in

Joker 2’de İmzalar Atıldı: Çekimler 2023 Yılında Başlıyor

Yeni Joker filmi kesinleşti. İmzaların atıldığı Warner Bros. ve DC yapımında çekimlerin 2023 yılında başlaması planlanıyor.

yeni joker filmi 2

Yeni Joker filmi geliyor. Daha önce de geleceği duyurulan DC yapımıyla ilgili beklenen imzalar atıldı ve senaryonun ilk taslağı Warner Bros.’a teslim edildi. Beklenen filmin çekimlerinin 2023 yılı içerisinde yapılacağı belirtiliyor.

Todd Phillips tarafından yönetilen ve başrolünde Joaquin Phoenix’in yer aldığı ilk Joker filmi Ekim 2019’da gösterime girdiğinde büyük bir ses getirdi. 18 yaş kısıtlamasına rağmen gişede 1 milyar dolarlık barajı geçen film, aynı zamanda En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Orijinal Müzik dallarında iki Akademi Ödülü kazandı. Çizgi romandaki anti kahramanın farklı bir orijin hikâyesi ile beyaz perde uyarlanan yapım, genellikle olumlu eleştiriler aldı. Bazıları senaryoyu biraz tehlikeli bulsa da, sonuç olarak film büyük bir başarı getirdi. Pek tabii bu başarı sonrası bir devam filmi tartışması kaçınılmazdı. Öyle de oldu.

İlk başta, ikinci film ihtimali zor gibisinden haberler çıksa da, Mayıs 2021’in başlarında gelen ikinci film iddiaları sonrası yine aynı ayın sonunda gelen kesinleştiği haberi birçok hayranı mutlu etti. Şimdi de, o günden bu yana sessiz sedasız ilerleyen projeyle ilgili olarak sevindirici gelişmeler var.

Joaquin Phoenix Yeni Joker Filmi Öncesi The Batman’de Görünebilir

Yeni Joker Filmi

Yeni Joker devam filmi hakkında bilgisi olan bir içeriden bilgiye göre, Warner Bros. resmi olarak senaryosunun ilk taslağını aldı. Senaryosunu Todd Phillips’in hazırladığı filmin çekimlerinin ise 2023 yılı içerisinde başlayacağı bildirildi. Arthur Fleck’in ilk filmdeki hikâyesini devam ettirecek olan yapımda Joaquin Phoenix yeniden başrol olarak geri dönecek.

Şu an için henüz bir iddia olarak kalsa da Phoenix’li Joker’in Mart 2022’de beyaz perdedeki yerini alacak olan The Batman filminde de görünebileceği konusunda iddialar dolanıyor. Hatırlanacağı üzere her iki karakterin de aynı evrende yer aldığı ortaya çıkmıştı.

Todd Phillips’in Scott Silver ile birlikte yazdığı ilk filmde Joaquin Phoenix’e Robert De Niro, Zazie Beetz, Bill Camp, Frances Conroy, Brett Cullen, Glenn Fleshler, Douglas Hodge, Marc Maron, Josh Pais ve Shea Whigham gibi isimler eşlik ediyordu. Yeni filmin vizyon tarihi ise henüz bilinmiyor.

Joker 2’den beklentileriniz neler? Sizce Arthur Fleck’in macerası nasıl devam edecek? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Heroic Hollywood

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

  Gerçekçiliğiyle ve kaliteli oyunculuğuyla çok beğenmiştim ilk filmi, umarım bu filmde de kaliteyi aynı düzeyde devam ettirirler. Devam edeceği için sevindim, bir de bu oyuncuları ve karakterleri aynı sinematik evren içerisinde yıllarca devam ettirirlerse daha çok sevinirim tabii ^^’ Fakat, söz konusu DC olunca her daim ‘hevesimizin kursağımızda kalabileceği’ gerçeğini de göz ardı edemiyorum :frowning:

 2. Avatar for Clown Clown dedi ki:

  İlk film güzeldi ama devamına bence gerek yoktu. Daha öncede yazmıştım. Joker 2 yerine farklı bir karakteri izlemeyi tercih ederdim.

 3. Avatar for Rwenzori Rwenzori dedi ki:

  İlk filmin bittiği yerden başlasa ne güzel olur.

  Phoenix muhteşem oynamıştı.

 4. Avatar for Akahige Akahige dedi ki:

  Bence Joker karakterinin bu kadar ilginç olma sebebi geçmişini bilmememiz. Geçmişini bir film boyunca izlediğimiz Joaquin Phoenix Joker’i ile anlatılacak başka bir hikayenin diğer Joker hikayeleri kadar güçlü olabileceğini düşünmüyorum. İlla geçmişini öğreneceksek Killing Joke’taki gibi bir anlatımı tercih ederdim. Orada Joker “Geçmişimi her an farklı şekilde hatırlıyorum. Bir geçmişim olacaksa çoktan seçmeli olmasını isterim” benzeri bir şey diyordu. Bu da orada anlatılan hikayenin tamamen Joker’in gerçek geçmişi olmasını engelliyordu. İsteyen yine doğru kabul ediyordu ama benim gibi düşünen kişiler yanlış kabul ediyordu ve bu yüzden iki kesim de hikayeden memnun ayrılıyordu. İlk film tek başına güzeldi. Orada kalmalıydı.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Euphoria 2. Sezon izlenme rakamları

Euphoria 2. Sezon İzlenme Rakamlarında İlk Sezonu İkiye Katladı

Yazdığı Kitabı Gizlice Kütüphaneye Koyan Çocuk

Kendi Yazdığı Kitabı Gizlice Kütüphaneye Koyan Çocuk Ünlü Oldu: Yayınevlerinden Teklifler Yağıyor