ÇEKİLİŞ: Çınar Yayınları’ndan 2 Kitaplık Set

Kayıp Rıhtım ve Çınar Yayınları ortaklığında toplamda 6 şanslı okurumuza, yayınevinin yayınladığı 2 öykü kitabını birlikte hediye ediyoruz.

Facebook, Twitter, Instagram ve Forum sayfalarımız üzerinden Çınar Yayınları ortaklığında 6 şanslı okurumuza, yayınevinden çıkan 2 kitabı set olarak hediye ediyoruz.

2 kitaplık seti kazanmak için yapmanız gerekenler çok basit!

Çekilişlere aşağıdaki bağlantılara tıklayarak katılabilirsiniz.

TÜM ÇEKİLİŞLER İÇİN SON KATILIM TARİHİ: 16 Ocak 2020 – 23.59

Twitter çekilişine katılmak için TIKLAYIN.

Instagram çekilişine katılmak için TIKLAYIN.

Facebook çekilişine katılmak için TIKLAYIN.

Forum çekilişine katılmak için TIKLAYIN.

NOT: Forum çekilişi için bu başlık altında “Çekilişe Katılmak İstiyorum” yazmanız yeterli olacaktır.

2 kitabın detaylarına birlikte bakalım:

Klasik Korku Öyküleri

Klasik Korku ÖyküleriKlasik Korku Öyküleri’nde insana dair dehşet, uygarlığın huzursuzlukları, evin ve ailenin tekinsizliği, ölüm ve bilinmeyenle kurduğumuz ilişkinin kopma noktaları birleşiyor. Klasik korku öyküsünün “edebiyat” hüviyeti kazanmasında pay sahibi olan bu karanlık metinler, usta yazarların zihinlerinden fırlamış kâbuslarla dolu bir geçit töreni sergiliyor.

Charlotte Perkins Gilman’ın feminist-gotik öyküsü “Sarı Duvar Kâğıdı”, Mary E. Wilkins Freeman’ın önemli eseri “Luella Miller”, hayalet öykülerinin üstadı M. R. James’ten “Mezzotint”, Ambrose Bierce’ın erken dönem eko-gotik eseri “Evdeki Asma”, Perceval Landon’ın unutulmaz hortlak öyküsü “Thurnley Manastırı”, F. Marion Crawford’ın korkunç “Çığlık Atan Kurukafa”sı, Arthur Morrison’ın tekinsiz mücevheri “Üst Kattaki Şey”, E. F. Benson’ın düşsel ve gotik şaheseri “Kuledeki Oda”, H. P. Lovecraft’ın, korku edebiyatı tarihinde dönüm noktası olarak kabul edilen, Cthulhu mitosunun nüvesinin ortaya çıktığı “Dagon” öyküsü bu derlemede bir araya geliyor.

Klasik Bilimkurgu Öyküleri

Klasik Bilimkurgu Öykuleri“İnsan aklının kapasitesi dâhilindeki hiçbir icat, doğanın inşa ettiği engelleri yıkamazdı.”

Klasik Bilimkurgu Öyküleri, iyi bilimkurgunun iyi edebiyata dönüşme yolundaki ilk durağı olan 19. yüzyıla uzanıyor. Öncü niteliğindeki bilimsel ve teknolojik icat öykülerinden medeniyete yabancılaşan modern kahraman anlatısına, ütopya ve distopya geleneğinin izlerinden bilimkurgu ve fantazyanın iç içe geçtiği kozmik dehşet türüne kadar genişleyen bir yelpazenin en değerli öyküleri buluşarak bu edebiyatın temel unsurlarını sergiliyor.

Fitz-James O’Brien’ın yazdığı ve Lovecraft’ın en sevdiği öykülerden biri olarak tarihe geçen “Elmas Mercek”, Edward Page Mitchell’ın kaleme aldığı ve edebiyat tarihinin ilk zaman makinesi öyküsü olarak kabul edilen “Geri Giden Saat”, yine Mitchell’a ait ve türünün önemli örneklerinden biri olan “Gövdesi Olmayan Adam”, Frank R. Stockton imzalı bir icat öyküsü olan “Negatif Yerçekimi Hikâyesi”, usta ütopya yazarı Edward Bellamy’den “Hikâyem Size”, H. G. Wells’ten yazıldığı dönemde olduğu kadar günümüzde de değerini koruyan “Yeni Hızlandırıcı” ve ustaların ustası Abraham Merritt’ten “Çukur Halkı” bu derlemede yan yana geliyor.

Dağılım şu şekildedir: 2 Instagram, 2 Twitter, 1 Facebook, 1 Forum

Bütün okurlarımıza bol şans dileriz!
GÖZ ATIN  Çekiliş: Terry Pratchett'ın Diskdünya'sından "Hanımlar ve Beyler"
ÇEKİLİŞ: Çınar Yayınları’ndan 2 Kitaplık Set için 179 yorum

 1. Bilge dedi ki:

  Çekilişe katılmak istiyorum.


 2. erce dedi ki:

  **YİNE BİR KEZ DAHA FORUM 1 BAŞKA YERLER 2 **
  NEDEN HOCAM NEDEN?

  DOĞRU BAŞLIK ŞU İSE EYVALLAH : BİZ BİR ŞEY YAPMIYORUZ ÇINAR YAYINLARI ÇEKİLİŞ YAPIYOR BİR ADET KAYIPRIHTIMA VERİYORLAR.

  (Geçen sefer normal yazdım bir yanıt alamadım, bu çekiliş konusunda son bir kaç çekiliştir acayip uyuzum ve aynı hata devam ediyor bakalım sonu ne olacak. Hayır sonra bir de forum nasıl canlanır diye muhabbet açılıyor)


 3. images

  I’m done with those gaddem çekilişıs!


ÇEKİLİŞ: Çınar Yayınları’ndan 2 Kitaplık Set

Kayıp Rıhtım ve Çınar Yayınları ortaklığında toplamda 6 şanslı okurumuza, yayınevinin yayınladığı 2 öykü kitabını birlikte hediye ediyoruz.

Başa dönün