in ,

Kingsman Filmleri: 8 Yeni Proje Duyuruldu

Yeni Kingsman filmleri yolda. Serinin başındaki isim Matthew Vaughn, yapımların 7 yeni film ve 1 dizi ile genişleyeceğini duyurdu.

Yeni Kingsman Filmleri
- Reklam -
- Reklam -

Kingsman serisi yayınlanmış iki filmi ve sinemalara çıkmaya hazırlanan yeni macerasından sonra da genişlemeye devam edecek. Matthew Vaughn ve stüdyosu MARV, başarılı seriyi soğutmamaya kararlı.

Marvel Comics’in bir dalı olan Icon Comics’ten 2012 yılında çıkan Kingsman: The Secret Service çizgi romanından uyarlanan The Kingsman, 2015’ten beri çıkan iki eserle casusluk türüne yeni bir soluk getirmişti. “Komedi unsurlarına sahip bir James Bond” benzetmesi yapılan seri, belli ki Bond’un yolundan gidecek ve uzun yıllar devam eden bir yapım hâline dönüşecek. Yedi film ve bir televizyon dizisi yolda.

Seride ilk durak 1910’lara gidip Kingsman’ın kuruluşunu izleyeceğimiz The King’s Man filmi olacak. 2020 içerisinde çıkması planlanan film COVID-19 salgını yüzünden yayınlanamamıştı ve 12 Şubat 2021’e ertelenmişti. Salgının Dünya çapında hâlâ son derece aktif olması filmin bir kez daha tarih değiştirmesine sebep olup olmayacağı henüz kesin değil.

- Reklam -

The King’s Man’dan sonra gelmesi planlanan yapım ise orijinal serinin devamı olan Kingsman: The Blue Blood var. Bu yapımın hikâyeye devam edeceği dışında henüz bir bilgimiz yok. Prodüksiyonun başlangıç tarihi de henüz açıklanmadı.

Kingsman

Yeni duyurular öncesi geleceğini bildiğimiz iki ayrı yapım daha vardı. İlki Kingsman örgütünün ABD’deki karşılığı olan Statesman filmiydi. Bir yan proje olan Statesman’de Channing Tatum ve Jeff Bridges’in rollerini tekrar edeceği açıklanmıştı. Hazırlanan diğer yapım ise 8 bölümlük bir mini diziydi. Matthew Vaughn, 2018’de MARV’ı kurduktan sonra stüdyonun projeleri arasında bu diziye de yer vermişti fakat sonrasında bu projeden ses soluk çıkmadı.

Kingsman Evreni Üç Yeni Seriyle Genişleyecek

MARV’ın CEO’su Zygi Kamasa’nın yeni duyurusuysa seriyi daha da genişleteceklerini belli etti:

“Kingsman’la ilgili iki veya üç filmlik bir planımız yok. Tam şu an biz konuşurken geliştirilen yedi yeni film hazırlıyoruz. Yaptığımız işi geliştirip sunduğumuz ürünleri çoğaltmak istiyoruz. Filmlere ek olarak hazırlanan Kingsman dizisiyle birlikte üç seriyi daha başlatmak için de hazırlık yapıyoruz.”

- Reklam -

Ana serinin üçüncü filmi duyurulalı çok oldu ve televizyon dizisini de daha önceden biliniyordu. Kamasa’nın sözleriyse Kingsman evreninde geçecek üç seri daha olduğunu gösteriyor. Belli ki geçmişi anlatan The King’s Man tek eserlik bir proje olmayacak ve 1910’larda geçen filmler göreceğiz. Ayrıca Statesman de organizasyonun ABD kolunu anlatan bir seri hâline gelecek gibi duruyor. Üçüncü seriyle ilgili şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Kingsman Filmleri

6 yılda 3 film çıkartan bir seri için bu genişleme pek doğal gözükmüyor. Muhtemelen stüdyonun yeni patronlarıyla bir ilgisi var. Önceki Kingsman filmleri 20th Century Fox tarafından üretilmişti ve stüdyonun Disney tarafından alınıp 20th Century Studios olarak yeniden adlandırılmasından sonra işler değişmiş. Sürekli aktif ve çok filmli seriler denilince ilk akla gelen stüdyo olan Disney’in bu yeni atılımla MCU’da gösterdiği başarıyı tekrar edip edemeyeceğini hep birlikte öğreneceğiz.

İlerleyen yıllarda tutulacağımız Kingsman bombardımanı için heyecanlı mısınız? Serinin geleceğiyle ilgili teorileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

    Kingsman’in ilk filmi çok iyidi bence. İkincisini izleyemedim ama birinci filme güvenip devamınında iyi olacağına inanıyorum.

  2. Avatar for Filizovski Filizovski dedi ki:
    1. filmi beklerken ilk iki filmi unuttum resmen. Sabırsızlıkla bekliyorum. Keşke Channing Tatum’lu 21 Jump Street serisine de devam edilse :’)
  3. Avatar for CowardlyHero CowardlyHero dedi ki:
    1. Devam filmi 3 sene daha beklersin\bekleriz.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Viggo Mortensen Aragorn Yeni Yüzüklerin Efendisi Dizisi

Viggo Mortensen, Yeni Yüzüklerin Efendisi Dizisi Hakkında Konuştu

Hasan Ali Toptaş Cinsel Taciz Özür

Hasan Ali Toptaş Taciz İfşaları Ortaya Çıkınca Kadınlardan Özür Diledi