in ,

Loki Dizisi İçin İlk Eleştiriler Gelmeye Başladı: Çoklu Evren Büyüyor

Loki için gelen ilk incelemeler, Marvel Sinematik Evreni’nin yeni Disney+ dizisi hakkında olumlu eleştiriler içeriyor. Özellikle Tom Hiddleston ve Owen Wilson’ın performanslarına övgü var.

Loki 2. sezon
- Reklam -
- Reklam -

Loki dizisi ilk inceleme ve eleştirileri gelmeye başladı. Marvel Sinematik Evreni’nin yeni Disney+ dizisi yorumları, Tom Hiddleston ve Owen Wilson’ın performansları için kayda değer övgüler içeriyor.

WandaVision ve The Falcon and the Winter Soldier sonrası Disney+’ta yayınlanacak olan üçüncü Marvel Sinematik Evreni dizisi Loki sonunda başlıyor. İlk bölümü bugün yayınlanacak olan maceranın başında Michael Waldron ve yönetmen koltuğunda Kate Herron bulunuyor. Senaryo ise Tom Kauffman tarafından yazıldı.

Hem WandaVision hem de The Falcon and the Winter Soldier gerek izleyicilerden gerekse eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı. Her iki dizi de Avengers: Endgame’deki devasa olaylar sonrası daha kişisel hikâyelere odaklandı. Serinin başlangıcından bu yana hayranların en sevdiği karakterlerin başına gelen ve Tom Hiddleston tarafından canlandırılan Loki de, beklenen dizi ile kendi kişisel hikâyesine kavuşuyor.

- Reklam -

Peki Loki dizisi beklemeye değer mi? İlk gelen incelemelere göre, evet. Eleştirmenler, özellikle başrollerde yer alan Tom Hiddleston ve Owen Wilson’ın performanslarını överek, ilgi çekici hikâyesi hakkında iyi şeyler söylemeye başladılar. İlk iki bölümü izleyen eleştirmenler, bazı olumsuz yanlarına rağmen dizinin devamı için ümitli gözüküyorlar.

Şimdi, farklı platformlardan eleştirmenlerin Loki için neler dediklerine kısaca göz atalım.

Loki İncelemeleri ve Eleştirileri

Loki İncelemeleri ve Eleştirileri

Daniel Fienberg, THR:

“Loki yayınlanan ilk iki bölümle birlikte bir yol ayrımında. Yorucu bir başlangıç sonrası işler gerçekten eğlenceli hale gelebilir. Rick and Morty tarzında saçma bir mantıkla ilerlemese de belki de zaman çizelgesinin bir kısmında eğlenceli olabilir. DC’s Legends of Tomorrow benzeri öncül ve çok daha az ciddiyetle eğlenceli bir yapım.”

Richard Trenholm, CNET:

“Loki her zaman olduğu gibi “kutsal” yola karşı çıkıyor. Gerçek bir kaos ajanı olarak, önceden belirlenmişlik ve özgür irade sorularına meydan okumak için mükemmel bir anti-kahraman imajı çiziyor. İzleyici olarak seçme özgürlüğünüz olabilir; ancak bu katmanlı, yaratıcı ve son derece eğlenceli diziyi kesinlikle izlemeye devam etmeniz gerekiyor.”

Mike Ryan, Uproxx:

“Şimdiye kadar Loki ile ilgili en ilginç şey, karakteri nasıl değiştirdiği. Loki, TVA’nın bu dünyasında hiçbir güce sahip değil, bu yüzden Mobius’tan eylemleri hakkında birçok soruyla karşı karşıya. İnsanları öldürmekten zevk alıyor mu? İnsanlara ihanet etmekten zevk alıyor mu? İnsanları sırtından bıçaklamaktan gerçekten zevk alıyor mu? Cevapları açıklayıcı olsa da, bu noktada Loki’nin gerçekten bir ruh araştırması mı yapıyor yoksa Mobius’a Mobius’un duymak istediğini düşündüğü şeyi mi söylüyor bilmiyoruz. Her iki şey de aynı anda doğru olabilir.”

Liz Shannon Miller, Collider:

“Bu dizinin sunduğu tüm sürprizler arasında belki de en heyecan verici olanı, en iyi ve en kötü yönleriyle ana karakterini anlamaya yönelik derin yatırımı; bir zaman yolculuğu eğlencesinin zemininde gerçekten zor sorular sormasıdır. Loki her zaman MCU’nun en büyük anti kahramanlarından biriydi. Artık kendi hikâyesinin kahramanı olması daha ilgi çekici.”

Loki 1. Sezon Çıkış Tarihi

Matt Singer, Screen Crush:

- Reklam -

“Loki dizisi MCU’ya birçok yeni konsept sunuyor. Tüm her şeyi sindirmek biraz zaman alacak. Hiddleston ve Wilson çok eğlenceli bir ekran ikilisi. Ayrıca, 2. bölümün sonundaki gizemli final de merak uyandırıcı. (Ayrıca WandaVision ve The Falcon and the Winter Soldier’ın kalbinde yer alan bir temayı tanıtıyor, ki bu oldukça ilginç.) İlk iki bölüm itibarıyla söyleyebilirim ki ilgi çekici ve eğlenceli.”

Ben Travers, IndieWire:

“Marvel Sinematik Evreni biraz kadercidir. Loki’nin amacı da TVA’yı, Deliliğin Çoklu Evrenini veya Marvel’in ihtiyaç duyduğu görkemli dünyayı tanıtmaya yönelik gibi duruyor.”

David Opie, Digital Spy:

“Loki’ye (hem bir dizi hem de bir karakter olarak) bakmak ne kadar çarpıcı olsa da ve rolde Hiddleston ne kadar karizmatik gözükse de, ilk iki bölüm Loki’den beklediğimiz ‘görkemli amacı’ tam olarak yerine getirmiyor. Ancak bu, kalan dört bölümün işleri bir adım öteye götürmeyeceği anlamına gelmiyor. İşler yoluna girerse, bu dünyada gerçekten ‘muhteşem’ bir şey yaratmak için hâlâ çok fazla potansiyel var.”

Marcus Goh, Yahoo! News:

“Loki, iniş çıkışlarıyla şimdiye kadar heyecan verici gözüküyor. Ayrıca ilk iki bölüm ana karakterin kendisine odaklandı. Her bölümün sonunda heyecanlı bir şekilde bitiyor. Bu durum WandaVision kadar heyecan verici görünüyor. Dizinin her yeni bölümü yayınlandıktan sonra sosyal medyada bolca tartışma ve teori döneceği kesin. Kahramanı kadar değişken olan bir diziden bahsediyoruz. Haliyle son bölüme kadar oyunun sonunun ne olacağını asla bilemeyebiliriz.”

loki eleştirileri

Dayna Eileen, CGMagazine:

“Loki ilk iki bölümüyle dikkatimi çekmeyi başardı. The Falcon and the Winter Soldier’ın arkadaş canlısı havasını ve WandaVision’ın kahramana olan güçlü duygusal bağlılığını harmanlıyor ve daha iyisini yapıyor.”

Rachel LaBonte, Screen Rant:

“Loki’nin olaylara daha mantıksal yaklaşımı bazı izleyicileri şaşırtabilir. Ancak merkezi gizemi ve Yaramazlık Tanrısı’nın kendisini keşfetmesi kesinlikle cazip gözüküyor. Thor’un gölgesinde geçen yıllardan sonra, Loki nihayet sahnenin önüne çıkıyor ve kendisi kadar öngörülemez olacak şekilde şekilleniyor. Kaotik, eğlenceli ve derinden merak uyandıran Loki, sağlam bir MCU projesi. Önümüzdeki altı hafta çok ilginç olacak.”

Peki ya sizler Loki’den neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Last Mercenary emekli ajan fragmanı

The Last Mercenary Fragmanı: Jean-Claude Van Damme Emekli Ajan Olarak Geri Dönüyor

Julia Cahill'in Laneti – George Moore | Çeviri Öykü

Julia Cahill’in Laneti – George Moore | Çeviri Öykü