dafoe, Robert Eggers imzalı yeni Nosferatu filminin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Bill Skarsgård ve Lily-Rose Depp ikilisinin başrolde olduğu yapıma yeni bir yıldız katıldı.

Vampir filmleri denince türünün ilk örneği olarak tarihteki yerini alan Nosferatu’yu yeni bir bakış açısıyla ele almaya hazırlanan Robert Eggers; sıradaki projesi için hazırlıklarını sürdürüyor.

At Eternity’s Gate, The Florida Project, Shadow of the Vampire ve Platoon filmleri ile toplamda dört defa Oscar adaylığı almayı başaran deneyimli aktör Willem Dafoe’nin sıradaki projesi netleşti.

- Reklam -

Dafoe, ilk uzun metrajını 2015 yılında The Witch ile gerçekleştiren Robert Eggers ile daha önce The Lighthouse ve The Northman filmlerinde beraber çalışmıştı. Yönetmen ve oyuncu arasında iyi bir kimya olduğu yorumları baskın gelirken ikilinin üçüncü projesi de bir klasiğin yeniden çevrimi oldu.

Willem Dafoe’nun “Nosferatu” Filminde Hangi Karakteri Canlandıracağı Belli Değil

Sessiz film dönemi korku yapımlarının zirvesinde yer alan Nosferatu; Eggers’ın bakış açısıyla yeniden yorumlanacak. Yapım, tıpkı orijinalinde olduğu gibi 19. yüzyıl Almanya’sında geçecek.

Dafoe, akıllara filmin ana kötüsü olduğu performanslarıyla (Spider-Man: No Way Home / Norman Osborn, Shadow of the Vampire / Max Schreck) akıllara kazınsa da Transilvanyalı vampir Kont Orlok rolünde Bill Skarsgard yer alacak. Dafoe’nin hangi karaktere hayat vereceği ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Willem Dafoe Nosferatu Filmi

Willem Dafoe son dönemlerde Inside, Asteroid City, Poor Things, Gonzo Girl, Finalmente l’alba ve And dahil birçok projede kendisine rol buldu.

- Reklam -

Yeni Nosferatu filminin başrolleri için ilk etapta Anya Taylor-Joy ve Harry Styles düşünülmüştü. Ancak daha sonrasında ikilinin yerini Bill Skarsgård ve Lily-Rose Depp aldı. Depp ve Skarsgard dışında kadroda olduğu bilinen bir diğer isim ise Nicholas Hoult.

Robert Eggers’ın yazıp yöneteceği filmin yapımcıları arasında Eggers ile birlikte Jeff Robinov, John Graham, Chris Columbus ve Eleanor Columbus bulunuyor.

Nosferatu Filmi Yeni başrolleri

Ön hazırlık aşamasında olan Nosferatu’nun vizyon tarihi şimdilik belli değil.

Siz yeni Nosferatu filminin kadrosuna dair neler düşünüyorsunuz? Yapıma dair görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazla sinema içeriği için bizleri Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

    Sağ taraftaki oyuncu arkadaşı Güldür Güldür’deki İsmail sandım bir an :slight_smile:

    görüntü

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Sign Here Dizi Oluyor: Phoebe Waller-Bridge'den Yeni Proje

Phoebe Waller-Bridge, Cehennemde Masa Başı Çalışan Bir Adamı Anlatan “Sign Here” Kitabını Ekrana Uyarlıyor

Kara Delik Yaratımı

Bilim İnsanları Işık ve Radyasyon Saçan Bir Kara Delik Yarattı