in ,

Yüzüklerin Efendisi Posta Pulları Satışa Çıktı: Yüzük Kardeşliği’nin 20. Yılına Özel Koleksiyon

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filminin 20. yılını kutlayan posta pulları satışa çıktı. Yeni Zelanda Posta Ofisi, efsane seriyi koleksiyonluk parçalarla anıyor.

yüzüklerin efendisi posta pulları
- Reklam -
- Reklam -

Yeni Zelanda Posta Ofisi, Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filminin 20. yıldönümünü posta pulları ile kutluyor. Filmin çekimlerinin yapıldığı ülke doğal güzellikleriyle J.R.R. Tolkien’in Orta Dünya’sına vücut olmuştu ve serinin başarısında önemli paya sahipti.

Aralık 2001’de Yüzük Kardeşliği dünyanın pek çok yerinde gösterime girdi ve Yüzüklerin Efendisi’ni bütün görkemiyle sinemaya taşıyan üçlemenin ilk adımı atıldı. Ardından üçleme tamamlandı, eski ve yeni hayranların gönlünü, ödül törenlerini fethetti. İyisi ve kötüsüyle Hobbit üçlemesi çıktı. Hayranlar Orta Dünya’ya bir de dizi formatında dönmeye hazırlanırken, ilk filmden unutulmaz sahneleri konu eden bir posta pulu koleksiyonuyla geçmişe dönme fırsatı geldi.

yüzüklerin efendisi posta pulları

- Reklam -

Yeni Zelanda, film 2001’de ilk çıktığında da Yüzük Kardeşliği temalı bir pul koleksiyonu yayınlamış ve o dönem de pullar en çok satılan pullar olmuştu. Yeni Zelanda Posta Ofisi yöneticisi Antony Harris’in açıklaması şöyle:

“Yeni Zelanda Posta Ofisi, Yüzük Kardeşliği filminin yayınlanacağı dönemde hazırladığı pul koleksiyonuyla filmin tanıtım sürecine katkıda bulunmaktan gurur duymuştu. O zaman hazırladığımız koleksiyon hâlâ dünya çapında en çok satılan eserlerimiz arasında. 20 yıl sonra yeniden Orta Dünya’yı pullarımıza konuk etmekten mutluyuz.”

the lord of the rings posta pulu

Yeni koleksiyondaki pulların çizimini Yeni Zelandalı sanatçı Sacha Lees üstlendi. Lees, Yüzüklerin Efendisi filmlerinde de özel efektler departmanında çalışmış ve ilk pul koleksiyonunun çizimlerini yapmıştı. Lees’in yeni koleksiyonla ilgili sözleri J.R.R Tolkien’in eserlerine hâlâ büyük bir tutku duyduğunu gösteriyor:

“Ticari veya sanatsal olsun, yaratıcı sürecim kompleks hikâyeleri tek kareye sığdırmak için sorun çözme odaklı bir yolculuk. Bir fikri gerçekleştirmek, filmde de, bu pullarda önemliydi.

“Koleksiyonumuzla, bu ikonik filmin Yeni Zelanda tarihi, kültürü ve kimliğinde önemli bir yeri olduğunu dünyaya gösteriyoruz.”

yüzuklerin efendisi posta koleksiyon

- Reklam -

Yüzüklerin Efendisi Posta Pulları Satışa Çıktı

Hem pul olarak kullanıma uygun hem de illüstrasyon olarak sergilenebilen koleksiyonundan örnekleri sayfamızda görebilirsiniz. Fiyatı 90 ila 200 dolar arası değişen parçaları satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni Zelanda ile Yüzüklerin Efendisi arasındaki ilişki 20 yıldan uzun süredir devam ediyor fakat Amazon dizisinin 2. sezonu ile sona erecek. Yapım ekibi geçen ay yeni bölüm çekimlerinin İngiltere’de gerçekleşeceğini duyurmuştu.

lord of the rings posta pulları

yüzuklerin efendisi posta pulu

Amazon Prime Video tarafından hazırlanan The Lord of The Rings dizisi 22 Eylül 2022’de seyircilerin karşısına çıkacak.

Siz bu özel posta pulları hakkında ne düşünüyorsunuz? Koleksiyonunuza katma planınız var mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: GameSpot

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for GOKSELT GOKSELT dedi ki:

    Böyle özel şeylerin çıkması güzel.Lakin maliyetini düşündüğümde çok yüksek olması (6 pul için 90 dolar +diğer masraflar) veya diğer setler diğer masraflar hariç 180 -200 dolar ve üstü.Üzülüyorum,sinirleniyorum, imreniyorum.keşke bizim ülkemizde de çıksa

  2. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

    Bu serinin her şeyinden para kazandılar.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

How I Met Your Mother Test Quiz

How I Met Your Mother Testi: Dizinin Eğlenceli Dünyasına Ne Kadar Hakimsin?

Titanokorys gainesi uzaylı fosil

Uzaylıları Andıran 500 Milyon Yıllık Deniz Canlısı Fosili Bulundu