in , , ,

İçeriğin Peşinde #5: Kral Tekrar Dönüyor | Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

İçeriğin Peşinde adlı serimizin beşinci bölümüne “Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü” filmini konuk ediyoruz.

icerigin pesinde 5 lotr 3
- Reklam -
- Reklam -

İçeriğin Peşinde adlı serimizin beşinci bölümünden hepinize merhaba yolcular. Bu bölümde Yüzüklerin Efendisi – Kralın Dönüşü filminin DVD versiyonunu inceleyeceğiz. Öncelikle belirtmek isterim ki dış kapta herhangi bir özel seçenek yazmıyor, içinde de olmadığı için sıfır vermek zorunda kaldım. Bu filmin kötü olduğu anlamına gelmiyor, içerisinde hiç özel seçenek olmadığı anlamına geliyor. Eh hadi incelemeye geçelim isterseniz.

Menü Tasarımları

DVD açılır açılmaz bizi iki adet dil seçeneği karşılıyor: İngilizce ve Türkçe. Girişe dil seçeneği konması güzel olmuş. Menünün tasarımının yüzük şeklinde olması da başka güzel bir ayrıntı. Ayrıca menüler Türkçe. Her menüde farklı video ve müzikler kullanılmış ki bu da DVD’nin olumlu puan alan özelliklerinden bir diğeri. Bir özel seçenek olmadığı için o kısmı atlıyoruz, öyleyse hadi dil seçeneklerinden bahsedelim.

dil seçimi lotr 3

- Reklam -

anamenu lotr 3

dil seçenekleri lotr 3

sahneler lotr 3

Dil Seçenekleri

Açıkçası dil bölümü beni pek tatmin etmedi diyebilirim. Türkçe ve İngilizce Dublaj olarak 5.1 Dolby Dijital EX Surround Ses var ve sadece Türkçe/İngilizce altyazı mevcut. Elbette 5.1 Dolby ses seçeneği olması çok güzel fakat birkaç tane daha dil konabilirdi.

- Reklam -

Kapak ve Disk tasarımı

Tasarımsal özelliklere bir göz atacak olursak DVD’nin kapağı gerçekten güzel bir tasarıma sahip. Arka taraftaki yazılar anlaşılabilir ve kullanılan görseller oldukça yeterli. Ayrıca arkasında yazanlarla içindekiler de uyuşuyor. Tüm bunların dışında diskin üzerinde kutudaki fotoğrafın aynısı kullanılmış, eğer diskin üzerinde farklı bir fotoğraf kullanılsaydı daha güzel olabilirmiş.

Sonuç

Gelelim can alıcı noktaya, “Filmin içerisinde hiçbir özel seçenek ya da farklı diller yok. Neden bu filmi alalım ki?” dediğinizi duyar gibiyim. Olay şu, bence çok iyi bir indirimle ya da sahaflarda bulunursa, koleksiyon amaçlı alınabilir ama ben olsam asla tam fiyat ödemezdim. Onun yerine eskiden çıkan uzatılmış versiyonları bulunabilir ya da belki Blu-Ray versiyonları seçilebilir. Belirtmem gerek ki hiçbirini incelemedim, içlerinden ne çıkar bilemiyorum. Eh bunun hesabı size kalmış.

Öyleyse başka bir incelemede görüşmek dileğiyle. Fikirlerinizi forumumuzda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Puan

lotr 3 ortalama

Halil Oğulcan Karamağara

Bir sürpriz yumurtanın içinde, 1994 yılında, İstanbul'da düşmüşüm annemin karnına. Mesela ağlamamışım doğduktan sonra. Tabii sonradan arayı kapattım. Şu anda Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Anime, dizi ve film izlemeyi çok severim. Okumayı da. Arada kendimi oyun oynamaya kaptırdığım da olmuyor değil. En çok da büyünce yazar olmak istiyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Anita Anita dedi ki:

  Elinize sağlık , incelemeyi keyifle okudum.Menüdeki yüzük tasarımı gerçekten güzelmiş :heart_eyes:

 2. Avatar for OgulcanKara OgulcanKara dedi ki:

  Çok teşekkürler. :smiley: Yüzüğün içi şeklinde olması gerçekten çok güzel.

 3. Avatar for Tnuviel37 Tnuviel37 dedi ki:

  İki kule filminin dvd si çıktığında umutsanatın sitesinden yayınladığı hiç izlemediğim bir film hakkındaki soruya cevap verip çekilişe katılmıştım. 5 kişiye Amelie, 10 kişiye İki kule dvd si verilecekti. Kazandığım nadir çekilişlerden biridir. Hem de İki kule dvd sini kazanmıştım. kaç kez tekrar izlemiştim. Çoğunlukla küçük kardeşim ve yeğenlerimle birlikte. Ah ne güzel günlerdi.

 4. Avatar for OgulcanKara OgulcanKara dedi ki:

  :smiley: Eski olan her şey daha güzel. Yüzüklerin Efendisi’nin VCD versiyonunu da incelemek isterdim hatta. Aklıma eskiden gazetelerden çıkan VCD filmler geldi. Üzerinde Kanal D falan yazardı. Küçükken VCD Player’ımız vardı ve onları izlerdik. Ayrıca Harry Potter’ı VCD olarak kiralardık. Gerçekten harika günlerdi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

bsfa awards ust

2018 BSFA Ödülleri’nin Kazananları Belli Oldu

Star Trek: Picard

Patrick Stewart’lı Yeni Star Trek Dizisinin Çekimleri Başlıyor