in ,

Terry Pratchett’ın “Cadının Elektrikli Süpürgesi” Artık Türkçe

Tudem Yayınları etiketiyle yayımlanan “Cadının Elektrik Süpürgesi” raflarda, kitabın ön okumasıysa haberimizde!

Kurgu edebiyatın müdavimleri tarafından; dev bir kaplumbağanın sırtında durmakta olan dört fil tarafından taşınan düz bir dünyanın ilahı olarak tanınan Terry Pratchett’ın küçük kitap kurtları için kaleme aldığı Cadının Elektrikli Süpürgesi (The Witch’s Vacuum Cleaner)Niran Elçi çevirisiyle satışa sunuldu.

Tudem Yayınları’nın dilimize kazandırdığı bu olağanüstü komik Terry Prarchett kitabı; yazarın diğer kitaplarındaki metinlere de ustalıkla yedirdiği mizah unsurlarını yine okuyucularına sunmaktan geri kalmamış gibi duruyor.

İlk kitabı 1971’de yayımlanan ve eserleri birçok dile çevrilen bol ödüllü fantastik komedi yazarı Pratchett; maalesef 3 yıl önce aramızdan ayrılmıştı.

Cadının Elektrik Süpürgesi | Arka Kapak

“Fantastik edebiyatın efsanesi dünyaca ünlü İngiliz yazar Sör Terry Pratchett’tan, 10 yaşın üstündeki okurlar için olağanüstü komik bir öykü derlemesi: Cadının Elektrikli Süpürgesi Okurlarını bambaşka dünyalara uçuran, sihirle buluşturan, tuhaf yaratıklarla tanıştıran kitap, fantastik edebiyatın demirbaş temaları üzerine kaleme alınmış on dört resimli öyküden oluşuyor.

41 kitaplık DiskDünya serisi ile tüm dünyada sıkı bir hayran kitlesine sahip olan Terry Pratchett; bu sefer Cadının Elektrikli Süpürgesi’yle küçük okurlarını kahkahalara boğacak.

Sihirbazlar arasında yaşanan amansız bir savaş, tercihe göre zeplinle ya da suyun dibindeki bir denizaltıyla çıkılan heyecan verici bir yolculuk, elektrikli süpürgesine binip uçan bir cadı, Vahşi Batı’nın en hızlı cop kullanıcısı, yürüyen ve konuşan heykeller, asi bir karınca ve hatta, devasa bir pasta. Hepsi ve çok daha fazlası Terry Pratchett’ın kaleme aldığı, Mark Beech’in göz alıcı resimlerle donattığı bu harika kitapta buluşuyor!

Terry Pratchett’ın, henüz genç bir gazeteciyken yazdığı öykülerden derlenen Cadının Elektrikli Süpürgesi; yarattığı sihirli evren ile genç-yetişkin tüm okurları can evinden vuruyor!”
Yediyle dokuz arasındaki, dördün iki katı, on altının yarısı olan sayıyı ağza almak istemeyen küçük fantastik okuyucularına ve iyi edebiyattan hoşlanan herkese duyurulur!

Seray Soysal

Okumayı ve yazmayı öğrendiğimden beri bir şeyler yazıyorum. Daha çok da okuyorum. Sosyoloji okuduğum için inceleme alanım bu dünyanın insanları olsa da ilgi alanım başka dünyalar olduğu için artık MSGSÜ Felsefe Bölümü'nde yüksek lisans öğrencisiyim. Bir Bellatrix, Auri kadar olmasa da ben de pek buralardan sayılmam zaten.

Sadettin Teksoy

Kayıp Rıhtım Özel: Sadettin Teksoy Röportajı

Horacio Quiroga’nın “Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri” Türkçede