in , ,

İçeriğin Peşinde #7: Şeytan Avcısı Constantine Tekrar Aramızda

İçeriğin Peşinde adlı serimizin yedinci bölümünde sizler için Keanu Reeves’in başrolünde olduğu Constantine filminin DVD versiyonunu inceledik.

icerigin pesinde 7 constantine

İçeriğin Peşinde adlı serimizin yedinci bölümünden hepinize merhaba yolcular. Bu zamana kadar seriyi tümüyle okuyan herkese teşekkür ederim. Umarım bu haftaki incelememiz ilginizi cezbeder. Çünkü bu hafta Constantine filminin DVD versiyonunu inceleyeceğiz.

Menü Tasarımları

Eh, her zamanki gibi menülerle başlayalım isterseniz. Doğruyu söylemek gerekirse bu DVD’nin menüleri beni oldukça zorladı. Bir süre onlara nasıl gireceğimi çözemedim, fakat menüye girmek için gitmek istediğiniz menünün baş harfine tıklamanız gerekiyormuş. Bu bana biraz saçma ve kullanışsız geldi açıkçası. Neyse ki menüler Türkçe, fakat şöyle bir gerçek de var ki her menüde farklı fotoğraf kullanılmasına rağmen fotoğrafların kaliteleri bayağı düşük. Arka plana bir müzik konulmuş olması da güzel fakat yukarıda okuduğunuz üzere bir müzikle çözülmeyecek kadar çok eksiği var diyebilirim.

anamenu Constantine

menu2 Constantine

menu3 Constantine

diller Constantine

Özel Seçenekler

Öyleyse gelin bir de özel seçeneklere göz atalım isterseniz. Şunu söylemeliyim ki buradaki seçenekler kutunun arkasında yazanlarla uyuşuyorlar. Fakat bir tek yönetmenin yorumları, Perfect Circle’ın video klibi ve filmin iki tane trailer’ı olduğunu varsayarsak hiç yeterli değiller. Ayrıca adam gibi tek özel seçenek olan yönetmenin yorumlarında Türkçe altyazı bulunmuyor.

Dil Seçenekleri

Gelelim dil seçeneklerine. Dublaj olarak Türkçe, İngilizce ve Rusça mevcut. Altyazılara bakacak olursak ayrıntılarını fotoğrafta da görebileceğiniz üzere Türkçe ve Bulgarcadan tutun da Sırpçaya kadar bir sürü dil seçeneği konulmuş. Bu elbette ki çok iyi bir durum, fakat diğer eksikleri kapamaya yeter mi? Onu göreceğiz.

Kapak ve Disk tasarımı

Kutuda oldukça net, kaliteli ve her şeyi açıkça anlatan fotoğraflar kullanılmış. Tasarım gayet güzel görünüyor. Kutunun arka kapağında yazanlarla diskin içindekiler uyuşuyorlar, ayrıca yazılar oldukça net ve okunabiliyor. Açıkçası disk üzerinde farklı bir fotoğraf kullanılması da oldukça hoşuma gitti. DVD bu yönden bir artı daha kazanıyor.

Sonuç

Eğer elimizdekileri toplayacak olursak Constantine filmi bence indirimde ya da sahaflarda bulunursa alınabilir. Filmle ilgili çok fazla özel seçenek olmayışı ve olanlarda da Türkçe altyazı olmaması filmi satın almaya karşı isteğimi baltalıyor diyebilirim. Yine de dediğim gibi iyi bir fiyatla alınabilir, ya da dil öğreniyorsanız yine işinize yarayacağına eminim. Peki sizler bu film hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi forumumuzda bizlerle paylaşın.

Puan

Constantine

Halil Oğulcan Karamağara

Bir sürpriz yumurtanın içinde, 1994 yılında, İstanbul'da düşmüşüm annemin karnına. Mesela ağlamamışım doğduktan sonra. Tabii sonradan arayı kapattım. Şu anda Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Anime, dizi ve film izlemeyi çok severim. Okumayı da. Arada kendimi oyun oynamaya kaptırdığım da olmuyor değil. En çok da büyünce yazar olmak istiyorum.

Mısır Lahit Mezar

Gize’de 4500 Yıllık Bir Lahit Keşfedildi

Maya Batman

Maya Mitolojisinin Batman’i Camazotz ile Tanışın!