in , ,

İçeriğin Peşinde #8: Mutant Günlükleri Geri Döndü!

İçeriğin Peşinde adlı serimizin sekizinci bölümünde Mutant Günlükleri’nin DVD versiyonunu inceliyoruz.

icerigin pesinde 8 mutant gunlukleri

İçeriğin Peşinde adlı serimizin sekizinci bölümüne hoş geldiniz güzel yolcular. Bu bölümde yine sahaflardan bulduğum, altın değerinde bir filmi inceleyeceğiz. Filmin adı, başlıkta da belirttiğimiz gibi: Mutant Günlükleri

Benim için altın değerinde çünkü bu filmi çok ama çok seviyorum. Benim sahaftan 1-2 TL’ye aldığıma bakmayın, uygun zamanlarda marketlerde de fiyatı 5 TL’ye kadar düşüyor. Bence filmi bir izleyin ve severseniz koleksiyon için almaya kesinlikle değer. Eh canım filmi bu kadar övmek yeter, hadi inceleyelim artık.

Menü Tasarımları:

Beni ilk şaşırtan olay menülerin Türkçe olmasıydı. Bu tür düşük bütçeli filmlerde menüler Türkçe olmayabiliyor, hatta onu bırakın yüzlerce milyon dolarlık filmlerde bile menüler Türkçe olmayabiliyor. Ayrıca kaliteleri oldukça düşük olsa da her menüde farklı bir fotoğraf kullanılması da hoş. Kullanılan fotoğraflar benim hoşuma gitti. Üstelik arka plan müziğimiz bile var. Daha ne olsun canım!

Mutant Günlükleri

Mutant Günlükleri

Mutant Günlükleri

Özel Seçenekler:

Aslında çok da fazla özel seçenek yok. Özel seçenek yerine sadece filmin fragmanı konulmuş ve onun da altyazısı yok. Bu, bu kadar ucuz bir film için ne kadar eksik sayılır? Değerlendirme sizin elbette, ben sadece belirtmekle yükümlüyüm…

Dil Seçenekleri:

Dil seçeneklerini de biraz kısıtlı buldum açıkçası; dublaj olarak İngilizce 5.1 Dolby Surround ve İngilizce 2.1 varken, Türkçe 2.1 dublaj mevcut. Altyazılara bakacak olursak da sadece Türkçe altyazı var. Öyleyse bakalım kapak tasarımı nasılmış.

Kapak ve Disk tasarımı:

Kapak tasarımını oldukça kaliteli buldum, net ve anlaşılır görseller kullanılmış. Ayrıca görsellerin kalitesi gayet iyi ve arka kapak rahatça okunabiliyor. Arkasında yazanlarla diskin içindekiler de birbirini tutuyor. Bu kısımda eksik olarak sayabileceğimiz tek bir durum var, o da diskin üzerinde kapaktaki fotoğrafın aynısının kullanılması. Eh hiç fotoğraf koymayan filmler de var açıkçası.

Sonuç:

Mutant Günlükleri DVD incelememizin sonucuna gelecek olursak, filmi seviyor oluşumu bir kenara bırakarak konuşacağım. Eğer indirimde bulunursa kesinlikle alınabileceğini düşünüyorum. Bence kitaplığınıza yerleştirdiğinize değecektir. Özellikleri çok fazla olmasa da fiyatı da bir o kadar düşük bir DVD. Ayrıca belki filmi de seversiniz. Hepinize güzel ve güneşli günler diliyorum. Lütfen fikirlerinizi forumlarımızda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Puan

mutant gunlukleri puanlama 1

Halil Oğulcan Karamağara

Bir sürpriz yumurtanın içinde, 1994 yılında, İstanbul'da düşmüşüm annemin karnına. Mesela ağlamamışım doğduktan sonra. Tabii sonradan arayı kapattım. Şu anda Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Anime, dizi ve film izlemeyi çok severim. Okumayı da. Arada kendimi oyun oynamaya kaptırdığım da olmuyor değil. En çok da büyünce yazar olmak istiyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Hugh Jackman Wolverine

Hugh Jackman Neredeyse Wolverine Olamıyormuş

Game of Thrones Karakterler

Yıllara Göre Game of Thrones Karakterlerinin Bebek İsimlerindeki Popülaritesi