in , ,

Türkçe Seslendirme Kadrosu Değişen Yeni Buz Devri Filminin Resmi Fragmanı Yayınlandı

Yeni Buz Devri filminin resmi fragmanı yayınlandı. Disney Plus üzerinden izleyici ile buluşacak yeni Ice Age filminin Türkçe seslendirme kadrosu ise değişiyor.

Yeni Buz Devri Filmi Fragmanı

Yeni Buz Devri filmi fragmanı paylaşıldı. Disney Plus üzerinden yayınlanacak olan yeni Ice Age: Adventures of Buck Wild, adından da anlaşılacağı üzere Buck Wild’ın maceralarına odaklanacak.

İlk olarak 2002 yılında başlayan ve 2016 yılına kadar beş filmlik bir seriye dönüşen Buz Devri, buzul çağı döneminde yaşayan bir grup hayvanın aşk, dostluk ve yaşamak için daha iyi bir yer arayışına (ya da bazen sadece bir meşe palamuduna) odaklanıyordu. 20th Century Fox Animation’un bir bölümü olan Blue Sky Studios tarafından üretilen seri, Disney’in Fox’u satın almasıyla birlikte yayın haklarını da elde etmiş oldu. Şimdi, neredeyse 6 yıllık bir aranın ardından yeni bir film daha hayranlarının karşısına çıkacak.

Disney her ne kadar Fox’u satın aldıktan sonra Blue Sky Studios’u kapatmış olsa da, seri Disney çatısı altında maceralarına devam ediyor. Serinin sevilen karakterlerinden birçoğunun yer aldığı yeni filmde, dizinin yapımcısı John C. Donkin ilk kez yönetmenlik görevini üstleniyor. Buck Wild’ın Buz Devri Maceraları da, yeni çabaya biraz güven vermeye yardımcı olan Buz Devri 2: Erime Başlıyor’u kaleme alan Jim Hecht tarafından ortaklaşa yazıldı.

Yeni film ana karakterler etrafında geçmeyecek. Gelincik Buck, yeni filmin ana unsuru olarak karşımıza çıkacak. Hikâye, devasa Lost World mağarasında kapana kısılmış ve bir dinozor sürüsüne karşı karşıya kalan Crash ve Eddie kardeşlere odaklanacak. Neyse ki Buck, onları kurtarmak için tam zamanında yardıma koşacak.

Yayınlanan yeni fragmana hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni Buz Devri Filmi Fragmanı | İZLE

YouTube video

Serinin ilk filminin vizyona girmesinin üzerinden neredeyse 20 yıllık bir zaman dilimi geçmişken, şimdi Buz Devri evreninde geçen ve tanıdık karakterleri içeren yeni bir macera daha gelmiş olacak. Ancak ne yazık ki Türkçe seslendirme kadrosunda o tanıdık isimler yer almayacak.

Yekta Kopan, geçen ay yaptığı bir paylaşımla Ali Poyrazoğlu, Haluk Bilginer ve kendisinin sırasıyla Mamut Manny, Kaplan Diego ve Sid karakterlerini seslendirmeyeceklerini duyurdu. Kopan, seslendirme kadrosunda yer almamalarının nedenini de Disney+’ta yayınlanacak filmin bütçesinin çok düşük tutulması ve hak ettikleri ücretin ödenmemesi olarak açıklamıştı.

Film 28 Ocak 2022’de Disney Plus kütüphanesindeki yerini alacak. Ancak Türkiye’ye geleceği kesinleşen platformun ülkemizde ne zaman yayına başlayacağı henüz bilinmediği için bir süre daha beklememiz gerekecek.

The Ice Age Adventures of Buck Wild için yayınlanan resmi fragmanı sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

    2002* efendim.

    20 karakter zulümdür.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

metaverse türkçe karşılık

İnternetin Yeni Çağı “Metaverse” için Türkçe Karşılık Aranıyor

Kaşık Bükenler - Daryl Gregory

Daryl Gregory’nin Nebula Finalisti “Kaşık Bükenler” Romanı Türkçede