in ,

Tüyler Ürpertici Roman “Çöp Adam” Piyasaya Çıktı

Korku edebiyatı ustalarından King’in de önerdiği “Çöp Adam”, Pegasus Yayınları etiketiyle okuyucularla buluşuyor.

Çöp Adam - C. J. Tudor
- Reklam -
- Reklam -

Okuyanlar tarafından çok beğenilen ve oldukça ürpertici bulunan Çöp Adam (The Chalk Man), Pegasus Yayınları etiketiyle dilimize kazandırıldı. C. J. Tudor’un ilk kitabı olmasına rağmen çok başarılı bulunan eser, 1986 yılında yaşanan ürpertici olaylardan sonra 2016 yılında yaşananlara geçiyor. Geçmiş ve gelecek arasında gidip gelirken gerilimi de doruk noktalara çıkarttığı söyleniyor.

Okuyan herkesin kitabı beğendiğini, hakkında çok güzel yorumlar yaptığını söylemiştik. Üstelik o isimler arasında korku edebiyatının yaşayan en büyük ustalarından biri olan Stephen King de var. Çöp Adam’ı okuyan King, bakın kitap hakkında Twitter hesabı üzerinden şunları kaydediyor:

İyi bir şeyler mi okumak istiyorsunuz? Bu kitabı kitapçınızın çok satanlar kısmında bulamayacaksınız, ama yeni ve ileride orada olacak. C.J. Tudor’dan “Çöp Adam”. Eğer benim yazdıklarımı beğeniyorsanız, bunu da beğeneceksiniz.

- Reklam -

Gelin bir de bu tüyler ürpertici Çöp Adam romanının özet bilgisine ve tanıtım bültenine göz atalım:

Çöp Adam – C.J. Tudor | Arka Kapak Tanıtımı

Çöp Adam - C.J. Tudor

Hepimizin zihninde, kaçtığımız karanlık sokaklar vardır.

Ama eninde sonunda o sokaklara yolumuz düşer.

- Reklam -

Bilirsiniz, bazı oyunların tek bir çıkış yolu vardır…

1986 yılında, on iki yaşındaki Eddie vaktini arkadaşlarıyla bisiklete binerek ve küçük çetesiyle kendine maceralar yaratıp eğlenerek geçirir. Haberleşmek için kullandıkları gizli şifreleri vardır; birbirlerine küçük çöp adam figürleri çizerek mesajlar gönderirler. Fakat bir gün, kim tarafından çizildiğini anlayamadıkları çöp adam figürleri, onları parçalanmış bir cesede götürdüğünde her şey tepetaklak olur.

2016 yılında, yaşanan gizemli olaylar kasabalının zihninden silinmişken çöp adam figürleri yeniden ortaya çıkar. Eski çete üyeleri tekrar benzer bir mesaj alır ve ilk önce bunun kötü bir şaka olduğunu düşünürler. Ancak aralarından birinin ölüm haberi geldiğinde Eddie, otuz yıl önce yaşananların ardındaki hakikati ortaya çıkarmaktan başka çare olmadığını anlar…

Çevirisini Merve Sevtap Ilgın’ın üstlendiği 352 sayfalık eser, 1 Mart 2018 tarihinden itibaren tüm mağazalarda yerini alacak.

Kitap hakkında sizin görüşleriniz neler? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın. Ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Zeynep Hantik

Boş zamanlarında çizimler yapıp, öyküler yazan bir okurum. "Madem ki her şeyin sonu gözyaşı olacak, en azından istediğimi yapmalıyım," diyen Rothfuss'a olan sevgimin sonsuz, söylediği sözü çok fazla benimsemiş olduğumu da söylemeden geçemeyeceğim. Fantastik, bilimkurgu ve bilgisayar oyunlarına olan ilgim her geçen gün artmakta, bunlar hakkında konuşup tartışabildiğim bir yerde olduğum için son derece mutlu yaşamaktayım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Witcher Dizisi karakterler

The Witcher Dizisinde Yer Alacak Karakterler Açıklandı

Stephen King The Bone Church

Stephen King Uyarlamaları “The Bone Church” Adlı Şiirle Devam Ediyor