Yuvarlandığım Mezarlar

Tüm Stephen King Referanslarını Bulabilecek misiniz?

Stephen King'in eserlerine ne kadar hakimsiniz? Gelin birlikte öğrenelim!

It, The Mist, The Dark Tower ve daha nice Stephen King eserini kısa bir süre önce ekranlarda gördük. Castle Rock gibi işlerle de görmeye devam edeceğiz. Özetle Stephen King Hollywood‘da tekrar bir üne kavuşmuş oldu. Peki siz ünlü korku yazarının eserlerine ne kadar hakimsiniz?

Hollywood bu yazarı yeniden keşfediyor olsa da hayranları onu hiçbir zaman unutmamıştı. Stephen King‘in büyük hayranlarından sanatçı Jordan Monsell ilginç ve muhteşem bir işe imza atmış. “King Ülkesi” adını verdiği ve bu ay satışa çıkacak çizim 170 adet King karakteri ve referansı barındırıyor. Buyrunuz hepsini bulabilecek misiniz bakalım;

Çizimin ana esin kaynağı elbette Stephen King olsa da Monsell Hieronymus Bosch ve Pieter Bruegel’e de görsel olarak atıfta bulunmuş. Çizimdeki bazı göndermeler oldukça açık, bazılarını görmekse zor. Her göndermeyi bulamamış olabilirsiniz. Çizer bunun için cevap anahtarı da çıkarmış. Buradan cevapları görmeniz mümkün.

GÖZ ATIN  Stephen King'le Trump, Yazmak ve Selfieler Üzerine
Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

Tüm Stephen King Referanslarını Bulabilecek misiniz? için 1 yorum

  1. Çok hoşuma gitmekle beraber; ararken ayrı, cevaplara bakarken ayrı bir kalp krizi geçirdim. Benim gibi bir astigmatın harcı değilmiş :joy:


Tüm Stephen King Referanslarını Bulabilecek misiniz?

Stephen King’in eserlerine ne kadar hakimsiniz? Gelin birlikte öğrenelim!

Başa dönün