in

Yeni Aslan Kral Filminde Genç Mufasa ve Scar’ı Seslendirecek İsimler Açıklandı

Yeni Aslan Kral filmi için oyuncu seçimleri sürüyor. Mufasa ve Scar’ın gençliğini seslendirecek isimler belli oldu.

Yeni Aslan Kral Filmi Scar ve Mufasa'

Yeni Aslan Kral filmi için seslendirme ve oyuncu kadrosu netleşiyor. The Lion King 2 olarak anılan ve live action teknolojisiyle hazırlanmış 2019 yapımı The Lion King’in öncesini anlatacak filmde Mufasa ve Scar karakterlerini kimlerin canlandıracağı belli oldu. İlk filmin de yönetmeni olan Barry Jenkins bir süredir oyuncu seçme çalışmalarını sürdürüyordu.

Deadline’ın haberine göre Mufasa’yı Aaron Pierre seslendirecek. Oyuncuyu yine Barry Jenkins imzalı The Underground Railroad yapımından tanıyoruz. Kelvin Harrison Jr.’ı da büyüdüğünde hikâyenin kötü karakteri Scar hâline gelecek olan Taka olarak izleyeceğiz. 2019’da vizyonda giren ilk filmdeyse Mufasa’yı James Earl Jones, Scar’ı Chiwetel Ejiofor seslendirmişti.

Yeni Aslan Kral Filmi Mufasa ve Scar’ın İlişkisine Odaklanacak

2020’de Akademi Ödüllü yönetmen Barry JenkinsThe Lion King’in yeni filmi için imzayı attığı bilgisini paylaşmıştı. Çizgi film versiyonu ve çoğumuz için efsane yapım olan Aslan Kral aslında zaten hikâyenin öncesini anlatan devam filmlerine sahip. Fakat bu filmde Mufasa ve Scar’ın kardeşliğine yoğunlaşıp nasıl birbirlerine düşman hâle geldiklerinin anlatılacağı belirtilmişti. Yönetmen Jenkins, devam filmini The Godfather Part II’ya benzetmiş ve senaryonun onu oldukça etkilediğini de söylemişti. Ayrıca Jenkins sektörde yeni yetenekler keşfetme konusunda oldukça başarılı bir yönetmen olarak tanınıyor.

yeni aslan kral oyuncuları mufasa scar

Mufasa ve Scar olarak izleyeceğimiz iki oyuncunun şimdiden iyi bir oyunculuk kariyerine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aaron Pierre’i bilimkurgu serisi Krypton’da Dev-Em karakteriyle izlemiştik. Kendisinin mevcut projesi M. Night Shyamalan’ın Old isimli yapımı. Harrison Jr. da Ender’s Game12 Years a Slave, Mudbound ve It Comes At Night gibi yapımlarda rol almıştı.

1994 yılında çıkan Disney imzalı çizgi filmin yeniden yapımı olan Aslan Kral, dünya çapında 1.6 milyar dolarlık hasılata ulaşmış ve 2019’un en çok gişe geliri elde eden ikinci filmi olmuştu. Diğer “yeniden yapım gerçek oyunculu” projelerinde olduğu gibi Disney bu projenin de devamını getirmekte gecikmedi.

Mufasa ve Scar’ı canlandıracak oyuncular Aaron Pierre ve Kelvin Harrison Jr. hakkında ne düşünüyorsunuz? The Lion King 2’nun paylaşılan hikâyesi dışında görmek istediklerinizi ve tüm düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

    Bu elemanlar canlandırmayacak sadece seslendirecek.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Science Corp Neuralink Elon Musk Max Hodak

Elon Musk’a Eski Ortağı Rakip Oldu: Neuralink’in Başkanından Gizemli Şirket

ghosted başrol Chris Evans Scarlett Johansson

Scarlett Johansson ve Chris Evans, Ghosted Filminde Yeniden Bir Araya Geliyor