in

Yeni Spider-Man Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı

Sony’den yeni bir Spider-Man filmi geliyor. Şimdilik konusu bilinmeyen Örümcek Adam macerasının çıkış tarihi kesinleşti.

Spider-Man
- Reklam -
- Reklam -

Kendi evrenini yaratmaya kararlı olan Sony, 2021 sonbaharında çıkmak üzere adı belli olmayan yeni bir spin-off Spider-Man filmi duyurdu.

2014 yılında Sony, The Amazing Spider-Man 2 ile kendi Marvel Sinematik Evreni’ni başlatmaya çalışmış, ancak başarısız olmuştu. Ardından, Marvel Stüdyoları ile Örümcek Adam’ın haklarını paylaşmak için bir anlaşma imzalanmıştı. Spider-Man: Into the Spider-Verse ve Venom filmlerinin başarısıyla, Tom Holland’ın canlandırdığı Peter Parker sinematik evrenin sevilen karakterlerinden biri haline gelmişti.

Sony’nin hamlesiyse yan hikâyelerin işleneceği ve Spider-Man filmleri oldu. Şirket Ekim 2020’de göreceğimiz Venom 2’nun ardından öncelikle Marvel Sinematik Evreni’nin bir parçası olduğu kabul edilen ve Jared Leto’nun başrolünde oynayacağı Morbius filmini çıkaracak. Daha sonra, Temmuz 2021’de Spider-Man: Homecoming 3 ve sonraki baharda da ilkiyle En İyi Animasyon Ödülü kazanan Into the Spider-Verse 2’nin geleceği biliniyor.

- Reklam -

morbius

ERC tarafından stüdyonun 8 Ekim 2021 vizyon tarihine sahip adı açıklanmamış bir Spider-Man filmi haberini paylaştığını belirtti. Filmin tam adı veya nasıl bir hikâyeyi işleyeceği de bilinmiyor.

Yeni Spider-Man macerasının Konusu Ne Olacak?

Spider-Man’in spin-off filminin konusu olabilecek birçok hikâye olduğundan 2021 Ekim’inde nasıl bir hikâyeyle karşılaşacağımızı tahmin etmek şu an için oldukça zor. Stüdyonun, Silk ve Spider-Woman karakterlerinin yer alacağı Into the Spider-Verse filminin spin-off yapımını geliştirdiği biliniyor. Fakat animasyon yapımı uzun süren bir iş olduğundan eğer bu macera işlenecek olsaydı bu kadar yakın bir tarih verilmezdi. Ayrıca Richard Wenk tarafından yazılan bir Kraven the Hunter ve Nightwatch filmlerinin de masada olduğu belirtilmişti. Öte yandan, Sony’nin evrenin bir parçası haline getirmek istediği Sinister Six filmi de var.

Spider-Man ve Venom

- Reklam -

Sinister Six’in ilk adımının Sony’nin Morbius’u ile başladığı da konuşuluyor. Hatırlayacağınız üzere Morbius fragmanının sonunda Michael Keaton’un Vulture karakterini de görmüştük. Tabii MCU dışında Sony’nin kendi evreninde geçtiğini söylediği Spider-Man filmlerinde hangi kötü karakterle karşılaşacağımız şimdilik belirsiz.

Yeni filmin hikâyesi ne olursa olsun, Sony’nin gizemli hamlesi hayranları heyecanlandırmış gibi görünüyor. Kim bilir, belki de yakında kötü karakterlerin bir arada yer alacağı bir film bile görebiliriz.

Sony’nin yeni Spider-Man filminin konusu hakkında sizin bir teoriniz var mı? Her türden düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* The Batman Göründü: Robert Pattinson’lı Kara Şövalye’den İlk Tanıtım

Kaynak: Screen Rant

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEKİLİŞ: 4 Kitaplık J.R.R. Tolkien Seti

ÇEKİLİŞ: 4 Kitaplık J.R.R. Tolkien Seti

ABD Kütüphane Okuma Oranı

ABD’de Kütüphaneler, Sinemalara Göre 2 Kat Daha Fazla Tercih Ediliyor