in

Yeni Batman Nihayet Belli Oldu ve Söylentiler Doğru Çıktı!

Ben Affleck’ın Batman rolünü bırakmasından sonra en çok merak edilen konulardan biri de yerine kimin geçeceğiydi. Ve bu sorunun cevabı nihayet belli oldu!

Batman Robert Pattinson

Uzun süredir merakla beklenen bir soru açıklığa kavuştu. DC Sinema Evreni içinde yer alacak ve 2021 yılında Matt Reeves yönetmenliğinde beyaz perdeye gelmesi plananan yeni Batman filminin başrol oyuncusu Robert Pattinson oldu.

Variety sitesinin vermiş olduğu bilgilere göre anlaşma henüz tamamlanmamış fakat kısa süre içerisinde her iki tarafın da el sıkışacağı belirtiliyor. Warner Bros.’tan konu hakkında kesin bir açıklama gelmediğini de belirtmek gerekiyor.

Hatırlarsanız bu ayın başlarında yeni Batman filminin bir kez daha erteleneceği haberleri çıkmıştı ve biz de sizlerle bu bilgileri paylaşmıştık. Bu yeni haberle birlikte ön-prodüksiyonun da bu yaz itibarıyla başlaması planlanıyor.

Gelelim Pattinson’a. 33 yaşındaki oyuncu, eğer kesinleşirse bu role sahip olan en genç ikinci aktör ünvanına erişecek. İlki 2005 yılında yayınlanan Batman Begins filmiyle Christian Bale’e ait. Kendisi bu rolü ilk üstlendiğinde 31 yaşındaydı. Yani Robert Pattinson da rol için hayli uygun gözüküyor. Fakat ismin genç nesildeki popüleritesi de bazı Batman hayranlarını endişelendirmiyor değil. Özellikle Twilight serisi sonrası artan tanınırlılığı ve rolün üzerine yapışmasıyla, Batman karakterini oynayacak başka birçok seçenek varken Warner Bros.’un neden bu isimle çalıştığı soru işaretleri birçok hayranın kafasını kurcalıyor.

Fakat en beğenilen Batman üçlemesinin başındaki isim Christopher Nolan’a ait adını henüz bilmediğimiz yeni filminin başrollerinden birisi de Pattinson olacak. Ayrıca son dönem performasıyla birçok çevreden takdir toplayan oyuncunun karakter konusunda Ben Affleck etkisi yaratıp yaratmayacağını da hep birlikte göreceğiz.

Maymunlar Cehhenemi serisine ait son iki filmin yapımcısı da olan Matt Reeves hatırlayacağınız üzere Ocak 2017’de normalde filmin yönetmenliğini de üstlenmiş olan Ben Affleck’ten görevi devralmış ve senaryoyu da tamamen değiştirmişti. “Batman v Superman” ve “Justice League” filmleriyle istediği başarıyı elde edemeyen Warner Bros, Reeves’e senaryoyu geliştirmesi ve daha iyi hale getirmesi için bolca zaman tanıyor. Böylece DC filmleri üzerinde oluşan kara bulutları da dağıtarak evreni yeni bir çizgiye çekmeye çalışıyor.

Anlaşma kesinleşirse yeni Batman’imizi bulduk demektir. Peki ya yeni Batman hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Size Robert Pattinson role uygun birisi mi? Forumlarımızda yorumlarınızı belirterek tartışmaya katılabilirsiniz!

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

28 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Davram Davram dedi ki:

  Batman light - diet - zero

 2. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  Adam kariyerini yarasa-vampir üzerine kurmuş.

  Ben beğenmedim bu seçimi.

 3. Avatar for mit mit dedi ki:

  DC daha kötüsünü yapamaz dedikçe şaşırtmaya devam ediyor. Başka oyuncu mu kalmadı yahu? Robin olacak deseler sesimi çıkarmazdım ama Batman? Bence çok kötü bir seçim.

 4. Avatar for mephisto mephisto dedi ki:

  Twilight faciasından sonraki filmlerinde oyunculuğu gayet iyi aslında. Ama fiziken Batman’le gerçekten hiç uyuşmuyor. Karşımıza farklı çizilmiş bir Batman mi gelecek bir fikrim yok, yine de iyi bir seçim değil bence.
  Hazır Supernatural da bitiyorken keşke Jensen Ackles oynasaydı diye düşündüm aslında. Hem ses tonu ve görünüş açısından daha iyi olurdu hem de oyunculuğu da kurtarırdı. :confused:

 5. Avatar for eomert eomert dedi ki:

  robert pattinson’ı twilight serisi üzerinden eleştirebilmek için ancak 9-10 sene komada kalıp bugün uyanmanız gerek. çünkü başka türlü mantıklı bir açıklaması olamaz bu eleştirinin. ya da sinemayı takip etmiyorum deyip geçebilirsiniz, o da bir seçenek. twilight sonrası yer aldığı filmleri, çalıştığı yönetmenleri zaten saymaya gerek yok imdb’de var. o filmdeki rol arkadaşı kristen stewart ile beraber son yılların en iyi çıkış yapan oyuncularından. hem de zıplamalı atmalı pelerinli filmlerde falan değil, a sınıfı festivallerden iyi izlenimlerle dönmüş, iz bırakacak sanat filmlerinde oynadılar, oynamaya da devam ediyorlar. kariyerine mustafa sarp gibi başlayıp, iniesta’ya evrildi bu abimiz.
  tip üzerinden yapılan eleştiriler ise zaten bana hemen hemen tüm uyarlama yapımlarda anlamsız geliyor. iyi bir oyuncu performansı yoksa herhangi bir şekilde karaktere benzemesinin önemi yok.
  bu karar dc’nin son yıllarda aldığı en mantıklı, pattinson’ın ise son yıllarda aldığı en kötü karar. keşke kabul etmeyip sanat filmlerinde oynamaya devam etseydi. umarım devamını getirip kendini dc evrenine hapsetmez.

  ekşi sözlük usulü tanımla bitirmek istiyorum.
  tanım: adı joaquin phoenix olmadığı için beğenilmeyen oyuncu.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

23 cevap daha var.

Taşlar

Haftanın Kitabı #107 – Taşlar

Mevsim Yenice

Mevsim Yenice “Bilinmeyen Sular”ın Endişesine Öyküleriyle Cevap Veriyor