in

Yeni Resident Evil Filminin Adı Belli Oldu

Yeni Resident Evil filminin adı yönetmen tarafından açıklandı. Johannes Roberts, ilk iki oyunun hikâyesini birleştiren film hakkında yeni bilgiler verdi.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Yönetmen Johannes Roberts, Yeni Resident Evil filmi adı da dahil olmak üzere beklenen yapım ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. İlk iki oyunun hikâyesini birleştiren ve uzun süredir merakla beklenen yapımın resmi adı Resident Evil: Welcome to Raccoon City oldu. Yani yeni filmde hem Spencer Malikanesi hem de Raccoon City’yi göreceğiz.

Yönetmen yeni bilgileri SXSW’nin bu yılki sanal etkinliği sırasında gerçekleştirdiği bir röportajda dile getirdi. Daha önce de açıklandığı gibi, popüler Capcom video oyunu serisinin bu yeni uyarlaması 1998’de geçecek. Johannes Roberts, Resident Evil: Welcome to Raccoon City’nin Milla Jovovich’in başrolünü oynadığı serinin önceki sürümüyle hiçbir şekilde bağlantılı olmadığını kesin bir şekilde belirtti.

“Bilindiği gibi halihazırda bir Resident Evil film serisi var ve yeni uyarlamanın bununla hiçbir ilgisi yok. Bu, video oyunu serisinin ve korku dünyasının köklerine dayanan tamamen ayrı bir başlangıç ​​hikâyesi. Yeniden yapım yapmıyoruz. Tamamen farklı bir yöne gidiyoruz. Yeni bir serinin dizginlerine sahip olmak gerçek bir zevkti ve umarım kendine has bir şey olacaktır.”

47 Meters Down’daki çalışmasıyla tanınan film yapımcısı, tanıdık yüzler göreceğimizi de doğruladı. Oyuncular arasında Claire Redfield rolünde Kaya Scodelario, Chris Redfield rolünde Robbie Amell, Jill Valentine rolünde Hannah John-Kamen, Albert Wesker rolünde Tom Hopper, Leon S. Kennedy rolünde Avan Jogia, Chief Irons rolünde Donal Logue ve William Birkin rolünde Neal McDonough yer alıyor.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City Yönetmeni İlhamını John Carpenter Filmlerinden Alıyor

Resident Evil film

Roberts ayrıca oyunlarda neyi sevdiğini ve bunun kendisine nasıl ilham verdiğine de değindi.

“Oyunlar hakkında sevdiğim şey, cehennem kadar korkutucu olmasıydı ve çok istediğim şey bunu görmekti. O atmosfer, yağmur, sürekli karanlık, ürkütücü bir görüntü. Raccoon City filmdeki bir çeşit çürük karakter ve bu filme koymak istediğim bir tür atmosfer.”

Johannes Roberts son olarak John Carpenter’ı büyük bir ilham kaynağı olarak aldığını söyledi. Assault on Precinct 13 ve The Fog gibi birkaç korku ustası klasiğinden bahsetti.

“Ben büyük bir John Carpenter hayranıyım ve ondan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Onun bu klostrofobik kuşatma filmlerini anlatış biçimi benim asıl ilham kaynaklarımdan biri.”

Yeni film uyarlamasından şimdiye dek herhangi bir kare yayınlanmadı. Fakat filmin 9 Eylül 2021 tarihinde sinemalarda olacağını düşünürsek yakın zamanda ilk görüntülerin düşeceğini varsayabiliriz.

Önceki Resident Evil filmleri gişede toplam 1,2 milyar dolar kazandı. Bu da o seriyi tarihteki en başarılı video oyunu filmi serisi yapıyor. Welcome to Raccoon City’nin yanı sıra Netflix, oyunlara dayanan bir canlı aksiyon dizisi ve Infinite Darkness adlı bir animasyon dizisi üzerinde çalışıyor.

Yeni filmden sizlerin beklentileri neler? Eskilerine nazaran daha iyi bir iş çıkacak mı dersiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Movie Web

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Teletabici Teletabici dedi ki:

    İçerisinde Resident evil ve Raccoon City barındıracak daha kötü bir film ismi seçilemezdi heralde. Film kötü olmasın da buna en azından katlanılır her türlü.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Cowboy Bebop Dizisi Netflix

Cowboy Bebop Dizisinde Çekimler Tamamlandı

Hava Adamı Ariel - Aleksandr Belyaev

Sovyetler’in Jules Verne’i Aleksandr Belyaev’den “Hava Adamı Ariel”