in

Kar Fırtınası Bastırınca Geceyi IKEA’da ‘Pijama Partisiyle’ Geçirdiler

Kar fırtınası bastırınca bir grup insan IKEA’da mahsur kaldı. Danimarka’da yaşanan olayda ünlü mobilya mağazası bir pijama partisini aratmayan görüntülere ev sahipliği yaptı.

kar fırtınası ikea danimarka

Kar fırtınası bastırınca Danimarka’da yer alan bir IKEA mağazası ilginç bir olaya ev sahipliği yaptı. Kuzey ülkesinin Aalborg şehrinde aniden başlayan yar yağışı, onlarca kişiyi ünlü mobilya mağazasında konaklamaya mecbur bıraktı.

Geçen haftalarda İngiltere’nin Yorkshire kentinde 61 kişinin kar fırtınası nedeniyle üç gün boyunca bir barda mahsur kaldığı haberi sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştı. Mekânı işleten kişi, içerdekilerin moral açısından son derece keyifli olduğunu kaydetmiş ve hatta kimilerinin bardan ayrılmak istemediğini ifade etmişti.

Şimdi ise bir başka mahsur kalma haberi daha gündeme taşındı. Danimarka’nın Aalborg kentinde aniden bastıran kar yağışı, IKEA müşterilerini ve çalışanlarını mağazada mahsur bıraktı. Toplamda 6 müşteri ve 24 çalışan, geçen çarşamba günü yaşanan kar fırtınasında geceyi mağazada konaklayarak geçirmek durumunda kaldılar.

Danimarka’da Kar Fırtınası Bir Grup İnsanın IKEA’da Sabahlamasına Neden Oldu

Aalborg kentinde biden bire şiddetini artıran kar yağışı sonrasında kar yaklaşık 30 santimetreyi aştı. İçeride kalan müşteriler ve mağaza çalışanları da geceyi IKEA’da geçirmeye karar verdi.

ikea kar fırtınası

Mağazanın müdürü Peter Elmrose, Danimarka’nın Ekstra Bladet adlı gazetesine yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Mobilyalarımızı sergilediğimiz birinci kattaki yataklarımız, şiltelerimiz ve çekyatlarımızın bulunduğu showroom’umuzda uyuduk.”

Mağaza müdürü bu krizi gayet olumlu şekilde atlattıklarını belirtirken müşterilerin tam olarak almayı planladıkları yatağı seçmek için iyi bir deneyim yaşadıklarını aktarırken tüm gece yemek yiyip televizyon seyrederek geçirdiklerini de belirtti. Elmrose ayrıca kesinlikle çok eğlendiklerinin de altını çizdi.

ikea gece

Geceden paylaşılan bazı fotoğraflarda çalışanların ve müşterilerin birlikte kahve ve bira içtikleri, kimilerinin ise futbol maçı seyrettiği ve gönüllerine göre en uygun yataklarda uyudukları dikkatlerden kaçmıyor.

Yalnızca IKEA mağazasındaki çalışanlar ve müşteriler değil, aynı zamanda hemen yan dükkândaki oyuncakçıdaki ekip de kötü hava koşulları nedeniyle IKEA’daki “pijama partisi”ne katılanlar arasındaki yerlerini aldı.

kar fırtınası ikea danimarka pijama partisi

Danimarka’nın Kuzey Jutland bölgesinde bulunan Aalborg kentinde şu sıralar hava sıcaklığı ortalama 1 derece civarında seyrediyor. Kentin nüfusu ise yaklaşık 210 bin civarında.

Siz böyle bir gece yaşamak ister miydiniz? Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Sözcü

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for melih melih dedi ki:

    Danimarka 'da olsaydım belki olabilirdi ama burada hayır. İnsanlara bak evlerindeymişçesine rahat rahat güven içinde uyumuşlar. Ben burada öyle bir şey olsa sabahlamıştım, hayatta uyumam cüzdan orada, anahtarlar orada, telefon orada. Biri sen uyurken pıçaa takar mı bilinmez, hırlı mı hırsız mı kimse belli değil, ayrıca coğrafya malum erkek olmakta kurtarmayabilir, yatak falan tehlikeli :grimacing:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The Matrix Resurrections inceleme

Matrix Resurrections’tan Son Fragman: Bilimkurgu Efsanesi Yıllar Sonra 4. Filmi ile Geliyor

Raşomon - Ryunosuke Akutagava | Haftanın Kitabı #200

Raşomon – Ryunosuke Akutagava | Haftanın Kitabı #200