in ,

ÇEKİLİŞ: Ödüllü Bilimkurgu Yazarı Alastair Reynolds’tan 3 Kitaplık Set

7 şanslı okurumuza Netflix’in Love, Death & Robots dizisinin bazı bölümlerine de ilham olan Alastair Reynolds’ın Zima Mavisi ve Aquila Yarığı’nın Ötesi kitaplarını ve Keşif Uzayı’nı hediye ediyoruz.

ÇEKİLİŞ: İndie Kitap'tan 3 Kitaplık Alastair Reynolds Seti
- Reklam -

Facebook, Twitter, Instagram ve Forum sayfalarımız üzerinden İndie Kitap ile birlikte toplamda 7 şanslı okurumuza, Netflix’in Love, Death & Robots dizisinin bazı bölümlerine de ilham olan Alastair Reynolds imzalı Zima Mavisi ve Aquila Yarığı’nın Ötesi kitaplarını ve Keşif Uzayı #1’i hediye ediyoruz.

(Çekilişlere aşağıdaki bağlantılara tıklayarak katılabilirsiniz.)

TÜM ÇEKİLİŞLER İÇİN SON KATILIM TARİHİ: 1 Ağustos 2020 – 23.59

- Reklam -

Twitter çekilişine katılmak için TIKLAYIN.

Instagram çekilişine katılmak için TIKLAYIN.

Facebook çekilişine katılmak için TIKLAYIN.

Keşif Uzayı – Alastair Reynolds | Arka Kapak Tanıtımı

Keşif Uzayı - Alastair Reynolds
“Seni orada neyin beklediğini bilemezsin Dan.”

“Hayır, öğrenebilirim. Amarantin’e ne olduğuna bir cevap bulabilirim. İnsanlığın bu bilgiye sahip olması gerektiğini anlamıyor musun?”

İnsanlığın uzay yolculuklarının ve keşiflerinin artık galaksi sınırlarını aştığı 2500’li yıllarda geçen Keşif Uzayı; büyük keşiflerin, uzaylıların, makinelerin, savaşların, entrikaların, uzay gemilerinin ve farklı gök cisimlerinin etrafında son sürat döndürürken hikâyesini; zenoarkeoloji, transhümanizm, yapay zeka, astronomi, kuantum teorisi, zihin felsefesi ve daha pek alanı açımlayıp onlara gönderme yapmayı da ihmal etmiyor.

“Evrende bizler kadar ya da bizden daha zeki varlıklar varsa; henüz neden birbirimizle iletişime geçemedik?” sorusuna bir yanıt şeklinde gelişen hikâye; zenoarkeolog Sylveste, Sonsuzluk Özlemi gemisinden Volvoya ve Kanyon Şehri’nden profesyonel bir katil olan Ana Khouri’nin yollarını büyük bir gizemin keşfine doğru kesiştiriyor.

- Reklam -

Keşif Uzayı, Gallerli bir astronomi profesörü ve aynı zamanda bilim kurgu yazarı Alastair Reynolds’un yine aynı isimli bilim kurgu serisinin ilk kitabı.

Zima Mavisi – Tanıtım Metni

“Dahice fikirlerle dolu özgün ve kışkırtıcı bir içerik.”
– BBC

Reynolds kendine özgü yeteneğiyle yazdığı hikâyelerden oluşan bu derleme bilimkurgu hikâyeciliğinin muhteşem örneklerini barındırıyor.”
– Booklist

Zima Mavisi, bilimkurgu dehası Alastair Reynolds’un yarattığı evrenleri ve serüvenleri kapsayan muhteşem bir öykü derlemesinin ilk cildi.

Reynolds’un hakikat arayışı, evrenler arası hikâyesinin muhteşemliğiyle sınırlı değildir -Merlin’in efsanevi korkunç silahı onun kahramanlarına hediye edildiğinde (veya lanetlendiklerinde) yıldızların tozlaşmasına neden olmaz. Reynolds’un kahramanları, sevdikleri birinin kazara ölümüyle veya güvendikleri savaş liderliği marifetiyle kendilerini ihanetin içinde bulurlar. Onun üretken hayalgücü, Elton John’u Mars’ta diriltebilir veya Zima Mavisi’nde olduğu gibi insan formunun peygamberini havuz temizleme robotlarından var edebilir.

Zima Mavisi’ndeki hikâyeler, insanlığın geleceği hakkında daha iyimser bir yaklaşım ile savaşlar, felaketler ve kozmik sorunlar olabileceğini, ancak insanlığın devam edeceğini öngörüyor.
Alastair Reynolds Öyküleri

Aquila Yarığı’nın Ötesi – Tanıtım Metni

“Uzay operasının usta ozanı.”
– The Times

“Önceki serilerindeki zekâ ve yaratıcılık tam da bunu beklememizi sağlamıştı.”
– Daily Telegraph

“Büyüleyici derecede yaratıcı”
– Publishers Weekly

“Yaratıcı fikirlere sahip özgün ve düşündürücü öyküler”
– BBC Focus

“Arthur C. Clarke hayatının en parlak döneminde bile daha iyi bir iş ortaya koyamazdı.”
– SFX

“Okuduğunuzda keşke bu kadar iyi daha fazla bilim kurgu eseri olsa diyorsunuz.”
– Dreamwatch

Bu derlemedeki öykülerden hiçbiri “Keşif Uzayı” serisinin bir parçası değil. Ancak hepsinin, sıradan insan hayatının kırılganlığının ve uzay-zamanın ham vahşi derinliklerindeki insan ruhunun meydan okuyan kalıcılığının çetin bir tasviri olan, aynı tema, kaygı ve mecaz kuyularından çekildiği açıktır. Ayrıca tıpkı “Keşif Uzayı” serisinde olduğu gibi, hikâyelerdeki kahramanlar çoğu zaman sıradan emekçi sınıfından insanlardır. Sonuçlarını öngörmekten uzak oldukları ancak hayatta kalmak için çözmeleri gereken problemlerle karşı karşıya kalırlar.

Aquila Yarığı’nın Ötesi, Alastair Reynolds’un yarattığı evrenleri ve serüvenleri kapsayan muhteşem bir öykü derlemesinin ikinci cildi. Uzay Operası’na hoş geldiniz.
Son olarak çekiliş dağılımı şu şekildedir: 3 adet Twitter, 2 adet Instagram, 1 adet Facebook, 1 adet Forum.


* Keşif Uzayı: Alastair Reynolds’ın Bilimkurgu Eserleri İndie Kitap ile Okurla Buluşuyor

175 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

  Çekilişe Katılmak İstiyorum

 2. Avatar for hunter hunter dedi ki:

  Çekilişe katılmak istiyorum.

 3. Avatar for _ikircikli _ikircikli dedi ki:

  Çekilişe katılmak istiyorum

 4. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Çekilişe katılmak istiyorum.

 5. Avatar for silence silence dedi ki:

  Çekilişe katılmak istiyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

170 cevap daha var.

Blade Runner: Black Lotus Anime

Blade Runner: Black Lotus Animesinden İlk Görseller

Zack Snyder’s Justice League Superman Siyah Kostüm

Zack Snyder’s Justice League ile Siyah Kostümlü Superman İlk Kez Göründü