in

Yeni Batman Nihayet Belli Oldu ve Söylentiler Doğru Çıktı!

Ben Affleck’ın Batman rolünü bırakmasından sonra en çok merak edilen konulardan biri de yerine kimin geçeceğiydi. Ve bu sorunun cevabı nihayet belli oldu!

Batman Robert Pattinson

Uzun süredir merakla beklenen bir soru açıklığa kavuştu. DC Sinema Evreni içinde yer alacak ve 2021 yılında Matt Reeves yönetmenliğinde beyaz perdeye gelmesi plananan yeni Batman filminin başrol oyuncusu Robert Pattinson oldu.

Variety sitesinin vermiş olduğu bilgilere göre anlaşma henüz tamamlanmamış fakat kısa süre içerisinde her iki tarafın da el sıkışacağı belirtiliyor. Warner Bros.’tan konu hakkında kesin bir açıklama gelmediğini de belirtmek gerekiyor.

Hatırlarsanız bu ayın başlarında yeni Batman filminin bir kez daha erteleneceği haberleri çıkmıştı ve biz de sizlerle bu bilgileri paylaşmıştık. Bu yeni haberle birlikte ön-prodüksiyonun da bu yaz itibarıyla başlaması planlanıyor.

Gelelim Pattinson’a. 33 yaşındaki oyuncu, eğer kesinleşirse bu role sahip olan en genç ikinci aktör ünvanına erişecek. İlki 2005 yılında yayınlanan Batman Begins filmiyle Christian Bale’e ait. Kendisi bu rolü ilk üstlendiğinde 31 yaşındaydı. Yani Robert Pattinson da rol için hayli uygun gözüküyor. Fakat ismin genç nesildeki popüleritesi de bazı Batman hayranlarını endişelendirmiyor değil. Özellikle Twilight serisi sonrası artan tanınırlılığı ve rolün üzerine yapışmasıyla, Batman karakterini oynayacak başka birçok seçenek varken Warner Bros.’un neden bu isimle çalıştığı soru işaretleri birçok hayranın kafasını kurcalıyor.

Fakat en beğenilen Batman üçlemesinin başındaki isim Christopher Nolan’a ait adını henüz bilmediğimiz yeni filminin başrollerinden birisi de Pattinson olacak. Ayrıca son dönem performasıyla birçok çevreden takdir toplayan oyuncunun karakter konusunda Ben Affleck etkisi yaratıp yaratmayacağını da hep birlikte göreceğiz.

Maymunlar Cehhenemi serisine ait son iki filmin yapımcısı da olan Matt Reeves hatırlayacağınız üzere Ocak 2017’de normalde filmin yönetmenliğini de üstlenmiş olan Ben Affleck’ten görevi devralmış ve senaryoyu da tamamen değiştirmişti. “Batman v Superman” ve “Justice League” filmleriyle istediği başarıyı elde edemeyen Warner Bros, Reeves’e senaryoyu geliştirmesi ve daha iyi hale getirmesi için bolca zaman tanıyor. Böylece DC filmleri üzerinde oluşan kara bulutları da dağıtarak evreni yeni bir çizgiye çekmeye çalışıyor.

Anlaşma kesinleşirse yeni Batman’imizi bulduk demektir. Peki ya yeni Batman hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Size Robert Pattinson role uygun birisi mi? Forumlarımızda yorumlarınızı belirterek tartışmaya katılabilirsiniz!

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

28 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Davram Davram dedi ki:

  Batman light - diet - zero

 2. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  Adam kariyerini yarasa-vampir üzerine kurmuş.

  Ben beğenmedim bu seçimi.

 3. Avatar for fortknoxt fortknoxt dedi ki:

  Bana göre yanlış bir seçim. Ben Affleck’ten sonra bu kadar kötü bir seçim olamaz. Hayırlısı diyelim.

 4. Avatar for MustafaYildiz MustafaYildiz dedi ki:

  Bu adam batman olur mu bilmem ama galiba iyi oyuncu. Parlak vampir çocuk filmleri ve 1-2 romantik komedide oynamış ondan sonra çektiği tüm filmleri derdi olan filmlere benziyor. Ön plana çıkmayan düşük bütçeli ve genellikle metacritic notu yüksek filmler. Daha çok festival filmlerinde oynamasının sebebi sanırım Pattison’un da Parlak vampir çocuk imajının yapışmasından sıkılmış olması. Yeni Nolan filminin de kadrosunda görünüyor. Bu sebeplerle ve Nolan’a olan güvenimden dolayı oyunculuğu iyi diye yorumluyorum ben. İyi oyuncuysa daha farklı bir batman görebiliriz ama kötü yönetmenle ve yazarla da çok bir şey yapamaz.

  Sonuç olarak oyuncu seçimini nispeten doğru bulsam da DC işi kotaramazsa biz batman seçimi kötüydü zaten parlak vampir çocuktan ne ılacaktı zaten diyelim diye seçilmiş gibi geldi. Pattison’un da amacı belli parlak vampir çocuk yakıştırmasından kurtulmak. adam o kadar sanat filmi çevirmiş iyi de notlar almış ama ben High Life filmine denk gelene kadar bu adam hep parlak çocuktu. Şimdi oyuncu oldu gözümde.

 5. Avatar for erdo erdo dedi ki:

  Sık DC. Kendi bacağına durmadan sık.
  Kişisel görüşüm; hiç mi Batman olacak adam kalmadı?

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

23 cevap daha var.

Taşlar

Haftanın Kitabı #107 – Taşlar

Mevsim Yenice

Mevsim Yenice “Bilinmeyen Sular”ın Endişesine Öyküleriyle Cevap Veriyor