in ,

Wonder Woman Romanı “Savaşgetiren” Raflardaki Yerini Aldı

Çok sevilen kadın kahraman Wonder Woman’ın uzun süredir beklenen kitabı Pegasus Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

wonder woman savasgetiren ust
- Reklam -
- Reklam -

Kargalar Meclisi ve Sahte Krallık isimli eserleri kaleme alan Leigh Bardugo, bu sefer de çok sevilen kadın kahraman Wonder Woman‘ın maceralarını anlatıyor. Ölümsüzlerin kızı olarak bahsedilen Prenses Diana ve Ölümün Kızı Alia Keralis, dünyalarını kurtarmak için bu savaşta birbirlerini desteklemek zorundalar. Hem ölümlü hem de ölümsüz düşmanlardan oluşan bir orduyla karşı karşıya olan iki kız, amaçları Savaşgetiren’i ele geçirmek olan bu zorlu düşmanlara karşı omuz omuza savaşıyorlar.

Çizgi romanlarıyla gönlümüzde büyük bir yer edinmiş olan Wonder Woman, geçen yıl gösterime giren filmiyle kendini bizlere daha çok sevdirmişti. Uzun süredir beklenen ve heyecanın daima zirvede tuttulduğu söylenen Savaşgetiren‘in tanıtım bülteni ise şu şekilde;

ÖLÜMSÜZLERİN KIZI

- Reklam -

Prenses Diana, kendini efsanevi savaşçı kız kardeşlerine kanıtlamaya can atmaktadır. Bunu yapabilmek için eline nihayet fırsat geçtiğindeyse zafer kazanma şansını, ölümlü bir hayatı kurtarmak uğruna hiçe sayıp sürgüne gönderilme pahasına Amazon yasalarını çiğner. Diana kısa süre sonra kurtardığı kızın hiç de sıradan biri olmadığını ve onu kurtarmasının bütün dünyayı kıyamete sürükleyecek sonuçlar doğurabileceğini öğrenir.

ÖLÜMÜN KIZI

Alia Keralis, aşırı korumacı ağabeyinden kaçabilmek için bir yarıyıl tatilini denizde geçirmek ister ama varlığının bile bir dünya savaşı başlatabileceğine inanan kişiler tarafından takip edildiğinin farkında değildir. Bindiği gemide bomba patladığında Alia, gizemli ve olağanüstü kuvvetli bir kız tarafından kurtarılır ve korkunç bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır: O bir Savaşgetiren’dir ve Truvalı Helen’in soyundan gelmektedir. Kaderinde kan ve ıstırap dolu bir çağ başlatmak vardır.

BİRLİKTE

Yetenekleri sınanan Diana ve Alia, dünyalarını kurtarabilmek için bu savaşta omuz omuza vermek zorundadırlar. İki kız birlikte hem ölümlü hem de ölümsüz düşmanlardan oluşan ve amaçları Savaşgetiren’i yok etmek ya da ele geçirmek olan bir orduyla çarpışacaktır.

“Savaşgetiren kesinlikle büyüleyici; her cümlesi duyularınızı, ‘İnanılmaz, bu YEPYENİ bir şey!’ hissiyle harekete geçiriyor.”wonder woman savasgetiren

LIBBA BRAY, The New York Times çoksatan yazarı

Bir Amazon’un verdiği söz, hafife alınmaz.

- Reklam -

Diana derin bir nefes aldı. “Hayır, ölümlü sözü değil. Amazon yemini istiyorum.”

Alia’nın gözleri kocaman açıldı. “Ne istiyorsun?”

“Amazonlar. Savaştan doğmuş, yalnız ve ancak kendi kendilerine hükmetmeleri için yaşama gönderilmiş kadınlar. Bu anlaşmayı onların sözleriyle yapacağız. Anlaştık mı?” Alia başıyla onayladı ve Diana yumruğunu kalbinin üzerine yerleştirdi. “Savaştaki kız kardeşim, ben senin kalkanın, senin kılıcınım. Nefes alıp verdiğim müddetçe düşmanların sığınak bulamayacaklar. Yaşadığım müddetçe, senin davan benim davamdır.”

Alia da elini kalbinin üzerine koyarak bu sözleri tekrarladı. Bu, Diana’nın daha önce hiç kimseyle paylaşmadığı, sonunda onu bir katile dönüştürebilecek bir sözdü.

İşte tam o anda, etraflarını saran hava adeta yırtılarak açıldı. Oldukça yüksek, kesik kesik bir gürültü Diana’nın kulaklarına doldu. Bu sesi tanıyordu, Kâhin’in sularında gördüğü görüntülerden hatırlamıştı. Silah sesi.

“Bardugo, güçlü kadın kahramanın simgesi haline gelmiş Wonder Woman’ın değerini hakkıyla veriyor.”

-Booklist-

“Sinematik savaş sahneleri ve zamana karşı verilen savaş, heyecanı daima zirvede tutuyor ama bu kitabın parlamasını sağlayan şey, Diana ve Alia’nın birbirine verdiği destek.”

-Kirkus Reviews-
Çevirisini Özge Nur Küskün‘ün yaptığı kitabın editörlüğünü İlke Keskin, sayfa tasarımını ise Ezgi Gültekin üstlenmiş. Kitap tüm internet mağazaları ve kitapçılarda yerini aldı bile, Wonder Woman severlere duyuruyor, keyifli okumalar diliyoruz.

Zeynep Hantik

Boş zamanlarında çizimler yapıp, öyküler yazan bir okurum. "Madem ki her şeyin sonu gözyaşı olacak, en azından istediğimi yapmalıyım," diyen Rothfuss'a olan sevgimin sonsuz, söylediği sözü çok fazla benimsemiş olduğumu da söylemeden geçemeyeceğim. Fantastik, bilimkurgu ve bilgisayar oyunlarına olan ilgim her geçen gün artmakta, bunlar hakkında konuşup tartışabildiğim bir yerde olduğum için son derece mutlu yaşamaktayım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

evlilikler ust

Delidolu, “Argos’taki Kanopus Arşivleri”ni Açmaya Devam Ediyor

16. Tudem Edebiyat Ödülleri

16. Tudem Edebiyat Ödülleri İçin Başvurular Başladı